rezervace | adresa klubovny: Pitterova 1, Praha 3 | admin  

4. přístav Jana Nerudy

Magistrát hl. města Prahy Městská část Praha 3

Co nás čeká a nemine:

AKCE:

17.1. bude připravena pro naše členy hra určená těm, co tráví víkend doma. Uskuteční se někde v přírodě na území Prahy. Bude pro rodiny i jednotlivce či dvojice.
Jakmile bude i značně omezená možnost uskutečnit nějakou akci, ať už skautskou, sportovní či brigádnickou, tak nebudeme váhat a něco připravíme.
29.-31.1. stále plánujeme jet do Rakouska lyžovat. Pokud ještě nebude možné tuto akci uskutečnit v Rakousku, uděláme nějakou jinou lyžovačku tam, kde to bude možné.
20.-26.2. v době jarních prázdnin Prahy 1-5 pořádáme lyžařský tábor ve Špindlu, přihlašujte se, máme dostatek míst a mohou jet i začátečníci. V lednu nabídnu zbylá místa jiným oddílům nebo rodinám.

Bobříci v novém roce 2021

Od nového roku budou Bobříci registrováni jako samostatný oddíl.
Činnost se tím výrazně nezmění, jen bude asi více samostatných akcí a méně společných s Bobry.
Činnost spolků je až do 22.1. stále pozastavena. 12.1 a 19.1. budou schůzky Bobříků on-line, jakmile to bude možné, sejdeme se v počtu, který bude dovolen.
27. 1. 2021

Schůzka Pečení (schůzka BOBRŮ)

2 x hrnek mouky (ideálně polohrubá, ale lze i hrubá)
1 x hrnek cukru
0,5 hrnku mléka (typ dle libosti)
0,5 hrnku oleje
1 x vanilkový/vanilinový cukr
0,5 x kypřící prášek do pečiva
2 – 3 x vajíčko (odhadnout dle plánované velikosti bábovky)
+ jakékoliv další ingredience, které v bábovce chcete – např. kakao, oříšky atp.

S trochou šikovnosti nebude potřeba více mouky a oleje na vysypání formy bábovky Z vybavení budete potřebovat mísu, vařečku na míchání a formu na bábovku (případně nějaké alternativy) Dále se hodí mašlovačka na vytření formy olejem a stěrka na přemístění všech zbytků těsta do formy. Také se hodí jedna špejle.

zdroje: nejsou
sraz Ve středu v 16:30. Buďte na schůzce přesně, protože bude pečení trvat přibližně 2 hodiny tak abychom to všechno stihli.
20.-26.2.2020

Zimní lyžařský tábor v Labské pro Bobry i Bobříky

V době jarních prázdnin Prahy 3 konáme tradičně zimní lyžařský tábor. Jedeme dohromady Bobři a Bobříci a máme k dispozici 36 míst na podnikové chatě TTC ve Špindlerově mlýně (Labská 33). Lyžovat jezdíme převážně do Herlíkovic na sjezdovky a také běžkujeme. Akce je vhodná i pro začátečníky. Prosím o předběžné přihlašování , abychom měli představu, kolik nás bude a případně nabídli nějaká místa členům jiných oddílů.
až do 8.3.

Záhada hlavolamu 80 let

K výročí 80 let vydání knihy Jaroslav Foglara Zahada hlavolamu je připravena po Praze rodinná hra, které je možné se zúčastnit jako rodina, jednotlivci nebo skupinky (nyní zatím dvojice). Všechny informace lze nalézt na https://www.rychlesipy.org/. Vřele doporučujeme členům našich oddílů a jejich rodinám.

Přihlašování na akce

Na stránkách máme umístěnou tabulku pro přihlašování na všechny akce.
Pro přihlášení na akci změňte obsah políčka na Ano, v případě neúčasti vyplňte Ne.
U přihlášených se políčko automaticky vybarví zeleně, u omlouvaných červeně.
Oranžová políčka jsou naše komentáře, kde oznamujeme, jak se koho akce týká - i ta jsou určena k přepsání na Ano nebo Ne, případně jiným komentářem.
ZDE JE PŘIHLAŠOVACÍ TABULKA

Žluté nadpisy jsou akce převážně jen pro Bobry, světle zelené pro Bobříky. Hnědé nadpisy jsou akce pro všechny (Bobři i Bobříci). Modré nadpisy jsou akce pro vybrané členy.

Rozpis schůzek Bobrů

Rozpis témat schůzek. Je k nahlédnutí ZDE