rezervace | adresa klubovny: Pitterova 1, Praha 3 | admin  

4. přístav Jana Nerudy

Magistrát hl. města Prahy Městská část Praha 3

Tady už jsme byli:

17.-20.11.2022

Valná hromada Bobříků

Nejdůležitější výprava podzimu. Jedeme na základnu Lišky u Bechyně. Součástí akce je dětský lakrosový turnaj 17 listopadu, kde mohou být i začátečníci (není to tedy jen pro členy lakrosového kroužku). Na vlastní výpravu odjedeme ve čtvrtek večer.
17.1.2022

Dětský lakrosový turnaj 17 listopadu

Dětský lakrosový turnaj, který je součástí dětské ligy. Bude se konat před odjezdem na valnou hromadu Bobříků, mohou se zúčastnit i začátečníci nebo nehrající (budou pomáhat organizátorům, trénovat či jinak sportovat nebo fandit).
11.-13.11.

Valná hromada Bobrů

Valná hromada je nejdůležitější akce podzimu, kde probíráme oddílové věci jak z minulého roku, tak do budoucna. Budeme spát v chatě. Sbalte si do batohu na záda. Počítejte s tím že s nimi kousek půjdete, neberte tedy zbytečnosti. Připomínám že mobilní telefony, chytré hodinky apod. jsou zakázány pro všechny, kromě kormidelníků družin. Ti mobil naopak povinně mají, ale vypnutý v batohu kvůli bezpečnosti.
4.-6.11.2022

Kormidelnický kurz

Kurz pro kormidelníky, rádce, jejich zástupce a další zájemce ve věku od 13 let, kteří se chystají v blízké době vést posádky (družiny). Součástí bude sobotní dopolední výcvik v bazénu Suchdol (9-11h).
26.-30.10.2022

Podzimní prázdniny v Chotiněvsi

Na podzimní prázdniny jedou Bobříci s Albatrosy. Bydlet budeme na základně v Chotiněvsi a budeme pořádat výpravy do okolí a sportovní aktivity.
26.10. - 30.10. 2022

Podzimní prázdiny Bobři + Kačky


8.-9.10. 22

Bobří podzimní vandr

Na podzimní vandr vyrazíme na pěkné místo nedaleko Prahy, akce je plánována spíš pro starší, ale odvážné nováčky rádi vezmeme. Je vhodné se dobře obléct - už může být docela zima. Na déšť to sice nevypadá, ale pro jistotu si vezměte pláštěnku. Nezapoměňte si nechat v batohu místo na společné jídlo a nějaké erární věci.
8.-9.10.2022

Dvoudenní výprava Bobříků

Na výpravu pojedeme do Českého krasu, spát budeme na naši základně na Kornu. Cestu tam jedeme na kolech, batohy pojedou autem. Dopište prosím do přihlašovací tabulky, kdo není schopen jet na kole (nemá kolo nebo ještě neumí jezdit).
1.-2.10.2022

Lužnice i pro rodiče s dětmi

Vodácká výprava na Lužnici autobusem. kam mohou jet i rodiče-vodáci se svými dětmi. Přihlašování rodin je pouze na mail Petr.karlovsky@nipax.cz - do přihlašovací tabulky pište jen děti, které pojedou bez rodičů. Pokud si budou rodiny půjčovat lodě z přístavu, označí si po dohodě s vedoucími oddílů jménem na visačce loď v týdnu před Lužnicí (např. při vyzvedávání dětí) - lodě budou připraveny u klubovny. Navazování lodí na vlek je v pátek od 18h, zájemci si zde také mohou zapůjčit pádla a vesty, případně neopreny.
28.9.2022

Napříč Prahou přes tři jezy - Bobříci

Tradiční závody, které opět spolupořádáme a uvítáme pomoc rodičů v cíli.

Plánujeme následující složení posádek Bobříků:

Pacák, Pepča, Marco, Želva, Michal

Oliver, Matěj, Jonáš, Honzík, Vítek, David.

Všichni pojedeme po závodě zpět do loděnice po vodě. Pokud by se protáhlo vyhlašování, zůstanou na místě jen ti, kteří se umístí na stupních vítězů - ty pak dopravíme auty nebo MHD do loděnice nebo klubovny. Není tedy možné ihned po závodě odcházet, každá posádka si musí zajistit odvoz pramice do loděnice. Lodě doplníme členy, na které nezbylo místo na závodění, plavby zpět se mohou zúčastnit i rodiče, případně nováčci (co přijdou do cíle pomáhat s rodiči).

24. a 25.9.2022

Tréninky a brigády v loděnici

Tento víkend budou oba dny na přípravu posádek na závod přes tři jezy. Samotný závod se netýká nováčků, ale v sobotu by s námi někteří mohli přijít do loděnice, aby si vyzkoušeli pádlování. Během soboty také opravíme lodě po táborech, v neděli pak bude trénink skutečných posádek a poslední drobné práce na přípravě lodí na závody.
21.9.

Schůzka Bobrů v loděnici


17.9.2022

Turnaj O vykopávku zrušen

Na turnaj O vykopávku se bohužel přihlásil kromě Bobrů a Bobříků jen jeden další tým, tak se pořadatelé rozhodli turnaj zrušit. Nebudeme dělat náhradní program, možná by se šlo ještě spojit s Pavlem Česákem a přidat se do party, která jede na výstavu starých strojů.
18.9.2022

Výprava Bobříků

První letošní výprava Bobříků do lesů je určena i pro nováčky. Zváni jsou i starší Bobři, kteří by byli ochotni na výpravě pomoci s vedením a organizací.
17.9.22

Muzeum starých strojů

Na poslední chvíli jsem nabídl možnost jet na den otevřených dveří v muzeu starých strojů v Žamberku. Nechal jsem ale v klubovně mobil, tak dávám info na web.
9.-11.9.2022

Lakrosový turnaj Baggataway Lanžhot

O víkendu se chystáme na otevřený lakrosový turnaj daleko na Moravu. Mohou se zúčastnit všichni lakrosáci (i mladší od 10 let). Postavíme určitě dva týmy.
2.9.2022

Rozloučení s Prokopem

V pátek v areálu klubovny bude poslední rozloučení s Prokopem, kdo jste ho znali, přijďte. Po skončení obřadu posedíme u ohně a v klubovně možná až do pozdních hodin večerních.
26.-31.8.22

Lakrosové soustředění

Na konci prázdnin pořádáme lakrosové soustředění pro všechny věkové kategorie. Zúčastnit se mohou i začátečníci, zejména ti, kteří by od září příštího roku chtěli trénovat v našem lakrosovém kroužku. Přihlašování je v této tabulce , pro naše členy stačí v přihlašovací tabulce oddílu.
19.-22.8.2022

Plachetní soustředění

O prázdninách je možné se zúčastnit kurzu na plachetnicích na Seči. Týká se to zájemců od 12 let. Přihlašování je možné přes stránky "roveři" (kdo není členem roverského kmene, připíše své jméno do volného řádku). Zde budou umístěny i podrobnější informace.
1.-16.7.2022

Tábor Sázava 2022 - BOBŘÍCI

Informace o táboře jsou v rubrice "ke stažení". Přihlášku je nutné odevzdat do 15.6.
30.6.2022

Nakládání Bobříci

Ve čtvrtek před táborem budeme nakládat druhou várku podsad, další materiál na tábor a loďáky dětí. Kdo nemůže přijít, nechť pokud možno přinese sbalený a označený loďák někdy před nakládáním do klubovny (úterý, středa odpoledne). Do vlaku pak bude každý mít malý batůžek s pitím, svačinou (obědváme už společně) a drobnostni.
25. a 26.6.2022

Víkend před táborem (přípravky)

Původně jsem avizoval, že hlavní bude přítomnost účastníků tábora v sobotu. Zapomněl jsem ale, že se v areálu koná v sobotu odpoledne svatební oslava jednoho našeho člena.
Průběh víkendu tedy bude následující:
Kdo má zájem přispět přípravou nějaké dobroty na svatební veselici, může přijít už v pátek od 16h (kdy něco dobrého upečeme) a klidně pak v klubovně přespat. V sobotu dopoledne budeme připravovat a nakládat 1. várku materiálu (podsady, hangár atd.), případně opravíme lodě, přišroubujeme šoupačky a přivezeme věci z loděnice. To skončí mezi 13 a 14h. Od 14 hodin jsme zváni (včetně Bobříků) na svatební veselici, možná tu budou i nějaké atrakce pro děti svatebních hostů a určitě hodně jídla. Také budeme pracovat na kronice Bobříků. Návrat není stanoven, opět je možné zůstat až do neděle. Přípravu posádek (výroba vlajek, rozdělení do posádek, kontrola stanů, výroba táborových rekvizit atd.) přesouváme na neděli dopoledne, kdy také dokončíne, co jsme v sobotu nestihli a mezi 13 a 14h pojedeme s částí dětí (nejlépe nejstarších) na tábořiště vyložit 1. várku materiálu. Vrátit bychom se měli do 18h.
Akce se mohou zúčastnit i ti, co na tábor nejedou.
25. a 26.6.

Přípravka na tábor

O víkendu budeme v klubovně připravovat věci na tábor. V sobotu budeme muset skončit trochu dříve proto je důležitější část v neděli kdy proběhnou hlavní přípravy. Je důležité aby kluci alespoň na části přípravky byli, jinak nebudou mít např. správnou velikost pádla nebo vesty. Účast na akci je povinná.
17.-19.6.2022

Mistrovství republiky český lakros

Mistrovství republiky dospělých i žáků se koná letos až na Moravě u Zábřehu. Asi skoro všichni pojedeme vlakem, stále ještě není opravené Gumovo auto.
11.6.2012

Výprava na vodu

Vzhledem k tomu, že mám auto v servisu a přihlásil se poměrně malý počet dětí, tak pojedeme jen na sobotu na průzkumnou výpravu z loděnice proti proudu a zpět. Doufám, že se ještě někdo přidá. když akce nebude přes noc.
2.-5.6.2022

Navigamus 2022

Celostátní setkání vodních skautů, které se koná jednou za tři roky. Pro děti je zde připravena spousta aktivit a soutěží, samozřejmě se jezdí i na vodě včetně plachtění. Stále je ještě možné se přihlašovat, zaplatili jsme pár míst navíc. Účastnický poplatek je 1100,- Kč. Platby posílejte na účet 2101999393/2010, specifiký symbol 222444 (Bobři) nebo 2224444(Bobříci), variabilní symbol je registrační číslo člena, stejně jako u příspěvků. Odjíždí se ve čtvrtek odpoledne, na pátek dostanou děti uvolňovačku do školy.
17. a 24.5.2022

Schůzky Bobříků na vodě na Štvanici

Dvě schůzky pojedeme na vodu na Štvanici, každou schůzku dvě posádky. 17.5. pojede na vodu posádka Žlutá a Modrá (Emil, Ouško, Marco, Kuba, David, Jakub, Deniz, Knedlíček, Hynek, Michal, Tonda, Vítek, Jonáš, Matěj), 24.5. posádka Červená a Zelená (Očko, Ježko, Franta, Jáša, Filip, Damián, Pepča, Ben, Pacák, Alex, Oliver, Honzík, Max, Želva). Sraz všech Bobříků bude v 16:15 v klubovně, na Štvanici odjedeme nejpozději v 16:30. Pokud to někdo nestíhá a je v posádce na vodu, může přijít rovnou na Štvanici tak, aby byl v 17h převlečený a připravený na vodu. Na lodích jezdíme do 18:30, v 19h bychom měli být v klubovně. Děti, co zůstanou v klubovně využijí prodloužený čas schůzky k výrobě rekvizit na Navigamus a budou mít samozřejmě normální schůzku do 18:30 (ale mohou zůstat až do 19h).
22.5.2022

Raftování

Na plánovaný trénink na kanál se skoro nikdo z potenciálních účastníků Norska nepřihlásil. Pokud se sestava účastníků výrazně nezmění, pojedeme jen do Brandýsa. Jinak jsme se chystali na Troju.
21.5.2022

Pochod Praha-Prčice

Jako každoročně akci spolupořádáme a budeme pomáhat v cíli pochodu, dopoledne absolvujeme krátkou trasu 23km. Vybraní jedinci (týká se pouze starších 13 let) pojedou autobusem rovnou do Prčice, kde budou pomáhat s přípravou cíle. Pochodníci pak budou odpoledne vydávat botičky u stánku až do ukončení akce, vrátíme se tedy pořadatelským autobusem až pozdě večer. V neděli bude určitě nějaká akce, zatím mám v plánu jet na kanál trénovat na raftech před prázdninovou akcí do Norska. Každopádně je možné přespat v klubovně obě noci.
14. a 15.5.

Brigády v klubovně

Malé nepovinné brigády v klubovně i loděnici. Pokud bude zájem, můžeme vyrazit na chvíli i na vodu. V klubovně bude možné přespávat. Budeme se věnovat opravám pramic a ostatních lodí po závodech, úklidu a třídění dílenského materiálu v klubovně a opravě plotu areálu.
11.5.2022

Květinový den

Tradiční akce Ligy proti rakovině, které skauti pomáhajo s prodejem kytiček, Výtěžek jde na financování konkrétní akce, která pomůže v léčbě či výzkumu.
6.-8.5.2022

Sázavské pádlo - BOBŘI

Pojedeme na Sázavu, konkrétně do Pikovic, kde proběhne padesátý ročník závodu Sázavské pádlo. Jde o jednu z pěti povinných akcí v roce. Účast je povinná pro všechny včetně náhradníků. Kdyby se na závod nedostali, bude i jiný program a na vodě si zajezdí určitě i mimo závod. Spát už budeme pod stany, volte proto oblečení na spaní podle toho.

Sestavené posádky jsou:
B1: Sam, Tóba, Robocop, Eliáš, náhradník (Matouš)
B2: Permi, Matyáš, Kryštof, Jonáš, náhradník (Matýsek)
A: Filip, Šimon, Kafe, Zadam, náhradníci (Ouklej, Tonda, Cukrovka)
C: Max, Sirius

6.-8.5.2022

Sázavské pádlo - BOBŘÍCI

Nejdůležitější vodácká akce jara. Jedeme na Sázavu, tábořit budeme v Pikovicích. Hlavním programem jsou závody pražských vodáckých oddílů, na vodu se však dostanou i ti, co nebudou vybráni do závodních posádek. Odjíždí se v pátek brzy odpoledne, spát už budeme pod stany.

Na závod jsem zatím setavil posádky takto:
Ben, Očko, Emil, Knedlíček
Ouško, Želva, Alex, Franta, náhradník David
Pacák, Filip, Jakub, Kuba, náhradník Honzík
Marco, Michal, Oliver, Matěj, náhradník Tonda.

1.5. a 5.5.2022

Tréninky na Sázavské pádlo - Bobříci

Další trénink bude ve čtvrtek a už rovnou naložíme pramice a odvezeme do klubovny, abychom ušetřili jedno páteční nakládání. Pokud někomu z důvodu brzkého pátečního odjezdu pomůže si už naložit sbalené věci na Sázavu, tak je může přinést.
26.4.2022

Schůzka BOBŘÍKŮ v loděnici

První jarní schůzka na vodě, zkusíme dát dohromady posádky na závody Sázavské pádlo a připravíme lodě.
22.-24.4.2022

Setkání oddílů Prahy 3 v Čimelicích - BOBŘÍCI

Akce pro všechny skautské oddíly Prahy 3. Součástí je okresní kolo závodu vlčat a světlušek, kterého se samozřejmě zúčastníme. Přihlásil jsem celkem 3 hlídky. Kromě závodu zde bude program pro všechny věkové kategorie.
22.-24.4.2022

Setkání oddílů Prahy 3 - Bobři

Setkání skautských oddílů z Prahy 3. Součástí akce je ZVaS (závod vlčat a světlušek), program bude pro všechny věkové kategorie. I ti co nezávodí se zapojí do spousty her.
14.-18.4.2022

Velikonční výprava

Velikonoční akci chystáme napříč všemi oddíly, pojede se do Nového města nad Metují. Na akci se už kromě výprav do okolí, soutěží a her určitě pojede na vodu a bude se i plachtit.
10.4.2022

Čistá řeka Sázava

V neděli se zúčastníme akce Čistá řeka Sázava. Jedná se o úklid odpadků v okolí Sázavy v úseku Žampach - Pikovice. Odpadky se sváží na lodích, budeme brát jednu nebo dvě pramice a několik kanoí. Akce je vhodná spíše pro Bobry, s Bobříky půjdeme podél břehu pěšky. Ze soboty na neděli budeme přespávat v Chrástu nad Sázavou.
9.4.2022

Dětský lakrosový turnaj O putovní lakrosku

Tradiční turnaj, konaný na hřišti v Srbsku u Berouna. Je vhodný pro všechny, co s námi trénují v úterý či v pátek, i pro ty nejmladší. S několika pomocníky pojedeme už v pátek na naši základnu na Korno, připravíme vše na hřišti a přespíme. Ostatní mohou přijet ráno. Pro účastníky nedělní akce Čistá řeka Sázava je možnost přespání i ze soboty na neděli, pravděpodobně v Chrástu nad Sázavou.
3.4.2022

Slibový oheň

Slibový oheň je jedna z nejdůležitějších akcí roku, proto je povinná účast. Letos pojedeme na Babku, nebudeme brát s sebou stany, je důležité si vzít teplé oblečení, budeme spát pod širákem. Může být horší počasí. Vezměte si oblečení podle počasí.
25.-27.3.2022

Slibový oheň Bobříků

Tradiční setkání celého oddílu u velkého ohně. V minulých dvou letech tuto akci nebylo možné konat, tak to bude pro všechny premiéra. Někteří by mohli u ohně skládat vlčácký slib, pokud splní všechny podmínky. Týká se to všech, kterým je 10 let a byli s námi na letním táboře (Ouško, Alex, Očko, Ježko, Emil) a těch, kterým je více než 9 let, dochází do oddílu 2 roky a byli na obou letních táborech (Knedlíček, Pacák, Hynek).
26.3.2022

IQ landia + Aquapark Bobrů

Tuto sobotu Bobři pojedou do IQ landie a aquaparku v Liberci. Tam i zpět pojedeme autobusem. Kdyby jste na Černém mostě nemohli něco najít, radši mi klidně volejte (777244901).
6.-12.3.2022

Zimní lyřařský tábor Labská

Informace jsou v rubrice "ke stažení" Informace o zimním táboře Labská 2022

Pro jistotu ještě připomínám:
Nezapomeňte přibalit dětem prostěradlo, nejlépe s gumičkou (karimatky nejsou potřeba, jen spacáky).
VŠECHNY věci musí mít děti podepsané !!!
Na akci jsou zakázány mobily, chytré hodinky, přehrávače a jiné elektronické hračky, plyšáka si vzít mohou.
Nedávejte dětem ŽÁDNÉ sladkosti ani jiné zásoby jídla, jen jídlo na svačinu a lahev s pitím.
Přijďte na sraz včas, budeme se přemísťovat na autobus na Černý Most a máme to tak akorát.
Nezapomeňte na roušky, bohužel budou ještě tento týden potřeba.
Kromě malého batůžku mít zavazadlo, do kterého se dají sbalit všechny věci a které je možné nést na zádech - batoh nebo loďák !
Věci na sjezdové lyžování ať mají děti na sobě už na jízdu autobusem, lyžáky a přilbu zvlášť, aby se vůbec nemusely hrabat v batohu před nedělním lyžováním.
Věci (zejména lyže) je možné nosit do klubovny už v pátek (od 16:30) nebo v sobotu odpoledne a večer. Bohužel není možné ze soboty na neděli přespávat v klubovně.

9.3.22.

Schůzka Bobrů 9.3. Zrušena!

Vzhledem k tomu že většina oddílu je na horách, se schůzka 9.3. ruší. Následující týden bude opět probíhat ve stejný čas na stejném místě. :)
20.2.2022

Bazén Suchdol

Poslední plavání v Suchdole, pro Bobříky od 12:00 do 13:30, pro Bobry od 13:20 do 15:00. Tentokrát již nejsou pro vstup žádná omezení.
19.2.2022

Zimní výprava Bobříků

Jednodenní zimní výprava Bobříků do přírody. Cíl cesty bude záležet na počasí, pokud bude mrznout nebo bude hodně sněhu, vypravíme se na místo, kde si zimního počasí užijeme. Jinak uděláme klasickou výpravu někam do lesů. Do nedělního bazénu bude možné zůstat v klubovně, pro přespávající bude připraven večerní program.
19.2.22

Výprava Bobrů na Ambasádu

V sobotu vyrazíme na jednodenní výpravu "Na Ambasádu". Velkou část dne budeme chodit, oběd bude možné opéct na ohni.
3.-6.2.2022

Lyžování Rakousko

Tak je definitivnš rozhodnuto, že Rakousko bude. Odjezd ve čtvrtek v noci tak, abychom byli ráno v Alpách a hned lyžovali. Pak odjedeme na základnu na Šumavě, kde budeme bydlet. V sobotu budeme lyžovat v Hochfichtu a v neděli ještě půjdeme lyžovat na Lipno, pokud budeme mít náladu. Cena je 3200,- pro děti do 15 let, 3500,- pro 16-18 let a 4000,- pro dospělé. V ceně je doprava, bydlení, pojištění, strava a skipasy. Peníze prosím posílejte na účet 2800829959/2010 (ne přístavní), budeme veškeré výdaje platit kartou.
29.1.2022

Zimní lakrosový turnaj

Dospělácký turnaj venku na umělé trávě na hřišti na Chodově (jako vloni). Zúčastnit se mohou i starší hráči z týmu Bobříků, samostatný tým Bobříků není přihlášen, děti si zahrají se v týmech Bobrů a Albatrosů.

Schůzka Bobrů 26.1. se ruší

Schůzka tuto středu se na poslední chvíli ruší. A to kvůli četným případům covidu jak mezi členy tak i v řadách vedení.
22.1.2022

Dětský lakrosový turnaj Rampouch 2022 je zrušen

Dětský halový turnaj byl zrušen, odhlásila nebo nepřihlásila se většina týmů z důvodu karantén a školních lyžáků.
16.1.2022

Bazén v Suchdole - Bobříci

Další plavání v Suchdole, pro Bobříky 12:00 - 13:30.
16.1.2022

Bazén Suchdol - Bobři

Další plavání v Suchdole, pro Bobri od 13:00 do 15:00
16.1.2022

Bazén Suchdol - Bobři

Další plavání v bazéně v Suchdole pro Bobri od 13:00 do 15:00.
8.1.2022

Prahou plnou strašidel

Tradiční závod Prahou plnou strašidel. Soutěží se v tříčlenných hlídkách v oblasti Starého města. Každá hlídka by měla mít jedny hodinky a jeden mobilní telefon. Pokud máte doma nějaký dobrý plán centra Prahy s rejstříkem ulic, dejte ho dětem sebou, jinak mapku dostanou od nás. Letos je z důvodu nákazy pořádán netradiční formou, bez společného startu, cíle a tedy i občerstvení, vyhlašování a doprovodného programu. Hlídky jednotlivých oddílů startují těsně po sobě a po doběhu poslední skupinky půjdou hned zpět do klubovny. Rozdělení do hlídek se kluci dozvědí na schůzce před závodem a bude umístěn na webu. Obecné informace o závodě jsou na https://strasidla.skauting.cz/, kde budou i průběžně zveřejňovány výsledky.
27.12.21-2.1.22

Vánoce a Silvestr v Čerčanech

Vánoční prázdniny budou zájemci prožívat společně u Gumy na chatě, jak jinak než v duchu událostí v městečku Faramond na Aljašce. Může se přihlásit kdokoliv napříč věky a oddíly, kdo se nebojí prožít dobrodružství jako osadníci při osídlování tohoto kousku Ameriky. Je možné se zúčastnit i části akce, pak je ale nutné zajistit dopravu tam či zpět a domluvit čas příjezdu či odjezdu, abychom byli na místě. Chata, kde budeme bydlet, je v osadě Ztracená stopa č.254.
22.12.2021

Schůzka Bobrů 22.12. zrušena!

Jak bylo avizováno na minulé schůzce, schůzka se tento týden vzhledem k vánocům nekoná.

Veselé vánoční svátky!
18.12.2021

Vánoční výprava s besídkou - Bobři

Vánoční besídka bude z větší části jen oddílová a přístavní setkání bude jen krátké. Půjdeme nedlouhou procházku až k setkání s dalšími oddíly to nebude moc dlouho trvat.
18.-19.12.2021

Vánoční výprava s besídkou - Bobříci

Vánoční besídka bude z větší části jen oddílová a přístavní setkání bude jen krátké. Bude v blízkosti Čerčan. V sobotu ráno odjedeme ke Gumovi na chatu, kde se odehraje vánoční meziposádkový turnaj, hostina a rozdávání dárků. Děti si připraví dárky pro ostatní, musí být zabalené a popsané jménem obdarovaného. Každý by měl donést i nějaký nepodepsaný dárek, rozdáme je pak těm, na které ostatní zapomněli. Po poledni se odebereme na místo přístavního setkání, které bude trvat nejvýše hodinku, zde zazpíváme nacvičenou písničku a společně koledy. Část Bobříků a Bobrů zůstane na chatě u Gumy až do neděle, ostatní pojedou do Prahy.
12.12.2021

Nácviky na besídku

Setkání přístavu bude jen velmi krátké bez časově náročnějších vystoupení oddílů. Bobříci s tím tak trochu počítali a připravili jen písničku, kterou nakonec asi odzpíváme bez doprovodného představení. Nebudeme tedy rozhodně potřebovat nějaké dlouhé nacvičování, tak se sejdeme v klubovně jen v neděli, kdy kromě nácviku uděláme ještě malou úklidovou brigádu především uvnitř objektu. Besídka pak bude jako celodenní oddílová výprava s malou hostinou, rozdáváním dárečků a krátkým setkáním s ostatními oddíly.
4.12.2021

Bazén v Suchdole - Bobříci

Opět jdeme plavat do bazénu v Suchdole, pro Bobříky je plavání od 12:00, končit budou asi tak ve 13:30. Děti do 12 let, očkovaní a do 180 dnů po covidu nepotřebují žádné testy. Osoby od 12 do 18 let, co nejsou očkováni ani po covidu, musí mít PCR test ne starší než 3 dny.
28.11.2021

Brigáda na Křížku a v loděnici.

Celopřístavní úklidová brigáda před zimním obdobím. Budeme hlavně upravovat venkovní plochy (hrabání listí, pálení dřeva, likvidace odpadu atd.), ale také uklízet klubovny, správcovnu, obě loděnice a připravovat tyto prostory pro zimní provoz. Není nutné být na brigádě celý den.
27.11.2021

Brigáda Hlubočepy

V sobotu budeme v rezervaci Pod školou v Hlubočepích pracovat na pálení dříví z minulých brigád a likvidací náletů. Je to spíše pro starší kluky a nemusí nás být moc. Pokud skončíme brzy, půjdeme ještě na chvíli pracovat do loděnice - připravit prostor pro nedělní převoz a zimování lodí.
17.11.2021

Technický den

Státní svátek letos vyšel na středu, pro zájemce se bude konat v klubovně po delší době technický den. Je určen spíše pro starší členy, kteří mají k technice nějaký vztah a budou schopni pracovat samostatně. Budeme vyrábět především elektrotechnické výrobky a stavět z merkuru, ale také bude možné lepit vystřihovánky či vyrábět něco ze dřeva.
17.11.2021

Schůzka Bobrů 17.11. Zrušena!

Schůzka se z důvodu státního svátku ruší. Místo ní bude v klubovně technický den.
12.-14.11.2021

Valná hromada Bobříků

Jedna z důležitých akcí podzimu, kde by se měl sejít celý oddíl. Kromě běžného programu, her, soutěží a procházek bude v sobotu večer společné sezení, kterému říkáme vlaná hromada. Zde vyzvídáme od dětí, co je nejvíce baví, co by chtěli v oddíle zažít, s kým nejvíce kamarádí, ale i co se jim nelíbí. Podle toho pak plánujeme další činnosti a akce.
5.-7.11.2021

Okresní setkání rádců

Okres Praha 3 pořádá pro rádce (kormidelníky)a jejich zástupce zážitkové setkání. Z Bobrů a Bobříků se to týká Sama, Eliáše, Tobiáše, Matýska, Šímy, Kryštofa, Jáchyma a Síria. Pokud se chceš zúčastnit, přihlaš se do 31.10. do OKRESNÍ TABULKY. Instukce budou postupně sdíleny přihlášeným účastníkům přímo na jejich maily.
27.-31.10.2021

Podzimní prázdniny v Moravském krasu

Na podzimní prázdniny pojedeme do Moravského krasu, kde máme domluvenou návštěvu několika nepřístupných jeskyní a pro starší jedno parádní lezení na lanech do propasti. Kromě speleoaktivit bude akce plná her, soutěží a procházek krásnou krasovou krajinou. Také se chystáme do aqapqrku v Brně. Akce je vhodná i pro ty nejmladší a bude stát jen 600,-Kč.
24.10.2021

Bazén Suchdol

Bazén pro bobry je v NEDĚLI. Ideálně přijeďte rovnou na místo.
24.10.2021

Krmení krokodýlů - DALŠÍ ZMĚNA

Vzhledem k velkému počtu přihlášených dětí nám udělají prohlídku jen pro nás, ale až od 11:30.
23.10.2021

Bazén Suchdol - POZOR ZMĚNA!!

Bobříci mají přesunutý bazén na sobotu!!
Při objednávce bazénu došlo k nedorozumění a místo neděle jsme měli rezevaci na sobotu. Naštěstí neděle se také uvolnila, tak můžeme vzhledem k velkému počtu přihlášených rozdělit oddíly do obou dnů. Krmení krokodýlů bude naopak v neděli.
Na bazén prosím přinést potvrzení o testu na Covid, kdo ho nebude mít, přijde v 10:15 a bude otestován.
23.10.2021

Ploučnice Bobrů

V sobotu před bazénem vyrazíme na jednodenní výpravu na říčku Ploučnici. Jedná se o pravděpodobně poslední vodáckou akci roku. Nakládat budeme ve středu po schůzce. Neopreny lze zapůjčit ve středu po schůzce, nebo v sobotu před odjezdem.
20.10.2021

Na pramicích do Braníka

Zdá se, že se sejde dost zájemců o poslední pádlování před zimou, akce se tedy uskuteční. Pojedeme na pramičkách do Braníka a zpět do loděnice a při té příležitosti vrátíme vypůjčenou loď.
9.-10.10.2021

Podzimní výprava

Dvoudenní výprava na naši základnu Korno. Přihlásil se velký počet dětí, takže logistika a organizace akce bude následující: Starší kluci nebo ti, kteří jezdí dobře na kolech, budou mít přesun na základnu na kolech. Ostatní pojedou vlakem a absolvují klasickou pěší výpravu v okolí naší základny. Po dojezdu cyklistů se sejdeme na základně a budeme mít společný program. Navečer odjede část (předpokládám, že většina nováčků) vlakem do Prahy a ostatní (pravděpodobně všichni cyklisti + několik starších pěšáků) přespí na základně a druhý den budou mít svoji pěší část výpravy. Nazpět už se nepojede na kolech nebo jen kousek cesty, kola naložíme na vlek doprovodného vozidla, které bude samozřejmě doprovázet cyklisty i během cesty tam. Do středy večer potřebuji vědět, jakou variantu kdo zvolí.
2.-3.10.2021

Lužnice i pro rodiče s dětmi

Vodácká výprava na Lužnici autobusem. Přihlašování je již uzavřeno a kapacita autobusu naplněna. Pokud si budou rodiny půjčovat lodě z přístavu, označí si po dohodě s vedoucími oddílů jménem na visačce loď v týdnu před Lužnicí (např. při vyzvedávání dětí) - lodě budou připraveny u klubovny. Navazování lodí na vlek je v pátek od 18h, zájemci si zde také mohou zapůjčit pádla a vesty, případně neopreny.
1.10.2021

Dětský lakrosový turnaj O vykopávku

Tradiční dětský lakrosový turnaj pro hráče a hráčky do 15 let včetně (v den konání zápasu jim nesmí být 16 let). Přihlásil jsem týmy Bobři a Bobříci. Akce je vhodná i pro začátečníky. Děti, které se přihlásily ke splouvání Lužnice, odjedou s Gumou ještě večer do Malšic do tělocvičny a v neděli se zúčastní splouvání Lužnice.

Rozpis schůzek Bobrů

Rozpis témat schůzek. Je k nahlédnutí ZDE
28.9.2021

Závod Napříč Prahou přes 3 jezy

Tradiční závody, které opět spolupořádáme a uvítáme pomoc rodičů v cíli.

Zatím plánujeme následující složení posádek Bobříků:

Ben, Očko, Ouško, Knedlíček

Cyril, Matouš, Franta, Jáša

Tedík, Oliver, Anton, Jakub.

Všichni ostatní přihlášení jsou náhradníci, případně jimi doplníme posádky jiných oddílů. Určitě si to všichni náhradníci sjedou a je potřeba, aby přišli, pokaždé někdo na poslední chvíli odpadne.

POTVRĎTE PROSÍM ÚČAST V PŘIHLAŠOVACÍ TABULCE !

Všichni nakonec pojedeme zpět do loděnice po vodě. Na místě zůstanou jen ti, kteří se umístí na stupních vítězů - ty pak dopravíme auty nebo MHD do loděnice nebo klubovny. Není tedy možné ihned po závodě odcházet, každá posádka si musí zajistit odvoz pramice do loděnice. Lodě doplníme členy, na které nezbylo místo na závodění, plavby zpět se mohou zúčastnit i rodiče.

28.9.2021

Závod přes tři jezy - Bobři

Všichni nakonec pojedeme zpět do loděnice po vodě. Na místě zůstanou jen ti, kteří se umístí na stupních vítězů - ti pak odjedou přímo domů. Není tedy možné ihned po závodě odcházet, každá posádka si musí zajistit odvoz pramice do loděnice.

Posádky na tři jezy jsou rozděleny takto:

Sirius, Sam, Eliáš, Tóba
Permi, Kryštof, Matyáš, Matýsek
Zadam, Tondonín, Filip (Havelka), Jonáš

Roveři: Younnes, Aidam, David, Jurda, Jáchym

Všichni ostatní jsou bráni jako náhradníci.
25.9.2021

Přípravy na 3 jezy v loděnici

Příprava na závod přes 3 jezy převážně v loděnici. Pro Bobříky platí nakonec jen sobota, na nedělní část se přihlásilo minimun dětí. Dopledne připravíme lodě, přidělíme pádla a vesty a odpoledne budeme trénovat na vodě.
22.9.2021

Schůzka Bobrů v loděnici

Tuto schůzku uděláme trénink na tři jezy. Je tedy žádoucí aby přišli všichni se kterými je počítáno na tři jezy. tzn. prakticky všichni. Sraz je přímo v loděnici na Zlíchově.
19.9.2021

Lodičkování Bobříků v loděnici

Akce i pro nováčky Bobříků. Vyjedem na vodu na pramicích, kánoích i plachetnicích.
18.9.2021

Splouvání Teplé - akce se nekoná

Na sobotní splouvání Teplé se přihlásil kromě vedoucích jen jeden člen, tak se akce pro Bobry nekoná.
9.-13.9.2021

Oslava 100+1 let Čtyřky

Dny 9.-13.9.2021 jsou vyhrazeny pro různé akce v rámci oslav 100+1 let Čtyřky. Budou určeny pro všechny věkové kategorie všech přátel přístavu a skautů. Pro Bobry a Bobříky to znamená se jednak zúčastnit akcí pro ně určených a také utvořit dvojice či trojice, které se budou postupně střídat jako hlídači 100 hodinového ohně (od čtvrtka 16:00 do pondělí 24:00). Starší členy (zejména Bobry) pak během akce využijeme na pomoc při přípravě atrakcí a jejich obsluhu, u stánků s občerstvením a suvenýry. Znamená to tedy i uvolnění dětí na pár hodin ze školy v pátek a pondělí. Rodiče se zúčastní bloku vyhrazeného pro rodiče našich členů a mohou také pomoci při organizaci akce, službách na recepci a u stánků. Sledujte informace na STRÁNKÁCH OSLAV.
Zatím se můžete teď podívat na PODROBNĚJŠÍ PLÁN OSLAV, kde jsou i odkazy na přihlašování.
Při pořádání akcí v rámci oslav 100 let Čtyřky budeme potřebovat na páteční a pondělní dopoledne pomoc našich skautů a skautek při přípravě a realizaci programu pro mladší děti. Žádost o uvolnění ze školy je v rubrice "ke stažení". Je možné se rozhodnout, na jakou část vyučování bude možné syna uvolnit (klidně i třeba jen na část dopoledne). Pokud potřebujete originál uvolňovačky, napište kdo, školu a na jaký den a papír připravíme na schůzku. Podmínkou je, že uvolněná osoba bude dopoledne pomáhat při stavbě atrakcí pro děti a odpoledne při jejich obsluze - odpolední účast je tedy nutnou podmínkou k uvolnění.
1.9.2021

První schůzka Bobříků po prázdninách je výjimečně ve středu od 16h !!!

Letos padlo na úterý 31.8. a Bobříci se chtějí a potřebují sejít ještě před víkendovou brigádou. Zatím ještě bez nováčků, ty pozveme až na další schůzku 7.9. (nevoďte tedy na tuto schůzku své kamarády). Od 16 do 17h bude probíhat normální schůzka, kde kromě jiného utvoříme základ posádek. Potom bych využil pár kluků na pomoc při přípravě areálu na oslavy 100 let.
27.-31.2021

Lakrosové soustředění

Na konci prázdnin pořádáme lakrosové soustředění v Kralupech na stejném místě jako vloni. I kyž je akce poměrně dlouho avizována, zatím se přihlásilo jen docela málo hráčů. Akce je vhodná i pro začátečníky, může nás být do 20 osob i s vedoucími. Je možné se zúčastnit i části akce, pokud si účastník zajistí dopranu na akci/ z akce. Zde je TABULKA s programem kde kdy budeme, pro ty, co přijedou později.
21. a 22.8.

Brigády v klubovně

O víkendu proběhnou brigády na přípravu oslav 100+1 výročí založení Čtyřky.
6.8.-15.8.2021

Slovinsko 2021

Akce pro starší členy, rovery a vedoucí do Slovinska. Bydlet budeme u našeho přítele Tomáše v blízkosti vesnice Mišiče. Plánujeme návštěvu hor, jeskyní, šnorchlování v moři a vycházky do okolí. Vzhledem ke stále trvající situaci s covidem se nakonec nechystáme do Chorvatska ani Terstu, i když to budeme mít blízko. Pro návštěvu Slovinska jsou nyní potřeba buď obě dávky očkování nebo potvrzení o prodělání Covidu v posledních 6 měsících nebo PCR test starý max. 72h. Děti do 15 let organizované ve skupině (což by mělo platit pro nás) zatím nemusejí mít žádné potvrzení.
Zatím je nás 13 osob (Guma, Vojta, Prokop, Žužu, Maki, Sirius, Sam, Eliáš, Matouš, Matýsek, Matyáš, Barbušák a Permi), což je akorát do dvou aut. Prosím účastníky aby vyplnili TABULKU, čímž potvrdí definitivně svou účast.
Další informace jsou v samostatném souboru v rubrice ke stažení, přihlášným je také budu posílat mailem.
26. a 27.6.2021

Přípravky na tábor

Povinná přípravka na tábor pro všechny účastníky je v sobotu 26.6. To pojedeme na poslední výpravu na vodu, připravíme všechen vodácký materiál a přivezeme jej do klubovny. V sobotu mohou jet i ti, co nejedou na tábor. V neděli pak budeme připravovat tábornické věci v klubovně. Neděle je určená spíše pro starší Bobříky, asi nebude dost práce pro všechny. Ještě upřesníme, koho budeme potřebovat (určitě ty, které určíme jako kormidelníky posádek a jejich zástupce).
19.6.2021

Dětský lakrosový turnaj Škvorec

Dětský turnaj je vhodný i pro začátečníky, kteří s námi absolvovali alespoň pár tréninků. Akce je jednodenní na fotbalovém hřišti ve Škvorci (u Úval), starší kluci (nad 13 let) budou ale zároveň hrát s dospělými tými na otevřeném mistrovství ČR na stejném místě. Rodiče mohou přijet fandit.
15.6.2021

Schůzka Bobříků na Štvanici

Bobříci mají 15.6. schůzku na vodě. Nejdeme ale do loděnice, budeme jezdit u Štvanice (na východním cípu, co je cíl závodu přes tři jezy). Děti je možné přivést rovnou na Štvanici, ale potřebuji to vědět předem, abychom vzali správný počet lodí.
12. - 13.6.

Výprava Bobříků

Plánoval jsem s Bobříky původně jednodenní výpravu do Českého krasu. Na naši základně v Kornu je volno, můžeme tam tedy přespat a jít v neděli na koupaliště. Stejně bych rád před táborem viděl, jak kluci plavou. Pokud jste ale plánovali na neděli něco jiného, tak napiště do TABULKY Ano-sobota a podle toho pak akci naplánuji.
12-13.6

Výprava Bobrů na Jizeru spojená s kanálem v Brandýse

Tento víkend si vyjedeme v sobotu na Jizeru (úsek z Benátek skoro do Brandýsa). Potom přespíme v lese pod širákem na neděli a pěšky dojdeme do Brandýsa na kanál. Tam budeme trénovat na kanojích a kajacích. Vyzkoušíme si také základy splouvání a záchrany na divoké vodě. Prevděpodobně se k nám připojí i pár účastnic z oddílu Kaček.
Pro zájemce pouze o kanál je možné přijet v neděli ráno do Brandýsa s Kačkami. Informace ke srazu atd. jsou na stránkách Kaček
31.5. - 7.6.

Lakrosový týden

Tento týden bude pro Bobry a Bobříky vpravdě lakrosový.
Zápasy hrajeme v pondělí 31.5. od 18:30 na Vypichu, ve čtvrtek 3.6. od 18:30 na Vypichu, o víkendu 4.-6.6. se zúčastníme turnaje v Hodějicích a aby toho nebylo málo, tak další zápas bude hned v pondělí 7.6. od 18:30 na Letné. Chybět nebude ani úterní a středeční trénink. I přes velké množství lakrosových akcí prosím všechny o maximální účast, abychom poskládali co nejlepší tým. Pak už si od lakrosu kromě tréninků trochu odpočineme, čeká nás už jen záverečný dětský turnaj "O putovní lakrosku" o víkendu 19.-20.6.
4.-6.6.2021

Lakrosový turnaj Hodějice

Turnaj je především pro starší členy - Bobry a tým Bobříků, co už hrají ligu (z oddílu Bobříků se to tedy týká jen Bena, Emila a Očka). Koná se v Hodějicích na Moravě, budeme tedy odjíždět již v pátek a v neděli přijedeme trochu později. Spát budeme u hřiště ve stanech. Stravovat se budeme společně.
Středa 2.6.

Schůzka Bobrů 2.6.

Schůzka proběhne tentokrát už běžně v klubovně.
1.6.2021

Schůzka Bobříků 1.6.

Trénink a schůzka budou v klubovně zároveň jako oslava mezinárodního dne dětí. Mohou přijít i Bobři.
25.5.2021

Schůzka Bobříků v loděnici

Schůzka v úterý 25.5. bude v loděnici. Trénink před schůzkou samozřejmě nebude.
26.5.2021

Schůzka bobrů na kanále na Štvanici

Schůzka proběhne na kanále na štvanici. Zapište se prosím do tabulky ať víme kolik vzít pádel a vest.
Prosíme aby všichni dorazili na štvanici! Tento týden nemáme gumovmo auto - nevejde se tedy nikdo navíc. Předpokládáme že vzhledem k tomu že je to již třetí schůzka na kanále, tak tam všichni trefí.
22.-23.5.2021

Výprava Bobříků

Výprava do lesů s přespáním venku. Budeme se pohybovat na zcela opuštěných místech a přespíme v lese pod širákem. S batohem se budou děti přemisťovat (cca 6 km v so i ne), nebalte jim tedy žádné zbytečné věci.
22-23.5

Vandr Bobrů

Na schůzce jsme avizovali možnou akci tento víkend. Nakonec jsme se na poslední chvíli rozhodli uspořádat vandr s přespáním v lese. V sobotu bychom jeli do Brdských lesů, přespali ve vlastních přístřešcích a v neděli bychom jeli zpět domů. Vzhledem k našemu zpoždení nevíme kolik lidí by se zůčastnilo, proto se prosím zapište do tabulky ať víme zda se akce vůbec bude konat.
15. a 16.5.2021

Brigády v loděnici a klubovně

O víkendu plánuji brigádu Bobříků, kde již budeme připravovat a vyrábět věci na tábor. Jedná se zejména o opravu pramic a jejich osazení šoupačkama, výrobu bočnic podsadových stanů, opravu laminátových lodí, úklid loděnice s likvidací starých lodí, výroba nového pískoviště v areálu, likvidace suti a dalšího odpadu v areálu, úklidové práce v klubovně a okolí. V sobotu budeme většinu dne v loděnici, v neděli spíše v klubovně. Asi bych využil i rodiče, ale zase nás nemůže být příliš mnoho.
16.5.21

Lakrosové zápasy ve Strašicích

Na nedělní odpoledne máme ve Strašicích domluvené zápasy s dětským týmem Fabiáni a ženským týmem Fabiánky. Bude to jedna z příprav na nadcházející ligové a turnajové zápasy.
8. a 9.5.2021

Výpravy na vodu

V sobotu a neděli se uskuteční dvě jednodenní akce na vodu. Obě budou na Sázavě, pravděpodobně na úseku Týnec-Pikovice. Sobotní akce je spíše pro BOBRY, nedělní spíše pro BOBŘÍKY, lze ale jet na oba dny, případně spojit s přespáním z pátku na sobotu v Čerčanech nebo ze soboty na neděli někde venku (nebo znovu v Čerčanech). V pátek naložíme lodě a část účastníků odjede do Čerčan. V sobotu se sejde parta, co pojede ráno vlakem s těmi, co přespí v Čerčanech, v Týnci u kempu, co je Bisport. Pak si sjedou Bobři úsek Týnec-Pikovice a Bobříci půjdou na procházku a dopraví se pak autem do Pikovic (část může jet s Bobry, pokud se vejdou). Z Pikovic odjede většina Bobrů do Prahy vlakem, auto s loděmi se přemístí na místo, kde budeme spát. V neděli dopoledne se opět sejdeme v Týnci (pokud se ukáže, že sobotní trasa je pro Bobříky příliš těžká, tak v Čerčanech) a na vodu pojedou Bobříci a všichni ti, co zůstali přespat. TABULKA
4.5.2021

Schůzka Bobříků konečně společně

Tak je to tady! Od úterý 4.5. je možné pořádat společné akce v počtu až 20 dětí venku a 3 uvnitř. Takže nejen, že můžeme mít venku normální schůzku, ale lze si i dojít na záchod. To se musí náležitě oslavit a protože jsme neměli náš slavnostní oheň, nesešli se ani na čarodějnice a nestihli udělat ohýnek na cykloakci, tak se sejdeme v úterý od 17h u ohniště v klubovně. Kdo chce pomoci s přípravou, může přijít třeba o půl hodinky dříve, trénink nebude. Akce jsou ale podmíněny testy, dětem stačí ze školy a dospělým z práce. Kdo ale tento týden nebyl testován, musí přijít asi v 16:40 a nechat se otestovat. Test bude platit i na víkendové akce. Večeři dětem nepřipravujte.
1.5.2021

Cykloakce

Jako kompromis mezi klasickou výpravou a sportovním tréninkem jsem na sobotu zvolil cykloakci. Vyhneme se tak společné dopravě v hromadných prostředcích a můžeme se podívat kousek za Prahu. Pokud nás bude více než 12, tak uděláme dvě skupiny. Přihlašujte se.
27.4.

Trénink Bobříků v loděnici

Jak jsem slíbil, bude již schůzka Bobříků v úterý na vodě pojatá jako sportovní trénink. Zatím smí společně trénovat 12 osob, budeme tedy asi muset udělat dvě skupiny. Prosím tedy raději o přihlášení do PŘIHLAŠOVACÍ TABULKY, abych mohl trénink dobře naplánovat.
Lakrosové tréninky budou nyní klidně i ve větším počtu (předpokládám, že nás více než 12 nebude), tak už není nutné se přihlašovat. Na tento týden plánujeme společný trénink ve středu a ve čtvrtek 17:30-19:00.
13.4.2021

Schůzka Bobříků 13.4 - kurýři

Vzhledem k trvajícímu zákazu společných akcí bude ještě i tato schůzka pro jednotlivce či dvojice. Bude to soutěž kurýrů, kteří mají za úkol dopravit co nejvíce zboží mezi městy.
ZDE JSOU PRAVIDLA A VÝSLEDKY
6.4.21

Schůzka Bobříků v úterý 6.4. se nekoná

V úterý 4.6. nebude schůzka Bobříků ani trénink z důvodu pracovních povinností. Pokud si někdo chce ještě vyzkoušet sportovní disciplíny z velikonočního víkendu nebo doplnit to, co nestihl, tak jsou stále připraveny na Parukářce. Výkony se zapisují do třetího listu TABULKY, ve které je také odkaz na popis disciplín "Sportování" na prvním listu.
1.-5.4.2021

Akce o velikonočních svátcích

Povolení k pobytu v areálu jsme, jak jsem předpokládal, nedostali. Budeme tedy pořádat jednotlivé akce po dvojicích či rodinách, samozřejmě včetně tréninků. Zítra bych chtěl v nějakém omezeném počtu vyrazit na vodu, raději však ne s úplnými začátečníky (aby měli za sebou alespoň tábor). Vyhodnotil jsem předběžné přihlašování a nejméně dětí se přihlásilo na sobotu 3.4., nejvíce na pondělí 5.4. V sobotu tedy bude "odpočinkový" den, se zájemci budeme trénovat lakros. Ostatní bude předběžně takto:
1.4. čt vodácká plavba po Vltavě
2.4. pá úkolová hra (mohou se zúčastnit i ti, co nejsou v Praze)
3.4. so tréninky v klubovně dle rozpisu, který udělám na základě přihlášení
4.4. ne hra někde v přírodě v Praze + sportovní klání "na dálku" (i pro ty, co jsou mimo Prahu)
5.4. po závěrečné hledání pokladu Velikonočních ostrovů někde v okolí klubovny
Na jednotlivé akce se přihlašujte DO TÉTO TABULKY. Zde budou zároveň odkazy na informace k jednotlivým akcím a později také výsledky.
30.3.2021

Schůzka Bobříků

V tomto týdnu uděláme opět krátkou schůzku online, především s informacemi o akcích během velikonočních svátků. Připravte si vaše přání, co by v programu nemělo chybět.

Lakrosové tréninky po dvojicích

Pro zájemce o lakrosové tréninky jsou informace v rubrice "info".
23.3.2021

Schůzka Bobříků 23.3. opět venku

Ve úterý se na Parukářce odehraje hra Egyptské hrobky. Bude tam schovávání, stopování a luštění. Je určena pro dvojice, rodiče mohou být jako "vzdálený" doprovod. Již teď si můžete prohlédnout PRAVIDLA, případně dohodnout dvojice. Výsledky jsou ZDE.
9.3.2021

Schůzka Bobříků

Vzhledem k tomu, že na minulou schůzku on-line se přihlásili jen tři Bobříci, tak schůzka Bobříků v úterý 9.3. se nebude konat on-line. Odpoledne bude lakrosový trénink po dvojicích (viz rubrika info), od 17h se pro zájemce, co jsou v Praze, uskuteční sportovní aktivity na Parukářce (opět s rodiči nebo po dvojicích). Výsledky jsou ZDE
až do 8.3.

Záhada hlavolamu 80 let

K výročí 80 let vydání knihy Jaroslav Foglara Zahada hlavolamu je připravena po Praze rodinná hra, které je možné se zúčastnit jako rodina, jednotlivci nebo skupinky (nyní zatím dvojice). Všechny informace lze nalézt na https://www.rychlesipy.org/. Vřele doporučujeme členům našich oddílů a jejich rodinám.
26.-28.2.2021

EXPEDICE POLAREX

28.2. 13:50
Kdo již získal alespoň 5 zelených políček, obdrží brzy zprávu, jak zachránit sněžné muže.
28.2. 10:00
Od dnešního odpoledne se chystá velká záchranná akce sněžných mužů. Pospěšte si s plněním úkolů, aby výsledky dorazily do 15:00. Kdo to nestihne, bude muset žádat Hlavní velitelství o výjimku, aby se mohl přidat. Možná už ale budou všichni Yettíci zachráněni.
27.2. 12:00
Lušti signály z ostatních základních táborů. Budou postupně umísťovámy ZDE. Odpovědi zatím nikam nezapisuj ani neposílej, až po vyzvání
27.2. 10:30
V tabulce na přihlášení je umístěn u tvého jména odkaz, kde najdeš své soubory k expedici Polarex. Do dokumentu Polarex_(jméno) můžeš doplňovat výsledky úkolů buď přímo nebo jako odkazy na místa, kde jsou např. fotky. Také můžeš doplňovat do sdílené složky fotografie, záznamy, skeny apod. Pokud něco pošleš přes whatsapp nebo mail, tak bude doplněno Hlavním velitelstvím.
26.2. 17:00
Expedice Polarex začíná.
Informace najdete ZDE.

20.-26.2.2020

Zimní lyžařský tábor v Labské je zrušen

Omlouván se všem rodičům a dětem, kterým jsem dával naději, že se během jarních prázdnin nějaká akce uskuteční. Bohužel se k nepříznivým podmínkám pro dodržení opatření přidalo ještě uzavření okresu Trutnov, kde jsme měli domluvený pronájem chalupy. Nejsem v této situaci schopen zajistit ani ubytování ani vedoucí. Možná připravím zase nějakou akci pro rodiny v Praze, nebo i na dálku v místech, kde se budou děti vyskytovat.
16.2.2021

Schůzka Bobříků na Parukářce - 1. MS v zimních disciplínách

V úterý 16.2. se koná 1.zimní mistrovství světa Bobříků v zimních disciplínách. Opět buď po dvojicích nebo s rodinou. Celkem budou 4 disciplíny:
Sáňkokros (Hondzík) na typizovaných minisáňkách na svahu směr hospůdka, tam začínají Emil a Tondonín.
Házení sněhovými koulemi (Sirius) u zdi na kopci, tam začínají Pacák a Tedík.
Sjezd (Boris + Kryštof) na vlastním klouzacím vybavení na svahu ke klubovně, tam začínají Pepča a Frantík.
Běh na sněžnicích (Guma) na pláni u areálu - sraz u horního rohu ohrady, tam začínají Michal a Hynek.
Všichni ostatní mají sraz před vjezdovými vraty do areálu a budou 20-30 minut stavět sněhové stavby (Prokop)
První čtyři dvojice se vystřídají na disciplínách v pořadí kros-koule-sjezd-sněžnice a pak se vymění se staviteli a postaví další stavby.
Výsledky jsou ZDE
27. 1. 2021

Schůzka Pečení (schůzka BOBRŮ)

2 x hrnek mouky (ideálně polohrubá, ale lze i hrubá)
1 x hrnek cukru
0,5 hrnku mléka (typ dle libosti)
0,5 hrnku oleje
1 x vanilkový/vanilinový cukr
0,5 x kypřící prášek do pečiva
2 – 3 x vajíčko (odhadnout dle plánované velikosti bábovky)
+ jakékoliv další ingredience, které v bábovce chcete – např. kakao, oříšky atp.

S trochou šikovnosti nebude potřeba více mouky a oleje na vysypání formy bábovky Z vybavení budete potřebovat mísu, vařečku na míchání a formu na bábovku (případně nějaké alternativy) Dále se hodí mašlovačka na vytření formy olejem a stěrka na přemístění všech zbytků těsta do formy. Také se hodí jedna špejle.

zdroje: nejsou

AKCE:

17.1. bude připravena pro naše členy hra určená těm, co tráví víkend doma. Uskuteční se někde v přírodě na území Prahy. Bude pro rodiny i jednotlivce či dvojice.
Jakmile bude i značně omezená možnost uskutečnit nějakou akci, ať už skautskou, sportovní či brigádnickou, tak nebudeme váhat a něco připravíme.
29.-31.1. stále plánujeme jet do Rakouska lyžovat. Pokud ještě nebude možné tuto akci uskutečnit v Rakousku, uděláme nějakou jinou lyžovačku tam, kde to bude možné.
20.-26.2. v době jarních prázdnin Prahy 1-5 pořádáme lyžařský tábor ve Špindlu, přihlašujte se, máme dostatek míst a mohou jet i začátečníci. V lednu nabídnu zbylá místa jiným oddílům nebo rodinám.

Bobříci v novém roce 2021

Od nového roku budou Bobříci registrováni jako samostatný oddíl.
Činnost se tím výrazně nezmění, jen bude asi více samostatných akcí a méně společných s Bobry.
Činnost spolků je až do 22.1. stále pozastavena. 12.1 a 19.1. budou schůzky Bobříků on-line, jakmile to bude možné, sejdeme se v počtu, který bude dovolen.
17.1.2021

LEDOVÝ HRAD

Už se to blíží, zatím si můžete přečíst LEGENDU. Na stejném odkazu se již dozvíte, kam máte jít a co hledat. Nezapomeň najít mapu, která odpovídá tvému věku a po přečtení pokynů poslat SMS.
Na první stanoviště můžete přijít už od 9:00, ale můžete kdykoliv později. Jen se snažte, abyste trasu prošli do 15:30. Pak nastoupí sbírací četa a už nic nenajdete.
Kdo se už vrátil domů, může začít opravovat hrad. Pokyny jsou ZDE

Bobři v novém roce

Bohužel nám nový rok přinesl opět zákaz akcí a setkávání. Vracíme se tedy zpět k online schůzkám dokud to nepůjde jinak. Schůzky budou opět probíhat na našem Discord serveru, kde jsme dělali schůzky většinu podzimu.

Pro ty co ještě potřebují - pozvánka na server: https://discord.gg/AgrH7s6fHM
13.01.2021

Schůzka

šifra: 44 8 8 7://55 88 222.222 9999/77 666 4 2 2 4 Pozor! Do šifry nepatří (jen opiš): tečky, dvojtečky, šikmé čáry a poslední číslo(4 na konci jen opisuješ) Heslo: -..-|-.-|-.|..|--|.-.-|-| (napiš s velkými písmeny-capslockem)


19.12.2020

Vánoční besídka je zrušena


16.12.2020

Vánoční schůzka Bobrů

Vzhledem k tomu, že se v pátek opět zpřísňují opatření jsme se rozhodli udělat si poslední schůzku jako vánoční. Pokud tedy máte, přineste nějaké dárečky pro kamarády, nějaké cukroví nebo jiné pochutiny. Budeme muset být celou schůzku zase venku - oblečte se tedy dostatečně.
12.(-13.)12.

Výprava do Čerčan

Jednodenní výprava do lesů okolo Čerčan. Po poledni dojdeme ke Gumovi na chatu, kde proběhne taková malá náhrada naší zrušené valné hromady, budeme plánovat další oddílové akce i podle toho, jaká budou mít děti přání, uděláme volby kormidelníků posádek a nacvičíme něco na besídku. Část dětí pak odjede do Prahy a část může zůstat i na večer a na chatě přespat. Večerní program bude překvapení, které trochu přiblíží atmosféru plnávaného vánočního a silvestrovského tábora. Prosím zájemce o přespání, aby to napsali do přihlašovací tabulky nebo dali vědět jinak. Počítám tak s 10-12 dětmi (i s Bobry), pokud bude zájemců moc, tak vybereme podle bodování a zásluh. V pondělí dopoledne bude program podle toho, kdo tam, nakonec zůstane, do Prahy se přesuneme okolo poledne. Pak ještě budeme chvilku pracovat v klubovně, na odpolední brigádu mohou přijít i ti, co byli jen na jednodenní akci.
5. a 6.2020

Brigády v areálu

Po rozvolnění je již možné pracovat ve větším počtu, zatím se nepřihlásilo takové množství dětí, abychom to museli nějak regulovat. Je tedy možné přijít oba dny v libovolnou dobu. S Bobříky bychom raději uvítali i rodiče, abycho mohli udělat více pracovních skupin s dohledem dospělého. Bude se pracovat převážně venku.
6.12.2020

Potápěčský výcvik v bazénu Suchdol

Ne neděli jsem měli původně plánovaný bazén pro celý přístav a mysleli jsme, že to za současné situace nebude možné. Bazén ale bude otevřen, pouze však pro 10 osob. Uděláme tedy konečně pořádný potápěčský výcvik pro vybrané členy - mohou to být i začátečníci. Přednost mají starší děti (od 11 let). Jinak vybereme podle pořadí přihlášení a případně schopnosti jedinců - jen pro plavce!
PŘIHLAŠOVÁNÍ NA BAZÉN, kdo v seznamu není, dopíše se do ostatních.


Valná hromada Bobrů

Valná hromada je jednou z pěti nejdůležitějších akcí roku, proto bychom ji opravdu neradi rušili. Pokud nám aktuální situace neumožní pořádat akci v přpraveném termínu (zatím to tak vypadá), budeme akci odkládat na pozdější víkendy kdy už by to mělo jít.


Bobříci v koronavirových prázdninách

Konec karantény je, zdá se, v nedohlednu. Připravíme tedy i pro Bobříky nějaké on-line aktivity. První by mohli být již v druhé polovině podzimních prázdnin. Po prázdninách pak již budou pravidelné on-line schůzky. Vzhledem k velkému počtu členů budou děti rozděleny na menší skupinky. Nechceme podporovat přílišné vysedávání u počítače, kterého určitě máte během distanční výuky dost, tak bychom rádi zařadili i individuální pohybové aktivity či jiné "řízené" aktivity venku třeba s kamarádem nebo rodinou. Prosíme o vyplnění údajů do TABULKY On-line Bobříci, na základě tohoto přihlášení budeme posílat pozvánky na jednotlivé akce. Zontrolujte či doplňte hlavně e-mailové adresy.
16.-17.11.2020

Akce HLEDÁME

Jako malou náhražku místo plánované akce o prodlouženém víkendu jsme přichystali akci HLEDÁME.
Hra proběhne ve dnech 16. a 17.11., účast je dobrovolná, zúčastnit se samozřejmě mohou i ti, kteří nebudou v Praze. Času ti zabere právě tolik, kolik budeš ochoten akci věnovat. Většina aktivit proběhne venku, spojení s ústředím bude podle tvých technických možností (volání či SMS, MMS, Google disk, Whatsapp i jiné). Součástí akce bude sobotní a nedělní procházka. Zúčastnit se jí můžeš sám, s kamarádem, sourozenci nebo s rodiči. Pokud by ses chtěl zúčastnit s někým z Bobrů nebo Bobříků, ale nemáš možnost se domluvit, můžeme zkusit někoho najít společně.

Prvním, velmi důležitým úkolem, je vyplnit co nepřesněji tabulku HLEDÁME, aby celá výprava proběhla hladce. Kdo v tabulce není, může se dopsat do volných řádků. První informace obdržíš zatím na mail, který používáme ke svolávání na schůzky on-line. Pokud nemáš možnost vyplnit tabulku, pošli alespoň pomocí SMS nebo mailu tvoji přesnou adresu pobytu a jakým způsobem spolu budeme komunikovat (třeba mobil na babičku, kde budeš).

Pokud ses přihlásil, tak v tvém adresáři jsou již první informace, zatím ještě ne příliš důležité. Do adresáše se dostaneš kliknutím na své jméno v tabulce Hledání. Pokyny jsou v souboru H_ s tvým jménem. Postupně budou přibývat a můžeš sem psát i své dotazy a připomínky. Odkaz na soubor také pošlu na tvůj mail.

14.-17.11.2020

Valná hromada Bobříků v Čerčanech je odložena

Akce se bude konat, jakmile bude první možnost.


4.11.2020

Online schůzky Bobrů

Během omezení činnosti prozatím fungujeme pomocí virtuálních schůzek. Probíhají v aplikaci Discord každý týden. V minulosti jsme na něm již schůzky dělali. Prosím všechny co už mají aktivní účet aby se přihlásili přes něj a nevytvářeli zbytečně nový. Ti kteří zapoměli své údaje nebo ještě účet nemají ať si samozřejmě nový vytvoří.

Pro ty kteří ještě nejsou na našem Discord serveru posílám pozvánku (ZDE)
10.11.2020

Virtuální schůzka Bobříků od 17h

Počínaje úterkem 3.11. se budou konat pavidelné úterní schůzky Bobříků. Nezapomeňte se přihlásit do TABULKY On-line Bobříci. Schůzka 10.11. bude začínat pro všechny v 17h, ale bude po družinách (posádkách). Zkusíme to tentokrát místo meetu na Discordu.

Pozvánky na schůzku Bobříků:
Zde je odkaz.
Odkaz bude aktivní od 16:45h.

5.11.2020

Turnaj v piškvorkách

Ve čtvrtek se bude konat turnaj v piškvorkách. Čtvrtky budou nadále věnovány různým soutěžním aktivitám a nenahrazují schůzky. Ve čtvrtek 12.11. bych chtěl naplánovat nějakou akci venku, pokud to situace dovolí.

Do TABULKY On-line Bobříci se mohou přihlásit Bobříci i Bobři.

Odkaz na meet
Pokud někdo hru moc neovládá, může se připojit už v 16:30, bude výklad pravidel a strategie hry.

Podzimní akce Bobrů zrušena

Z pandemických důvodů jsme se rozhodli podzimní akce Bobrů zrušit. Pokud to situace a nařízení umožní mohli bychom udělat alespoň víkendovou výpravu. S akcí na celé podzimní prázdniny už ale určitě nepočítejte.

Lakrosové tréninky zrušeny

Bohužel současná opatření nedovolují ani lakrosové tréninky. Začneme trénovat, jen co se situace pro sportovce trochu uvolní. Pokud by současný stav měl trvat dlouho, uvažuji o on-line kondičních tréninkách.
1.-5.10.2020

OSLAVA 100 LET ČTYŘKY JE OPĚT ODLOŽENA

Letos slaví náš přístav 100 let od založení. Bohužel situace kolem Covidu nám opět nedovoluje oslavy uspořádat. Náhradní termín zatím není stanoven. K výročí jsme již nechali vytisknout almanach, část výtisků chceme prodat zájemcům ještě před konáním náhradního termínu, abychom alespoň částečně zmenšili velké finanční náklady, které jsme s přípravami oslav již měli. Cena almanachu bude 400,- Kč, prodej zahájíme 2.10., kdy bude také od 18h křest této krásné publikace.
17. a 18.10.2020

Brigáda Bobříků, IQ park a bazén Liberec - akce odložena

Akce se bohužel neuskuteční v plánovaném termínu. Jakmile se ale uvolní opatření a budou povoleny alespoň jednodenní akce a otevřená muzea a bazény, tak akci uskutečníme.

Přihlašujte se na výpravy

Prosíme o včasné a zodpovědné přihlašování na všechny výpravy a akce oddílu. Máme letos velkou finanční podporu MHMP a MČP3, tak si můžeme dovolit udělat i finanačně náročnější akce, aniž bychom vybírali velké poplatky účastníků. Naopak se letos vše výrazně zlevní, bude se vybírat prakticky jen na jídlo, což je 80,- až 100,- Kč na den. Vše ostatní (doprava, ubytování, materiál, vstupné atd.) je dotované. Pro vzdálenější akce potřebujeme včas znát počty účastníků, abychom zajistili dopravu a hlavně zamluvili základny pro ubytování.

Činnost opět pozastavena

Vzhledem k platným nařízením vlády a naší organizace pozastavujeme naši běžnou skautskou činnost minimálně do 25.10. Schůzky budeme dělat online (bližší informace včas oznámíme), Bobři i Bobříci zároveň ruší všechny akce které byly plánované před 25.10. Pro všechny další informace sledujte web.
11.10.2020

Rio Botičo zrušeno

Bohužel z důvodu koronavirových nařízení je splouvání Botiče zrušeno.

Schůzka Bobrů 7.10

Připomínáme že dnešní schůzku (7.10) má Samova družina jet na kanál! Ostatní družiny mají normálně schůzku v klubovně.


3.10.2020

Sázava

V rámci odložených oslav byl v plánu zájezd na Sázavu. Vzhledem k tomu, že omezení budou platit až od pondělí a plánovaná poslední plavba po Botiči tak bude pravděpodobně zrušena, rozhodl jsem se udělat ještě poslední letošní výpravu na vodu, obzvašť, když Sázava tak parádně teče a bude krásně. Akce bude určena pro Bobry, případně ty nejzkušenější z Bobříků, klidně i pro rodiče s dětmi a bývalé členy, co se s námi chystali v rámci oslav. Máte-li o to zájem, pošlete SMS na 724600621 nebo se přihlašte do TABULKY s uvedením počtu osob, abychom zajistili lodě a vybavení (např. tedy Ano-2 osoby).

Účastníci se dopraví vlakem či autem do Krhanic (rodiče nebo bývalí členové po vlastní ose), při plavbě se možná stavíme u Hardyho na chatě něco opéct a nakonec samozřejmě v cukrárně v Pikovicích na zmrzlinu. Časy ještě doladíme, cena bude cca 100,- Kč.

20.9.2020

Lakrosový turnaj O vykopávku

Tradiční dětský lakrosový turnaj pro hráče a hráčky do 15 let včetně (v den konání zápasu jim nesmí být 16 let). Přihlásil jsem týmy Bobři a Bobříci. Akce je vhodná i pro začátečníky.
2.10.2020

Křest Almanachu

V pátek 2.10. přivezou almanachy ke 100 letům Čtyřky. Je už o ně zájem včetně osobního vyzvednutí v klubovně. Abychom prodej zahájili dostatečně slavnostně, tak uděláme po 18h křest této krásné publikace s posezením u ohýnku. Měla by být přítomna většina autorů, tak bude možné do knihy získat jejich autogramy. Cena je 400,- Kč, zakoupením nám pomůžete trochu vylepšit rozpočet naší nekonané oslavy. Prodávat se bude do 22h. Kdo s námi jede na Sázavu, může v klubovně přespat.
28.10.-1.11.2020

Podzimní prázdniny Bobříků v Puchverku jsou zrušeny

Akce o podzimních prázdninách je definitivně zrušena s ohledem na nová opatření proti šíření nákazy.
30.9.2020

Květinový den

Letos budeme opět tradičně prodávat kytičky na boj proti rakovině. Do klubovny můžete přicházet od 15:30 a odcházet budeme průběžně ve skupinkách podle počtu lidí.
26. a 27.9.2020

Příprava na 3 jezy

I letos se bude konat tradiční závod Napříč Prahou přes tři jezy v pondělí 28.9. (státní svátek). Víkend předtím budeme připravovat lodě, trochu potrénujeme a doladíme složení posádek. Pro všechny Bobříky je důležitá sobota, kdy se pojede kousek na vodu a je to akce i pro ty, kteří nebudou nominováni do závodních posádek. Bobři by měli přijít oba dny, v neděli budeme hlavně dokončovat opravy lodí a připravovat výbavu závodních posádek. Také bude poslední trénink, kterého by se měly zúčastnit i vybrané závodní posádky Bobříků.
28.9.2020

Závod Napříč Prahou přes tři jezy

Letošní tradiční závod Napříč Prahou přes tři jezy bude z epidemiologických důvodů bez srazu v cíli, občerstvení i vyhlášení. Po dojezdu a odevzdání čísel (které se bude konat na vodě) pojedeme společně zase po vodě zpět do loděnice, přes jezy pomocí zdymadel, což bude jistě zajímavý zážitek. Na cestu zpět bude možné doplnit posádky (případně vyměnit) těmi, kdo nebyli nominováni do závodních posádek. Složení jednotlivých posádek plánujeme takto:

Bobři skauti (kategorie S - P550):
Jurda, Max, Jáchym, Sirius (kormidelník Bubla)
Ondra, Sam, Tóba, Eliáš (Prokop)
Patrik, Kryštof, Šíma, Permi (Hondzík)

Bobři a Bobříci vlčata (kategorie B - P550):
Zadam, Matyáš, Filip, Ben (Hardy)

Bobři a Bobříci vlčata (kategorie Z - P530):
Očko, Emil, Tondonín, Hynek, Cyril, Pepča (Silva)

Bobři a Bobříci náhradníci:
Ouško, Anton

Složení posádek budeme průběžně aktualizovat podle přihlašovací tabulky.
Všichni náhradníci se mohou zúčastnit, vždy nějaká místa zbyla nebo se z nich postavila další posádka.

23.9.2020

Schůzka Bobrů v loděnici

Tuto středu budeme v loděnici trénovat na Tři jezy. Prosím aby dorazili zejména ti co budou závodit, a všichni ostatní samozřejmě taky.
Pro ty co nevědí kde je naše loděnice - Mapa
19.9.2020

Splouvání Teplé

V sobotu před dětským turnajem pouštějí říčku Teplou, tak se s Bobry zúčastníme splouvání. Akce není určena pro úplné nováčky a Bobříky. Musíme vyrazit hned ráno, abychom stihli vyjet na vodu před startem závodníků a stihli druhou jízdu, nakládat tedy budeme už v pátek.
12.9.2020

Výprava Bobříků na Berounku

První výpravu Bobříků plánujeme hned na vodu. Pojedeme z Černošic do Prahy do naší loděnice.
9.9.2020

Druhá schůzka Bobrů a vítání nováčků

Druhá oddílová schůzka a vítání nováčků. Kdo má malou košili ať si ji vezme s sebou.
1.9.2020

První schůzka Bobříků je 8.9.2020

První schůzka bude až v úterý 8.9. 17-18:30, zaroveň i pro nováčky. Před schůzkou už bude i lakrosový trénink od 16h na hřišti, kde by se měli sejít zejména hráči registrovaní letos v týmu Bobříků - viz lakrosové informace v rubrice info.5.-6.9.2020

Lakrosový turnaj v Lanžhotě byl zrušen

Turnaj na Moravě byl bohužel zrušen, zatím bez náhrady. O to více bych uvítal, aby se hráči sešli alespoň na části soustředění v Kralupech (28.8.-31.3.), abychom se dobře připravili na sezónu.
28.-31.8.20

Lakrosové soustředění

Na lakrosové soustředění na konci srpna se přihlásil dostatek dětí, bude se tedy určitě konat. Upřesněte prosím v prihlašovací tabulce závazně svou účast či neúčast. Podle ohlasů na SMS jsem tabulku předběžně vyplnil. Nečleni oddílu Bobrů se mohou připisovat ve spodní části pod "Ostatní". Soustředění je určeno i pro nejmladší členy a začátečníky. Místo konání jsou Kralupy nad Vltavou na hřišti Čechie. Je možné se zúčastnit jen části akce. Soustředění je pro členy registrované v SK SALH nebo ve 4. přístavu zdarma. Spát budeme ve skautské klubovně, možná částečně ve stanech u hřiště.


8.-9.8.20

Lakrosový turnaj Strašice

Fabiáni pořádají na konci naší cyklovýpravy turnaj, tak tam z akce pojedeme. Prosím o potvrzení, kdo jede a kdo ne, abychom vyřešili dopravu osob, co nejedou na kola. Z cykloakce tam předpokládám budou Guma, Ondráš, David, Ferda, Sirius, Sam a Eliáš. Z ostatních se hlásili Younnes, Aidam, Max, Noname, Jurda (pokud si dobře pamatuji), ještě s Bobry chce hrát Kubík a Hynek z Tajfunu. Pokud by přibyl ještě někdo další, tak už budeme na dva týmy - sdělte to tedy prosím do pátku 31.7., než odjedeme z Prahy.
31.7.-9.8.2020

Letní cyklovýprava 2020

POZOR, změna Cykloakce bude končit již v pátek 7.8. Pak se přesuneme do Strašic, kde bude lakrosový turnaj. Cyklistická část bude pravděpodobně na sever do oblastí mezi Děčínem a Libercem. Nejspíše i s výlety za hranice do Německa. Akce je určena pro starší členy, ale mohou jet i mladší, kteří jsou zdatní na kolech, a to ze všech oddílů přístavu. Může nás být až okolo 12, je tedy ještě možné se přihlašovat. Spát budeme pod širákem, převisy a v jeskyňkách. Všechny věci povezeme na kolech.
1.7.-18.7.2020

Letní tábor BOBŘÍCI 2020

Tábor Bobříků se bude konat na Lužnici na louce u řeky v blízkosti obce Bečice. Přihláška na tábor a informace jsou umístěny v rubrice "ke stažení". Bobříci se mohou zúčastnit jen první části tábora (1.-12.7.), ale byl bych raději, kdybychom spolu byli všichni oba týdny. Přihlášku posílejte mailem na j.veit@volny.cz nebo přineste na některou schůzku.
Lodní pytle 65l s popruhy je možné zakoupit v klubovně za 700,- Kč.
Poplatek na tábor je 3700,- Kč, resp. 2500,- Kč. Peníze posílejte na účet 2400529789/2010, specifický symbol 202144, variabilní symbol podle plátce ze seznamu v rubrice "ke stažení".
Zatím ještě není úplně jasné, jakým způsobem budeme organizovat plánované společné části s Bobry, počkáme na upřesnění ministerstva zdravotnictví a ústředí Junáka.
V rubrice "ke stažení" je již doplněna bezinfekčnost na tábory, je ji nutné přinést v originálu v den odjezdu na tábor s datem ne starším než tři dny.
1.7. - 18.7.2020

Letní tábor BOBŘI 2020

Tábor Bobrů se bude letos konat na řece Lužnici. Do poslední chvíle budeme plánovat putovní tábor, a předpokládáme že putovní zůstane. Přihláška na tábor a informace jsou umístěny v rubrice "ke stažení". Přihlášku můžete posílat na j.veit@volny.cz nebo ji přineste na některou schůzku.
Poplatek na tábor činí 3700,- Kč. Peníze posílejte stejně jako bobříci na účet 2400529789/2010, spec. symbol 202144, var. symbol poldle plátce ze seznamu který je také v rubrice "ke stažení".
V rubrice "ke stažení" je již doplněna bezinfekčnost na tábory, je ji nutné přinést v originálu v den odjezdu na tábor s datem ne starším než tři dny.
Dále jsou k dispozici nové lodní pytle. Kdo potřebuje lze jej zakoupit na schůzce za 700kč
19.7.

Nedělní úklid po táboře

Během Nedělního úklidu budeme čistit a uklízet věci po táborech. Byl bych tedy rád aby se ho zúčastnili všichni co na táboře byli. Pro ty co budou celý den bude společný oběd. Končit budeme kolem 18:00.
30.6.2020

Nakládání na tábory

V úterý 30.6. již nebude trénink ani schůzka Bobříků. Bobři i Bobříci ale mohou přijít pomoci nakládat táborové věci a případně dořešit poslední drobnosti před táborem. Zájemci již v klubovně mohou i přespat. Bobříci si přinesou sbalené loďáky, abychom již předem naložili co nejvíce věcí. Bobři si na tábor berou loďáky vlakem.
28.6.2020

Pražské věže

V neděli nebudou mít Bobříci přípravku, ale mají možnost se zúčastnit hry Pražské věže. Nabídla to pí. Svatošová, tel. 605 054 160, kluci by doplnili přihlášenou hlídku Ninjové (je pořeba ještě 5 dětí). Informace jsou na webu www.prazske-veze.cz.
27. a 28.6.2020

Přípravky na tábor

Víkend bude hlavně ve znamení příprav věcí na tábor. Pro BOBŘÍKY bude akce jen v sobotu, Guma v neděli pojede na obhlídku tábořišt a poveze lodě na Kaččí tábor. Mohou ale přijít už v pátek (a klidně i přespat), budeme pracovat na kronice, případně na družinových vlajkách. V sobotu také možná vyjedeme ještě chvíli na vodu (i třeba s mladšími členy Bobrů).
BOBŘI budou mít akci oba dny, mohou spát v klubovně obě noci. V sobotu budeme s Bobry pracovat na pramicích, lodích a jiných "větších" pracích na které není potřeba celý oddíl. V neděli se bude připravovat většina věcí na tábor, proto pokud nemůžete na oba dny tak bychom byli radši kdybyste přišli spíš v neděli. Akce se mohou zúčastnit i ti, kteří na tábor nejedou.


19.-21.6.2020

Lakrosový turnaj Plačkov

Lakrosový turnaj Albatrosů v Plačkově u Humpolce, částečně motivovaný 100 letým výročím založení oddílu. Postavíme dva týmy - Albatrosové a Bobři. Tým Bobříků asi nepostavíme, ale mladší kluci mohou jet, pokud jich nebude dost, doplníme jimi naše týmy. Také mohou jet i členové oddílu, co nehrají lakros, aby pomohli s pořádáním turnaje. Spát budeme pod stany u hřiště.

Zápasy lakros

Po 25.5. se již budou hrát lakrosové zápasy.
Rozpis je na stránkách českého lakrosu.
Pište se do TABULKY ZÁPASŮ, ať víme, kolik nás bude.
Na zápasech se nemusí dodržet pravidlo 2 hostujících hráčů ani 2 hráčů do 18 let z B-týmu na zápase. Pište se tedy podle toho, jak máte čas a jak často si chcete zahrát. Ve stejný den a hodinu ale prosím jen k jednomu týmu. Přesun pak můžeme udělat, pokud by bylo nebezpečí, že se jeden tým nesejde.
16.6.20

Schůzka Bobříků v loděnici

Předposlední schůzka Bobříků bude v loděnici. Před schůzkou nebude trénink, odjíždíme v 16h.
13.-14.6.20

Cyklovýprava a kanál Brandýs

O víkendu uděláme kombinovanou akci na kolech a na vodě. Pojedeme z klubovny do Brandýsa nad Labem, kam přivezeme doprovodným autem lodě a zatrénujeme si odpoledne na kanále. Jezdit na vodě budeme i v neděli dopoledne a pak pojedeme na kolech zpět do Prahy. Spát budeme v blízkosti Brandýsa ve stanech nebo pod širákem (podle počasí).
10.6.2020

Čtvrtá a poslední schůzka Bobrů na kanále

Schůzka bude naposled na kanále Štvanice, sraz je tam co vždy (pokud by někdo potřeboval bližší info - podívejte se do "Minulé akce") Všichni se pište do Tabulky abychom se vešli do lodí. Pro ty co ještě neodvzdali zde potvrzení o bezinfekčnosti
7.6.2020

Výprava pro Bobříky do Českého krasu

Po sobotním dětském turnaji plánujeme pro Bobříky výpravu do Českého krasu. Možná navštívíme i nějakou jeskyni. Na akci je možné zůstat po sobotním turnaji, přespíme ve stanech v kempu u hřiště.
6.6.2020

Dětský lakrosový turnaj O putovní lakrosku

Lakrosový turnaj je určen pro hráče, kterým v den konání turnaje ještě nebylo 16 let. Vypadá to, že postavíme 3 týmy, hrát mohou i začátečníci, kteří se zúčastnili jen několika tréninků. Je ale nutné se co nejdříve napsat do TABULKY, abychom měli přehled do 4.6., kdy bude uzávěrka přihlášek na turnaj. Turnaj se koná na fotbalovém hřišti v Srbsku u Berouna. Protože turnaj pořádáme, tak budeme už v pátek připravovat hřiště. Část oddílu (nebo klidně všichni) může tedy jet už v pátek, přespíme ve stanech v kempu u hřiště. V neděli pak máme výpravu do okolí, tak je možné zůstat i rovnou do neděle.
3.6.2020

Třetí schůzka Bobrů na kanále

Schůzka bude již potřetí na kanále Štvanice, sraz je tam co vždy (pokud by někdo potřeboval bližší info - podívejte se do "Minulé akce") Všichni se pište do Tabulky abychom se vešli do lodí. Pro ty co ještě neodvzdali zde potvrzení o bezinfekčnosti
1.6.2020

Den dětí a šedesátka

Na tuto akci vám vše podstatné prozradí Pozvánka 60, co je v sekci "ke stažení". Vše nepodstané se nedozvíte vůbec. Týká se i rodičů.
29.5.-31.5.

Výprava na Sázavu

Na vodu pojedeme na Sázavu už od pátku odpoledne. Tábořit budeme v Pikovicích a budeme jezdit různé úseky řeky. Akce je vhodná i pro nováčky, zejména ty, kteří se chystají na tábor, bude celá vedena v duchu táborových dnů. Spát se bude pod stany.
27.5.2020

Druhá schůzka Bobrů na kanále

Tento týden opět děláme schůzku na kanále, prosíme všechny aby dorazili až na Štvanici. Na místo srazu se dostanete tramvají č.14 zastávka Štvanice a potom dolů podél ostrova do parku (tam kde se končí tři jezy) . V případě problémů volejte 777244901. Dále prosíme všechny co ještě neodevzdali potvrzení o bezinfekčosti covid-19 aby tak učinili. Lze naskenovat a poslat nebo přinést na schůzku. Ke stažení zde. Všichni se pište do přihlašovací tabulky abychom věděli kolik vzít lodí
od 26.5.

Další schůzky Bobříků

Další schůzky Bobříků budou už jako normálně v klubovně od 17h. Zatím se budeme snažit být venku, ale roušky raději sebou, v místnostech jsou ještě povinné. Nadále není dovolen vstup rodičům do areálu. Není se již nutné přihlašovat, jen pokud půjdeme na schůzku do loděnice (což bude pravděpodobně 2.6.). Kdo chce dál chodit na tréninky, tak jako vždy od 16h. Kdo ještě neodevzdal prohlášení, tak ho prosím přineste nebo pošlete oskenované mailem.
24.5.2020

Potápění v lomu

Potápění se v neděli konat nebude, nepodařilo se nám zajistit otevření vrat v lomu Kosov. Náhradní lokalita v Milíčově bude po sobotních deštích zakalená, tak by tam potápění nestálo za nic. V sobotu i neděli je možné přijít do klubovny pomoci s opravou pramice pro Bobříky a úklidem klubovny.
Středa 20.5.2020

Schůzka Bobrů na kanále

Vzhledem k momentálním nařízením prosíme všechny co zvládnou cestovat po Praze sami aby dorazili až na místo - tramvajová zastávka Štvanice na Hlávkově mostě (jezdí tam č. 14) odtud se vydejte podél ostrova až dolů do parku (na místo cíle závodu přes 3 jezy). Sraz bude tam v 16:30. Ti kdo jsou ještě malí na samostatné cestování po Praze mohou v omezeném počtu přijít do klubovny nejpozději v 16:15. Pokud by se někdo ztratil nebo nás nemohl v daný čas najít - volejte 777244901. Prosíme všechny kdo ještě neodevzdali potvrzení o bezinfekčnosti covid-19 aby tak učinili. Lze naskenovat a poslat nebo přinést na schůzku. Ke stažení zde. Všichni se pište do přihlašovací tabulky abychom věděli kolik vzít lodí, a ti co pojedou z klubovny ať napíší "Ano-klubovna" kvůli místům v autě.
19.5.2020

Schůzka Bobříků

Další úterní schůzka Bobříků bude vetšinou mimo areál, nezapomeňte tedy prosím roušky. Trénink bude normálně od 16h na hřišti v areálu, cca v 17:10 budeme odcházet mimo areál, tak ať přijdou děti včas. V klubovně budou ještě další schůzky a dle nařízení nemají do prostoru schůzek (tedy do areálu) přístup rodiče. Předávat se tedy děti budou před vrátky a tam také vyzvedávat. Doposud jsme to částečně tolerovali, ale to jsme byli v areálu jen jako jeden oddíl. Prosím rodiče, aby toto nařízení respektovali. Každopádně se piště do přihlašovací tabulky, stále platí maximální počet ve skupině 15 včetně vedoucích. Na tréninku nás může být více.
Prosíme všechny kdo ještě neodevzdali potvrzení o bezinfekčnosti covid-19 aby tak učinili. Lze naskenovat a poslat nebo přinést na schůzku. Ke stažení zde.
16.-17.5.2020

Výprava na Ploučnici

Využíváme toho, že je teď po deštích voda a měníme vandr za výpravu na Ploučnici. Akce je stále ještě poznamenána zvýšenými hygienickými opatřeními, ale budeme se snažit v maximální možné míře dodržet všechna pravidla. Určitě se napište do tabulky, že jedete. Maximální počet účastníků je osm, jedeme jen jako skupinka kamarádů.
13.5.2020

Schůzka Bobrů v loděnici

Vzhledem k omezení činnosti a počtu osob v klubovně bude schůzka Bobrů v loděnici. Předpokládáme, že většina dorazí rovnou do loděnice v 16:30, pokud by to pár jedincům dělalo problém, mohou přijít do klubovny. Napište se ale určitě do PŘIHLAŠOVACÍ TABULKY s uvedením, zda přijdete do loděnice nebo klubovny. Smí nás být maximálně 15 a doprava autem bude omezená. Také nezapomeňte přinést podepsané čestné prohlášení na neexistenci příznaků Covid-19. Lze jej stáhnout i v rubrice "ke stažení".
12.5.2020

Schůzka Bobříků

Skauti vydali poměrně přísné podmínky pro konání schůzek a akcí. Proto budeme dnešní schůzku ještě pořádat (stejně jako minulý týden) pod hlavičkou lakrosového svazu, jehož jsme také členy. Podmínky pro sportování jsou výrazně lepší než pro skautování (např. nošení roušek a rozestupy). Protože se již budeme v klubovně potkávat s dalšími oddíly, je nutné přinést podepsané čestné prohlášení na neexistenci příznaků Covid-19. Lze jej stáhnout i v rubrice "ke stažení". Toto prohlášení pak platí na všechny další akce.
Dále také bude u branky umístěna dezinfekce rukou, kterou je nutné při vstupu do areálu použít. Pro jistotu se napište do PŘIHLAŠOVACÍ TABULKY, abychom přizpůsobili program, pokud by nás bylo více (což ale zatím nepředpokládám).
14. a 15.4.

Schůzka rodičů

Schůzka rodičů se měla konat příští týden. Situace asi nedovolí, abychom se mohli sejít osobně, ale rádi bychom po virtuálních schůzkách oddílů chvilku společně pohovořili s rodiči videokonferencí. Pro rodiče Bobříků by to tedy bylo v úterý 14.4. od 18h, pro rodiče Bobrů ve středu od 18:30. Návrhy termínů táborů jsou ZDE. Jsou tam dvě záložky (Bobři a Bobříci), tak to prosím vyplňujte podle oddílů.
6.5.2020

POSLEDNÍ virtuální schůzka Bobrů

Nakonec bude poslední virtuální schůzka pro zájemce z Bobrů ještě 6.5. Přistoupili jsme k tomuto řešení z důvodu, že náš původní plán jet na kanál na Štvanici by byl obtížně uskutečnitelný pro počet dětí, které se přihlásily a na dvě party to zase bylo málo. Kromě toho vydali skauti oznámení o postupu uvolňování opatření v naší organizaci, a naše pojetí schůzek do toho ještě nezapadá.
Pokud jsi to již neudělal (máš v tabulce zelená pole), napiš do TABULKY svůj mail a potvrď účast, to vše max.2h před zahájením schůzky. Pokud máš účet google, napiš do sloupce Mail Google přihlašovací mail. Pokud chceš posílat ještě informace na jiný mail, napiš ho do sloupce Jiný mail.
1.-3.5.2020

Malé brigády v klubovně

O pátečním svátku i v následujících dnech víkendu je možné přijít do klubovny pomáhat. Raději ale předem pošlete SMS, aby nás náhodou nebylo moc (musíme dodržet počet 10 osob ve skupině). Pracovat budeme venku. Možná zařadíme do programu i jiné aktivity, než jen brigádu.
28.4.

POSLEDNÍ virtuální schůzka Bobříků

Poslední virtuální schůzka Bobříků bude 28.4. Vzhledem k vývoji epidemiologické situace budou již schůzky od příštího týdne venku jako vždy v úterý od 17h. Zatím mimo klubovnu, s rouškami a do 10 osob. Pokud bude zájem větší, rozdělíme děti do skupinek.
Kdo tak ještě neučinil a chce se zúčastnit virtuální schůzky, musí vyplnit do tabulky virtuálních schůzek do záložky Bobříci svůj mail, na který ti pak přijde pozvánka a pokyny. Kontakt musí být doplněn max. 2h před zahájením schůzky! Také zaškrtni, zda se schůzky zúčastníš, abychom věděli pro kolik osob máme připravit program. Pokud ti nebude něco jasné, napiš mail, SMS nebo zavolej.
9.-13.4.2020

Velikonoční víkend

Ani přístavní velikonoční akci nemůžeme z důvodu opatření proti nákaze uskutečnit. Existuje ale možnost, že budeme o svátcích komunikovat, pokud o to bude zájem. Dokonce bychom mohli něco připravit venku, vždy ale pro jednotlivce či dvojici.
Pro tento účel je přichystána tabulka s názvem AKCE V NOUZI, kde vyplníte řádek za svým jménem.
NA DRUHÉ ZÁLOŽCE TABULKY SE PIŠTE, KDY CHCETE PŘIJÍT V SOBOTU !!
Přijďte s rouškami, při sportování si je pak sundáme. Na trénink si vezměte lakrosky.
Vyplňujte samozřejmě jen to, co vám rodiče dovolí. Akce by byli vždy ve dvojici nebo po jednom, možná bychom na sebe někde zamávali.

Domácí tréninky

Chcete-li si ověřit svoji fyzickou zdatnost, máte na webu TABULKU Tréninky, kam můžete psát své výkony. Tabulka rovnou vygeneruje body (0-20) podle vašeho věku.
4. a 5.4.2020

Lakrosový turnaj i akce Čistá řeka Sázava byly zrušeny


21.3.2020

První virtuální setkání Bobrů

První virtuální akci pro Bobry chystáme v sobotu 21.3. Napiš do TABULKY svůj mail a hlavně, kdy máš v sobotu čas. Pokud máš účet google, napiš do sloupce Mail Google přihlašovací mail. Pokud chceš posílat ještě informace na jiný mail, napiš ho do sloupce Jiný mail. Kdo bude zapsán do soboty 8:00 obdrží SMS s časem, kdy bude setkání začínat a jakou formou. Stejná informace bude i zde na webu. Na prvním setkání si hlavně popovídáme o tom, co bude náplní dalších podobných aktivit, jak je chceme často a vyzkoušíme, jaké máme možnosti, aby se mohlo zúčastnit co nejvíce členů oddílu.
28.-29.3.2020

Slibový oheň Bobrů - bude přesunuto na nejbližší možný termín

Pozor! Změna termínu!! Jedna z nejdůležitějších akcí pro Bobry i Bobříky. Bobři jedou přímo na místo ohně, Bobříci pojedou v sobotu ráno na chatu a během dne se přesunou k Bobrům. Večer pak strávíme společně, Bobři zůstanou na místě spát pod širákem a Bobříci se vrátí na noc do chaty.
10.3. do odvolání

POZASTAVENÍ ČINNOSTI JUNÁKA

V návaznosti na současné opatření Junáka - českého skauta a státních orgánů RUŠÍME VEŠKEROU ČINNOST DO ODVOLÁNÍ. Situace nás netěší, nepochybně rodičům přidělá spoustu starostí, nicméně situace není jednoduchá a tímto preventivním opatřením bychom rádi přispěli ke zvládnutí epidemie nového typu koronaviru.
21.3.2020

IQ Landia v Liberci - akce zrušena, obě instituce jsou zavřeny

V sobotu ráno vyrazíme na jednodenní výpravu do Liberce do IQ landie a podle času i do aquaparku. Vrátíme se v sobotu k večeru. Tato akce je pouze pro Bobry proto bude v přihlašování žlutě.
14.3.2020

Brigáda Hlubočepy

Snad poslední z brigád pro ČSOP v přírodní rezervaci Pod Školou. Měli bychom dokončit vyřezávání a likvidaci náletových rostlin na horní hraně skály. Určeno spíše pro starší členy, ale i mladší se uplatní při snášení větví a pálení.
8.3.2020

Bazén v Suchdole

Plavání, potápění a eskymování v bazénu v Suchdole. Bazén je pronajatý od 12 do 14h.
7.-8.3.2020

Přístavní brigáda

Velká uklízecí brigáda v areálu. Mohou přijít i rodiče. V sobotu se koná celý den, v neděli bude před a po bazénu. Pokud bude někdo z rodičů nebo vedoucích, kteří nejdou bo bazénu, chtít v neděli pokračovat i během bazénu, tak tuto možnost uvítáme (zejména pokud budou mít nějakou nedodělanou práci ze soboty).
29.2.2020

Zimní výprava

Jednodenní výprava někam do lesů pro Bobry i Bobříky.
25.2.2020

Masopustní průvod

S radnicí Prahy 3 jsme se dohodli, že se budeme prezentovat jako skauti v masopustním průvodu v úterý 25.2. ve skautských krojích, s pádly a možná i lodí. Je to v době schůzky Bobříků, vybereme z nich několik kluků, kterým půjčíme krojové košile (v tričkách by jim asi byla zima) a ti půjdou přímo v průvodu. Ostatní se půjdou v rámci schůzky na průvod podívat a zúčastnit se veselice v cíli u stadionu Viktorky. Tam si také mohou pro děti přijít rodiče od 19h, případně tam pak s nimi zůstat na další masopustní program. Do klubovny se už vracet nebudeme. Bobři se mohou zúčastnit přímo průvodu v krojích v libovolném množství.
16.-22.2.2020

Lyžařský tábor Špindlerův mlýn

Do Špindlerova mlýna jedou tři oddíly -Bobři, Kačky a Želvy-, zbylé dva oddíly (Albatrosové a Rackové) jedou do Jilemnice. Podrobné informace jsou v souboru Info_hory_2020 , který najdete v rubrice "ke stažení". Cena tábora je 3600,- Kč, peníze posílejte na účet do konce ledna podle instrukcí v souboru. Přihlášky odevzdávejte také do konce ledna.
19.2.

19.2 SCHŮZKA NENÍ

Schůzka se ruší kvůli prázdninám Prahy 3 a přístavním horám.


31.1.-2.2.2020

Lyžování Rakousko

V době pololetního volna pojedeme na prodloužený víkend do Rakouska lyžovat. Odjezd bude ve čtvrtek v noci tak, abychom byli ráno v Hinterstoderu a hned lyžovali. Pak odjedeme k našemu příteli Tomášovi do Kaplice, kde budeme bydlet. V sobotu budeme lyžovat v Hochfichtu a v neděli ještě půjdeme lyžovat na Lipno, pokud budeme mít náladu. Cena je 3000,- pro děti do 15 let, 3300,- pro 16-18 let a 3600,- pro dospělé. V ceně je doprava, bydlení, pojištění, strava a skipasy. Peníze prosím posílejte na účet 2800829959/2010 (ne přístavní), budeme veškeré výdaje platit kartou.
26.1.2020

Brigáda v klubovně

Na neděli se uvolnila klubovna, můžeme se tedy sejít na brigádu. Chtěl bych s Bobry dodělat zateplení v posledním poli na půdě a uklidit správcovnu včetně oprav a roztřídění lakrosových věcí.
25.1.2020

Zimní přechod Brd

Tradiční skautský zimní přechod Brd. Termín se kryje s dětským turnajem, Bobříci a Bobři, kteří nehrají lakros, se mohou zúčastnit této akce. Pražské skautské oddíly chodí různé trasy po Brdech a akce vyvrcholí setkáním na Kytínské louce. Deti z různých oddílů si sebou vyměňují upomínkové kartičky - Brděnky, které budeme vyrábět na schůzce před akcí. Na Kytínské louce bývá nějaké občerstvení a sběrné místo do soutěže o nejhezčí Brděnku. My půjdeme pravděpodobně z Dobřichovic a vracet se budeme do Řevnic.
25.1.2020

Dětský halový lakrosový turnaj Rampouch

Dětský turnaj pro hráče do 15 let se koná v hale TJ Sokol Vršovice, Holandská 669/1. Je vhodný i pro nejmladší hráče a začátečníky. Na turnaj se mohou přijít podívat i rodiče.
18.1.2020

Zimní turnaj

Lakrosový turnaj dospělých, přihlášeny jsou týmy Albatros a Bobři. Je určen pro starší hráče, v sobotu je zároveň bazén a mladší bych raději viděl v bazénu. Hraje se na umělém povrchu na hřišti na Chodově, Hrabákova 21. Nakonec se přihlásilo jen 9 týmů, turnaj bude tedy jednodenní pouze v sobotu. Již je zveřejněn rozpis utkání, Bobři hrají od 9:40, Albatrosové od 10:20.
18.1.2020

Bazén v Suchdole

Plavání, potápění a eskymování v bazénu v Suchdole. Bazén je pronajatý od 12 do 14h.
11.1.2020

Prahou plnou strašidel

Tradiční závod Prahou plnou strašidel. Soutěží se v tříčlenných hlídkách v oblasti Malé strany a Starého města. Každá hlídka by měla mít jedny hodinky a jeden mobilní telefon. Pokud máte doma nějaký dobrý plán centra Prahy s rejstříkem ulic, dejte ho dětem sebou, jinak mapku dostanou od nás. Závod je určen ve zjednodušené formě i pro veřejnost (zejména rodiče s dětmi), všichni jste srdečně zváni. Na místě bude možné zakoupit nějaké malé občerstvení, teplý čaj je zdarma. Bližší informace na https://strasidla.skauting.cz/. Pro Bobry bude akce končit v Tyršově domě na Malé Straně, my se jako pořadatelé ještě zdržíme. Akci pořádá náš 4. přístav, uvítáme tedy pomoc všech, kteří nezávodí.
27.12.19 - 5.1.20

Vánoční tábor a Silvestr na chatě v Čerčanech

Vánoční prázdniny budou zájemci prožívat společně u Gumy na chatě, jak jinak než v duchu událostí v městečku Faramond na Aljašce. Může se přihlásit kdokoliv napříč věky a oddíly, kdo se nebojí prožít dobrodružství jako osadníci při osídlování tohoto kousku Ameriky. Je možné se zúčastnit i části akce, pak je ale nutné zajistit dopravu tam či zpět a domluvit čas příjezdu či odjezdu, abychom byli na místě. Chata, kde budeme bydlet, je v osadě Ztracená stopa č.254.
28.12.2019

Ztracená Vltava

Zimní splouvání úseku Vltavy z Kořenska do Podolska. Úsek je normálně zatopen hladinou Orlíku, nyní je ale přes zimu snížena hladina o 8m a dá se tak jet proudící úsek Vltavy včetně dvou jezů. Prosím zájemce (včetně těch, co jedou na vánoční tábor) o přihlášení do 22.12., abychom vyřešili dopravu lodí a osob.
19.12.2019

Vánoční benefiční koncert

Tradiční vánoční koncert, kde vystupují členové našich oddílů. Kdo hraje na nějaký hudební nástroj, nechť se přihlásí ZDE. Zváni jsou všichni členové i rodiče.
14.-15.12.2019

Vánoční setkání oddílů Lensedly

Letošní vánoční setkání a besídka přístavu je celovíkendová výjezdní. Konat se bude v hasičském sále v Lensedlích, kde také přespíme. Oddíly si připravují pro ostatní program, prosím tedy o včasné přihlášení, abychom věděli, komu přidělit role.
8.12.2019

Bazén v Suchdole

Plavání, potápění a eskymování v bazénu v Suchdole. Bazén je pronajatý od 12 do 14h.
7.-8.12.2019

Nácviky na besídku

O víkendu před besídkou budeme nacvičovat v klubovně, v neděli je pak od 12 do 14h bazén. Je důležité, aby na nácviku byli všichni, kteří budou mít v našem vystoupení nějakou roli. Pro Bobry bude klíčové sobotní dopoledne (9-13h), pro Bobříky sobota odpoledne (13-16h), v této době by se měli sejít všichni účinkující. Zbylou dobu využijeme k přípravě kostýmů a dalších rekvizit. V neděli se ještě můžeme sejít dopoledne před bazénem, pokud to bude potřeba.
1.12.2019

Brigáda v klubovně

Další ze série podzimních brigád, budeme pokračovat v pracech, které jsme nestihli dokončit při minulé brigádě.
30.11.2019

Brigáda Hlubočepy

Pravděpodobně poslední ze série brigád pro ČSOP, měli bychom dokončit práce v Hlubočepích, kde jsme začali minulý týden.
22.-24.11.2019

Valná hromada Bobrů

Jedná se o nejdůležitější akci podzimu, kde by měli sejít všichni členové oddílu včetně Bobříků. Letos jsme se po založení družiny Bobříků rozrostli tak, že už není možné být na našem tradičním místě v Čerčanech, jedeme tedy do na základnu Lišky kousek od Bechyně.
17.11.2019

Brigáda v klubovně

Jeden z posledních víkendových dnů v tomto roce, kdy je volná klubovna a areál. Věnujeme jej tedy velké brigádě na pozemku (především likvidace spadaného listí) a další údržbě a budování objektů. Na brigádu je možné přijít i jen na její část, je vhodná i pro mladší členy, případně i s rodiči.
16.11.2019

Brigáda v Braníku a Hlubočepech

Další pokračování brigády pro Český svaz ochránců přírody. Je třeba mít teplé oblečení, budeme pracovat venku. Provedeme likvidaci snesených větví v Braníku a budeme pracovat v Hlubočepech v PP Pod školou. Brigáda je vhodná spíše pro starší členy, ale bude potřeba i následné snášení větví a jejich pálení, což může dělat kdokoliv.
8.-10.11.2019

Okresní rádcovský kurz

Další pokračování rádcovského kurzu. Určený pro všechny současné kormidelníky a bocmany, včetně oddílových (Banán a David). Pokud jsi zažil/zažila nějakou mimořádnou nebo zajímavou družinovou akci (nikoliv schůzku), připrav si o ní krátké popovídání. Buď s prezentací (nejlépe 10 slidů, kdy o každém budeš mluvit jen 20 vteřin) nebo s tebou uděláme živý rozhovor (i tak vezmi fotky, které si ilustračně promítneme). Máš-li jiný silný zážitek ze skautského prostředí, budeme rádi, když se o něj podělíš.

Přihlašujte se prosím pomocí okresního dotazníku ZDE. Do Bobří přihlašovací tabulky pište Ano až po vyplnění dotazníku nebo Ne, pokud se nezúčastníte.

3.11.2019

Bazén Suchdol

Plavání, potápění a eskymování v bazénu v Suchdole. Bazén je pronajatý od 13 do 15h.
2.11.2019

Brigáda v Braníku

Avizovaná brigáda pro Český svaz ochránců přírody. Je třeba mít teplé oblečení, budeme pracovat venku. Jedná se o likvidaci náletových rostlin na Branické skále a zušlechtění přístupové cesty do Branického podzemí. Někteří budou pracovat na lanech. Brigáda je vhodná spíše pro starší členy, ale bude potřeba i následné snášení větví a jejich pálení, což může dělat kdokoliv.
25.-30.10.2019

Podzimní prázdniny Plešivecká planina

Na podzimní prázdniny se chystáme se zájemci staršími 12 let na velkou jeskyňářskou akci na Plešiveckou planinu na Slovensko. Zájemci by měli projít alespoň jedním lezeckým tréninkem (na akci do Korna 11.-13.10., na říjnových družinovkách, případně uděláme pro zájemce ještě další výcvik).
Přihlášky jsme již uzavřeli, celkem nás pojede 15:
David, Aidam, Sam, Eliáš, Nemo, Jonda, Míša, Gaius
Guma, Pavel, Hardy, Cedník, Hondzík, Cvrček, Viking
Ti, na které nezbylo místo, mohou jet s Bobry a Bobříky na podzimní prázdniny na chatu k Liberci.
26.-30.10.2019

Podzimní prázdniny pro mladší členy

Na podzimky vyrážíme k Liberci na chatu. Jedná se o akci pro zbytek oddílu Bobrů včetně Bobříků.
20.10.2019

Botič

Nabídková akce na poslední vodáckou akci v tomto roce. Tradičně se bude pouštět voda na Botiči. Kdo bude mít zájem, hlašte se do tabulky. Akce není určena pro začátečníky.
Rokytka se nakonec v sobotu 19.10. nejede.
19.10.2019

Brigáda v Šáreckém podzemí

První část podzemní brigády. Dopoledne půjdeme na exkurzi k historii Šárky za poslední miliardu let a navštívíme podzemní velitelství letiště SS. Odpoledne budeme pracovat na rozšíření vchodu do Šáreckého podzemí. Akce je vhodná pro starší členy oddílu, kteří unesou krumpáč a dokáží jet s kolečkem.
11.-13.10.2019

Cyklovýprava na Korno s lezením

Na víkend pojedeme na Korno na kolech. Vyjíždět budeme už v pátek, v sobotu se budeme věnovat tréninku na lanech (bude to zároveň příprava na jeskyňářskou akci na Slovensko). V neděli se ráno podíváme do nějaké malé jeskyně a pojedeme na kolech zpět. Pokud někdo nemá kolo, je možné něco půjčit z klubovny, ale je nutné dát včas vědět a kolo si připravit (v pátek to už nepůjde, nebude ani čas na opravy či dofukování kol). Batohy pojedou doprovodným autem. Mohou se zúčastnit i zájemci o lezení bez kola, ti pak pojedou autem.
29.9.2019

Jednodenní výprava i s Bobříky

Výprava je určená pro všechny členy oddílu, hlavně však pro členy naší nové družiny Bobříci. Půjdeme někam do lesů v blízkosti Prahy, místo ještě upřesníme.
28.9.2019

Závod Napříč Prahou přes tři jezy

Tradiční závody, které opět spolupořádáme a uvítáme pomoc rodičů v cíli.

Zatím plánujeme následující složení posádek:

Sirius, Aidam, Max, Jurda (starší skauti)

Šíma, Jáchym, Sam, Tobiáš (starší skauti)

Eliáš, Permi, Matýsek, Vašík (mladší skauti).

Ben, Matyáš, Adam, Šimon (mladší skauti).

Náhradníky do starších posádek jsou Ondra a Patrik, náhradníky do mladších všichni ostatní, co jsou ročníky narození 2008 a mladší. Ze zbylých náhradníků postavíme další posádku nebo doplníme posádky jiných oddílů.

POTVRĎTE PROSÍM ÚČAST V PŘIHLAŠOVACÍ TABULCE !

25.9.2019

! 25.9 Schůzka Bobrů v loděnici !

Tuto schůzku budeme v naší loděnici trénovat na 3 jezy které proběhnou následující sobotu
24.9.2019

Schůzka Bobříků v loděnici

Schůzka Bobříků bude 24.9. v loděnici, vyzkoušejí si pádlování na pramičkách.
22.9.19

Trénink na 3 jezy a brigáda

V neděli budeme připravovat pramice na závody a také si v loděnici zatrénujeme.
21.9.2019

Dětský lakrosový turnaj O vykopávku

Tradiční turnaj nebude letos na Barrandově, ale na Pankráci. Je určený pro děti do 15 let, dolní věková hranice není omezena, mohou se zúčastnit i začátečníci. Stejný den probíhá v klubovně od 15h svatební veselice (Hondzík + Pavlínka), kam jsme zváni. Po skončení turnaje je tedy možné ještě zůstat v klubovně na veselici, klidně až do rána. V neděli chystáme trénink na 3 jezy v loděnici, a brigádu na přípravu lodí.
14.-15.9.2019

Výprava na Jizeru a raftování

Říčka Teplá nakonec pro trvalé sucho v Karlovarském kraji nepoteče, tak se vypravíme na Jizeru. Pojedeme z Benátek nad Jizerou, v neděli skončíme na slalomovém kanále v Brandýse na Labem, kde potrénujeme na raftech a kajacích. Spát budeme pod stany. Akce je vhodná i pro nejmladší členy kromě úplných nováčků (nováčci od Racků tedy mohou jet s námi). Přihlašujte se.
4.9. a 11.9.

První schůzky Bobrů po prázdninách

První schůzka Bobrů bude ve středu 4.9. od 16:30. Kromě běžného programu budeme řešit i oddílové záležitosti, týkající se činnosti oddílu v novém školním roce. Pro úplné nováčky je naopak důlěžitá schůzka 11.9., kdy bude tradiční "vítání" nováčků a kompletní rozdělení dětí do družin.
6.-8.9.2019

Lakrosový turnaj v Plačkově

První letošní lakrosový turnaj je hned první víkend po prázdninách. Vzhledem k tomu, že letos do ligy přihlašujeme dva týmy (Bobry a Bobříky), bude to pro nás zároveň lakrosové soustředění (další již na podzim nebude). Zúčastnit se tedy mohou i mladší hráči (od 10 let). Nakonec proti původnímu plánu odjíždíme všichni v pátek, turnaj začíná již v sobotu ráno. Bude nás opravdu hodně, tým Bobři (kluci nad 14 let) si bude zajišťovat stravování sám, Bobříci (do 13 let) se budou stravovat společně. Dopravu platíme z peněz 4. přístavu.
2.9.2019

První lakrosový trénink a porada k nové sezóně

Hned v pondělí po prázdninách bude první lakrosové setkání od 17:30 v klubovně. Kromě tréninku bude i lakrosová schůzka zejména z důvodu přihlášení týmu do 2. pražské lakrosové ligy. Konec očekáváme tak v 19:00-19:30.
26.7. – 4.8.2019

Potápěčský tábor Bulharsko 2019

Základní informace jsou v rubrice "ke stažení". Cena tábora bude 4500,- Kč. Peníze prosím posílat na účet 2800829959/2010, většinu výdajů budeme platit kartou. Variabilní symbol použijte stejný jako na ostatní skautské platby, do zprávy pro příjemce napište jméno účastníka.
29.6.-13.7.2019

Letní tábor Bóbr 2019

Na letní tábor jedeme do Polska na řeku Bóbr. Všichni tedy musí mít platný pas nebo občanský průkaz. Informace a přihláška jsou v rubrice "ke stažení". Platba na tábor je 3700,- Kč. Peníze prosím posílejte na účet 2400529789/2010, specifický symbol 192144, variabilní symbol stejný jako příspěvky.
22. a 23.6.2019

Přípravka na tábor

Příprava vybavení a metriálu na tábor. Zúčastnit by se měli všichni účastníci tábora. V sobotu dopoledne (tak okolo 10h) pojedeme do loděnice, odkud přivezeme věci na tábor. Jinak budeme pracovat a připravovat v areálu. Sobota je důležitějším dnem, družiny si budou připravovat své věci. V neděli se zaměříme na oddílové věci, pokud toho stihneme hodně v sobotu, vyjeli bychom v neděli ještě na chvilku na vodu nebo udělali nějakou jinou akci. O víkendu bude také možné si připravit a označit věci na potápěčský tábor, aby bylo jasné, co si musí účastníci dokoupit.
18.6.2019

Exhibiční zápas Bobři - All stars tým z dětské ligy

V úterý 18.6. se koná exhibiční zápas týmu Bobři, který zvítězil v dětské lize, proti výběru hráčů z ostatních týmů. Za Bobry jsou do týmu nominováni Banán, Ferda, Noname, David, Aidam, Max, Jurda, Sirius. Zveme i všechny členy, kteří nehrají, rodiče i jiné známé, kteří chtějí přijít fandit. Zápas se odehraje od 18h na hřišti Slavoj Pankrác, Družstevní ochoz 5a, Praha 4.
15. - 16.6.2019

Blanice a jeskyně Český kras

POZOR ZMĚNA !! Minulý týden se na webu objevila informace, že se nakonec bude pouštět Blanice, ale jen na sobotu. Tak jsme změnili plán a pojedeme v sobotu 15.6. na vodu. Z Blanice pak odjedeme rovnou na Korno, kde přespíme a v neděli půjdeme do jeskyní. Kdo by se chtěl zúčastnit jen nedělní akce, musí se nějak dopravit za námi do Srbska (domluvíme se ve středu na schůzce).
7.-9.6.2019

Turnaj Kurekari-Cyklon

Turnaj dospělých, zúčastnit se mohou hráči od 11 let. Spíme ve stanech, stravovat se budeme společně od soboty ráno. Pojedeme autem a vlakem. Přihlašujte se!, abych mohl včas zajistit jízdenky s místenkami.
26.5.2019

Brigáda

V neděli po turnaji bude malá oddílová brigáda, pomůžeme s úklidem po festivalu a kromě běžných brigádnických prací se již budeme také věnovat opravám materiálu, který chceme vzít na tábor.
25.5.2019

Dětský lakrosový turnaj Pankrác

Poslední turnaj dětské ligy, určený pro všechny členy. Mohou se zúčastnit i začátečníci. Po skončení turnaje je možné se v areálu klubovny zúčastnit festivalu Křoví a případně přespat v klubovně do nedělní brigády.
19.5.19

Akce po Prčicích

Po Prčicích jsme plánovali potápění, zatím to však není zcela jisté. Budu mít auto na opravě a nemá být zrovna extra dobré počasí. Zatím se také na akci nikdo nepřihlásil. Každopádně pro zájemce případně nějakou náhradní akci uděláme.
18.5.2019

Praha - Prčice

Jako každoročně akci spolupořádáme a budeme pomáhat v cíli pochodu, dopoledne absolvujeme krátkou trasu 23km. Vybraní jedinci (týká se pouze starších 13 let) pojedou autobusem rovnou do Prčice, kde budou pomáhat s přípravou cíle. Pochodníci pak budou odpoledne vydávat botičky u stánku ža do ukončení akce, vrátíme se tedy pořadatelským autobusem až poměrně pozdě večer. V neděli jsem měl v plánu se jet se zájemci na potápění do lomu, ale budu mít auto na opravě, tak přesně nevím, jak to uděláme. Každopádně je možné přespat v klubovně obě noci.
15.5.2019

Květinový den

Květinový den pořádá Liga proti rakovině a my pomáháme každoročně s prodejem kytiček. Bobři mají tuto akci místo schůzky, první parta (ti, co to stíhají) se sejde v klubovně okolo 15:30, ostatní vytvoří další skupinku nebo se postupně přidají.
1. a 8.5.

Oddílové schůzky květnu

Letos vyšly květnové svátky na středy, kdy máme oddílové nebo družinové schůzky. Ve středu 1.5. nebude schůzka vůbec, jsme na SkaRe. Ve středu 8.5. bude naopak celodenní akce v loděnici - viz informace o akcích. Místo schůzky 15.5. je květinový den, kdy budou kluci jako každoročně prodávat žluté květinky na výzkum léčby rakoviny.
10.-12.5.2019

Sázavské pádlo

Tradiční prestižní závod vodáckých oddílů na Sázavě. Téma tentokrát pravěk. Na závod hlídek na kánoích počítám zatím s těmito členy: 1-Nevim, Max, Jurda, David, 2-Sirius, Jáchym, Ondra, Sam, náhradníci Patrik, Tobiáš. Na pramici počítám s Matýskem, Šímou, Adamem a Šimonem, náhradník je Vašík. Rád bych, aby se posádky sešli 8.5. v lodeěnici a trénovali. Do kategorie C (kanoe) počítám s Ferdou, Prokopem, Ondrášem a Maxem. Pokud by někdo z nominovaných nemohl oznamte to co nejdříve!
8.5.2019

Trénink na Sázavské pádlo a brigáda v loděnici

Celodenní přípravná akce na Sázavské pádlo. Sestavíme definitivně posádky, připravíme lodě a případně již nějaké odvozíme do klubovny. Akce by se samozřejmě měli zúčastnit i ti, kteří se z nějakých důvodů nemohou zúčastnit Sázavského pádla pokud ve středů zůstávají v Praze. Teoreticky je možné se zúčastnit jen části dne, ale musíme se domluvit tak, aby se tam sešly nominované posádky najednou. Předpokládaný "trénink" je mezi 10 a 12h, pak případně mezi 13 a 15h.
1.-5.5.2019

SkaRe - skautská regata oplachtěných pramic

Plachtění na Slezské Hartě. Akce je pětidenní, na čtvrtek a pátek uvolníme děti ze školy, pokud nemají ředitelské volno.


18.-22.4.2019

Velikonoční tábor

Velikonoční akce v Líšném u Železného Brodu. Budeme sportovat, jezdit na vodu a podnikat výpravy do okolí. Spíme v tělocvičně místního Sokola. Vybírat budeme 1100,- Kč. Peníze je možné posílat na účet 2400529789/2100, SS 192300, variabilní symbol stejný jako u příspěvků. Je možé je i přinést v hotovosti na sraz.
12.-14.4.2019

Setkání oddílů Prahy 3 v Čimelicích

Okresní sraz, na kterém proběhne postupový Svojsíkův závod pro skauty a skautky. Starší budou spát pod stany, mladší v chatkách.


7.4.2019

Ha-ha turnaj

Lakrosový turnaj smíšených týmů, zúčastnit se mohou hráči od 10 let. Turnaj navazuje na sobotní dětský turnaj, ze soboty na neděli budeme přespávat v Srbsku nebo klubovně.
6.4.2019

Turnaj O putovní lakrosku

Tradiční jarní dětský lakrosový turnaj v Srbsku u Berouna. Turnaj pořádají Bobři, odjedeme tedy se zájemci o pomoc na přípravě turnaje už v pátek odpoledne a přespíme na naší základně na Kornu. Ostatní se dopraví ráno na hřiště v Srbsku u Berouna.
29.-31.3.2019

Kormidelnický kurz okresu Praha 3

Okresní akce pro kormidelníky, bocmany a členy starší 12 let. Tentokrát zaměřená na skautskou praxi.
22.-24.3.2019

Slibový oheň

Jedna z nejdůležitějších akcí jara, povinná pro všechny členy. Někteří zde budou skládat svůj skautský slib. Oheň se koná na zřícenině Stará Dubá. Chystáme se spát venku, ale v případě extrémě špatného počasí máme v záloze chatu. Kluci si budou připravovat jídlo sami, společně budeme vařit jen vodu na čaj a polévku. Každý bude mít sebou konzervu (něco k ohřátí, např. fazole, lečo...) na sobotní poledne (do konzerv pak sbíráme smůlu), něco na opékání na večer (uzeninu nebo maso), 3 syrová vejce, nějaké buchty na snídani a jednu nebo dvě instatntní polévky (Yum-yum či podobné) na nedělní oběd (k tomu samozřejmě přiměřené množství pečiva). Dále nezapomenout na krojovou košili se všemi náležitostmi, dobře vybavenou KPZ (nejlépe ve variantě na přežití) a nejméně litrovou nádobu na vodu. Jinak co nejméně věcí, 2 dny to vydrží v tom, co mají na sobě. Vše v jediném batohu, kde jestě musí zbýt místo na erární věci.
16. a 17.3.2019

Velká přístavní brigáda

Přístavní brigáda, mohou se zúčastnit všichni. Proběhne "jarní úklid" areálu, dokončení všech drobných prací v klubovnách, rád bych pracoval s Bobry na dokončení zateplení půdy a kopání sklípku pod správcovnou. V neděli dopoledne mám pro brigádníky objednanou návštěvu podzemí v Hloubětíně na Zlatém koni.
10.3.2019

Převážně lakrosová brigáda

Před blížící se lakrosovou sezónou se nahromadily v areálu práce související s naším lakrosovým kroužkem. Proto svolávám trochu narychlo tuto brigádu. Plánuji úklid správcovny, natření branek, opravy sítí a dalšího lakrosového vybavení, práce na zatravnění vydupaných ploch na hřišti a úklid okolo hřiště. Brigáda je určena především pro lakrosové hráče, ale mohou přijít pomoci i ostatní.
3.3.2019

Bazén Suchdol

Poslední plavání, eskymování a potápění v bazénu. Bazén je pronajatý od 12 do 14h. Ze soboty na neděli je možné spát v klubovně, před bazénem budeme plnit láhve na potápění, případně dělat nějaké drobné práce v areálu.
2.3.2019

Zimní výprava

Zimní výprava bude zdá se spíše jarní. Vydáme se do přírody okolo Sázavy.
9.-15.2.2018

Lyžařský tábor Špindlerův Mlýn - POZOR! změna odjezdu a příjezdu

Společný lyžařský tábor všech oddílů 4. přístavu. Přihlašování je již zcela uzavřeno včetně náhradníků. Kdo z náhradníků nebyl kontaktován, tak se již nevejde.

Během přihlašování se změnil termín tábora (jede se od 9. do 15.2.) i časy odjezdu a příjezdu. Nové informace je možné stáhnout v rubrice "ke stažení".

DALŠÍ NOVINKY:
Všechny děti, co jedou ráno autobusem (Rackové kromě Ondry, Kačky, Želvy, z Albatrosů Vítek a Vilík, z Bobrů Šíma a Adam) musí mít naložené věci do pátku. V pátek nakládáme mezi 15 a 18h, věci je možné i přinést na oddílové schůzky. Bobři lakosáci mohou přinést věci v pátek před tréninkem (do 18:30) a pak jet na trénink. Všechny děti mohou přespat z pátku na sobotu v klubovně. Mohou mít batohy naložené, spacáky nebo deky v klubovně máme. Děti, které budou přespávat, odejdou ráno společně s vedoucími na autobus. Ostatní děti by bylo vhodné přivézt rovnou na Černý most na stanoviště autobusu č.2 v 6:30 (linka Praha-Špindlerův Mlýn v 6:45). Pokud by někdo s dětmi jel ráno autem a mohl by se stavit v klubovně a vzít někoho dalšího, tak to uvítáme. Ráno je ale nutné přijít opravdu nejpozději v 5:50, poslední spoj, kterým stíháme odjezd je autobus v 6:01 z Olšanského náměstí. Prosím rodiče, aby předem oznámili Gumovi na j.veit@volny.cz nebo 724600621, jakou variantu zvolili a zda mají nějaké místo na odvoz na Černý Most.

Karimatky nebereme, zato je potřeba mít prostěradlo (nejlépe s gumičkou).

31.1.-3.2.2019

Lyžování v Rakousku

V době pololetního volna pojedeme na prodloužený víkend do Rakouska lyžovat. Odjezd bude ve čtvrtek večer tak, abychom byli ráno v nějakém větším lyžařském středisku na páteční lyžování (pravděpodobně Lachtal nebo Turracher Höhe). Pak odjedeme k našemu příteli Tomášovi do Sankt Michael ob der Gurk, kde budeme bydlet. V sobotu budeme lyžovat v Petzenu a v neděli buď ještě půjdeme dopoledne na lyže nebo uděláme výlet po okolí. Cena je 2700,- pro děti do 15 let, 3000,- pro 16-18 let a 3300,- pro dospělé. V ceně je doprava, bydlení, pojištění, strava a skipasy.
Platbu lze posílat na účet 2800829959/2010 (pozor - jiný než 4. přístavu), variabilní symbol 192600. Většinu plateb budeme provádět kartou z tohoto účtu. Je ale možné i zaplatit hotově nebo třeba částečně v eurech.
27.1.2019

Okresní rádcovské setkání

Setkání kormidelníků, bocmanů a členů starších 12 let bylo zrušeno pro nedostatek přihlášených.
26.1.2019

Zimní přechod Brd

Již 50. ročník skautského zimního přechodu Brd. Termín se kryje s dětským turnajem, kdo nehraje lakros, může se zúčastnit s ostatními oddíly. Tradiční akce, která má tento rok 50. ročník. Půjdeme ráno trasu z Všenor na Kytínskou louku, kde bude slavnostní nástup a pak jenom seběhneme dolů do Řevnic.
26.1.2019

Dětský lakrosový turnaj Rampouch 2019

Dětský turnaj pro hráče do 15 let se koná v hale TJ Sokol Vršovice, Holandská 669/1. Je vhodný i pro nejmladší hráče a začátečníky. Na turnaj se mohou přijít podívat i rodiče.
19.1.2019

Zimní lakrosový turnaj

Tradiční lakrosový turnaj dospělých v Praze na Chodově, Hrabákova 21, P4. Zúčastnit se mohou hráči od 11 let. Vzhledem k menšímu počtu přihlášených týmů bude turnaj jednodenní - pouze v sobotu. Přihlášeny jsou týmy Albatros i Bobři. V pátek před turnajem je ještě trénink (19-20h Na Třebešíně), po tréninku je možné přespat do soboty v klubovně.
13.1.2019

Bazén

Plavecký a vodácký výcvik v bazénu.
12.1.2019

Prahou plnou strašidel

Tradiční závod Prahou plnou strašidel. Soutěží se v tříčlenných hlídkách v oblasti Malé strany a Starého města. Každá hlídka by měla mít jedny hodinky a jeden mobilní telefon. Pokud máte doma nějaký dobrý plán centra Prahy s rejstříkem ulic, dejte ho dětem sebou, jinak mapku dostanou od nás. Závod je určen ve zjednodušené formě i pro veřejnost (zejména rodiče s dětmi), všichni jste srdečně zváni. Na místě bude možné zakoupit nějaké malé občerstvení, teplý čaj je zdarma. Bližší informace na www.strasidla.net. Pro Bobry bude akce končit v Tyršově domě na Malé Straně, my se jako pořadatelé ještě zdržíme. Akci pořádá náš 4. přístav, uvítáme tedy pomoc všech, kteří nezávodí.
27.12.18-2.1.19

Vánoce a Silvestr v Čerčanech

Tradiční vánoční a Silvestrovská akce u Gumy na chatě. Nezapomeňte se přihlašovat!!! Jako obvykle s námi mohou jet i členové jiných oddílů včetně starších Racků. Přihlašujte je prosím do volných řádek Bobřího přihlašování.
20.12.18

Vánoční koncert

Vánoční koncert v klubovně, kde vystupují naši členové. Kdo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete účinkovat, hlaste se ZDE nebo Cedníkovi či Gumovi.
15.12.2018

Vánoční besídka přístavu

Předvánoční setkání oddílů 4. přístavu, tentokrát v přírodě na Babce.
8. a 9.12.

Nácviky na besídku

Nacvičování na přístavní besídku. V sobotu přerušíme přípravy návštěvou bazénu. V klubovně je možné být celý víkend od pátku do neděle. Nejdůležitější část nácviku je sobota odpoledne, kde by měli být všichni účastníci besídky, nějakou roli v našem vystoupení bude mít každý člen oddílu. V neděli budeme docvičovat, vyrábět rekvizity a případně vyvíjet nějaké další aktivity v klubovně.
8.12.2018

Bazén

Plavecký a vodácký výcvik v bazénu. Před i po bazénu budou probíhat nácviky na besídku.
2.12.2018

Družinová akce Ledoborců do muzea

Ledoborci jdou v sobotu navštívit Technické muzeum. Mohou se zúčastnit i členové jiných družin.
25.11.18

Bazén a brigáda

Plavecký a vodácký výcvik v bazénu. Před i po bazénu bude v klubovně probíhat malá brigáda.
16.-18.11.

Valná hromada Bobrů

Nejdůležitější povinná akce podzimu. Spát budeme u Gumy na chatě. Vše sbalit do jednoho batohu na záda, půjde se kus pěšky (bude už tma, tak nezapomenout na reflexní prvky). Všichni by měli mít hotové kroje (košile, nášivky, šátek, turbánek).
9.-11.11.

Okresní rádcovský kurz

Okresní kurz pro kormidelníky, bocmany a členy starší 13 let. Koná se v Jilemnici.
3. a 4.11.

Brigády

Původně mělo být tento víkend zcela volno, ale musíme do zimy dodělat střechu, tak ještě uděláme jeden brigádnický víkend. Stačí mi, když tu budou 3-4 kluci na pomoc. Přespávat je možné jen omezeně ve správcovně, klubovna je pronajatá na zdravotní kurz.
27.-30.10.2018

Podzimní prázdniny

Na podzimky jedeme do přírody na základnu u Žďáru nad Sázavou. Spát budeme v budově na postelích a slamnících. Na místě je nádobí, není potřeba ešus. Půjdeme pár kilometrů od vlaku, proto si sbalte co nejméně věcí a do jednoho batohu tak, aby jste to unesli až k chatě.
21.10.2018

Rio Botičo

Akce na Botič se bude konat, zajišťuje ji Bubla (777222461). Pište se prosím do přihlašovací tabulky .
19.-21.10.2018

Lakrosový turnaj Mikulov

Lakrosový turnaj dospělých na Moravě v Mikulově, zúčastnit se mohou hráči od 10 let. Postavíme dva týmy. Jedeme všichni vlakem, spát se bude v tělocvičně. Obsazení týmů zatím vypadá takto:

ALB: Guma, Ondráš, Ferda, Noname, Vokurka, Vítek, Tygr

BOB: Banán, Aidam, David, Max, Jurda, Sírius, Sam, Tobiáš, Eliáš, Permi


18.10.2018

Brigáda ve čtvrtek

Na čtvrtek 18.10. svolávám mimořádnou brigádu, abychom dokončili krokve na stavbě loděnice na Křížku. Musíme využít každé chvilky, kdy je ještě hezky, abychom to měli do zimy pod střechou.
13. a 14.10.2018

Brigáda

velká víkendová brigáda, budeme pracovat hlavně na přístřešku na lodě. V sobotu odpoledne pojedeme ještě do loděnice odvézt poslední lodě z Křížku a přivézt pádla, vesty a další věci do klubovny. S těmi, kdo chtějí zůstat na noc, se půjdeme v sobotu večer podívat na Signál festival.
6.-7.10.2018

Lužnice (i pro rodiče s dětmi)

Poslední velká akce na vodu v podzimní sezóně, určená pro všechny členy i rodiče a známé. Je i velká šance zajezdit si na kajaku, mám v plánu si jich několik dalších vypůjčit. Hráči lakrosu si navíc ještě zatrénují na hřišti a v tělocvičně školy, kde budeme ubytováni. U rodičů předpokládáme, že jsou schopni samostatně s dětmi jet na lodi. Pokud bude hodně zájemců začátečníků, můžeme vzít raft.
Rodiny se stravují samostatně, děti bez rodičů společně. Pokud se někdo chce přidat ke společnému stravování, nechť se ozve do pátku, abychom odpoledne nakoupili dost jídla. Cena za stravování je 100,- Kč.

Přihlašování


28.9.-30.9.

Lakrosové cyklosoustředění

Na letošní soustředění pojedeme tentokráte na kolech. Bude v okolí Prahy, spát budeme pod širákem nebo pod stany.
26.9.

Schůzka v loděnici

Poslední trénink posádek na 3 jezy.
23.9.

Trénink na 3 jezy

Příprava na závod Napříč Prahou přes 3 jezy - opravy lodí a trénink.
22.9.

Lakrosový turnaj Vykopávka

Dětský lakrosový turnaj. Bude na Barrandově nebo na Pankráci.
15.-16.9.

Výprava na vodu - první letošní raftování

Výprava bude na Jizeru. V sobotu pojedeme z Benátek nad Jizerou, je to jediný úsek, který se dá za současného stavu splout. Na neděli je zamluven kanál v Brandýse nad Labem, kde se projedeme na raftech, možná i na kajacích. Spát budeme pod stany. Akce je vhodná i pro nejmladší členy. Budeme nakládat už v pátek, potřebuji tedy do té doby vědět, kdo se zúčastní.
8.9.2018

Loděnice

V sobotu půjdeme do loděnice, kde provedeme opravy lodí po táboře a pojedeme na chvilku na vodu, budeme trénovat na 3 jezy a definitivně rozdělíme posádky. Plánované složení posádek je v popisu akce Napříč Prahou přes tři jezy.
5.9.2018

Veletrh volného času

Na veletrhu volného času budeme mít stánek, kde budeme především propagovat včelařský a lakrosový kroužek, ale i skautské oddíly 4. přístavu.
3.9.2018

První trénink

Pozor změna! Spletl jsem den veletrhu volného času, ten bude až ve středu před schůzkou. V pondělí tedy bude jen první trénink a malá lakrosová porada v klubovně (17:30-19:00). Komu z ligových hráčů je malý dres, tak provedeme výměnu.
22.8.-2.9.

Zvelebování Korna

I letos je možné se zúčastnit zvelebování Korna, informace jsou na stránkách Albatrosů.
1. a 2.9.

Brigády v klubovně

Na brigádách budou probíhat hlavně dokončovací a úklidové práce na nové kuchyni a pokud se nás sejde dost, budeme stavět přístřešek na lodě.
24.-26.8.2018

Brigáda - bourání kuchyně

Poslední týden v srpnu nám budou intalovat novou kuchyňskou linku. Chystáme se částečně přestavět příčky v kuchyni a udělat všechny přípravné práce. Musíme to stihnout tento víkend a začneme hned v pátek po ukončení příměstských táborů (cca od 16h). Pak zde budeme pracovat oba víkendové dny a uvítáme pomoc straších členů i případně rodičů.
29.7.-9.8.2018

Mezinárodní tábor ve Finsku

Na přelomu července a srpna se koná mezinárodní skautský tábor ve Finsku Satahanka. Vlastní tábor je do 6.8., pak se bude bydlet v rodinách. Více najdete na stránkách HKVS. Akce je určena pro děti od 12 let. Doplatek 4000,- Kč prosíme zaplaťte do 10.7. na přístavní účet (2400529789/2010), variabilní symbol stejný, jako jste platili u příspěvků do oddílu, specifický symbol: 2500 a do zprávy pro příjemce uveďte "Finsko doplatek + jméno účastníka".
30.6.

Tábor Ohře 2018 - nakládání

Nakládání a poslední přípravy před táborem.

Ostatní informace o táboře jsou v rubrice "ke stažení". Každá družina musí mít na tábor ušitou družinovou vlajku. Rozměry vlajky a náhledy symbolů jsou již v rubrice "ke stažení".

26.6.2018

Exhibiční zápas

Zápas se bohužel nekoná, Calimerovi se nepodařilo postavit Allstars tým.
22.-24.6.2018

Mistrovství republiky - český lakros

Tým Albatrosů letos vybojoval účast na mistrovství republiky v českém lakrose. Z týmu Bobři budou za nás hrát Noname a Ferda. Všem ostatním hráčům Bobrů nabízíme možnost se jet na mistrovství podívat, bylo by to pro ně takové malé lakrosové soustředění, trénovali by, fandili a pomohli rozhodčím se zapisováním. Mistrovství je ale až na Moravě v Holešově, takže potřebuji co nejdříve vědět, kdo by měl o akci zájem, abychom zajistili dopravu. Hlašte se tedy Gumovi telefonem, pomocí SMS nebo mailem do úterý 19.6. Spí se u hřiště ve stanech.
15.-17.6.2018

Výprava na vodu a přípravka na tábor

Akce spojené s přípravou táborových věcí včetně poslední předtáborové výpravy na vodu. Některé části víkendu budou povinné pro účastníky tábora. Rozpis aktivit o víkendu je v rubrice "ke stažení".
7.-10.6.2018

Navigamus 2018

Celostátní setkání vodních skautů na Lipně. Spát budeme ve stanech.

Akce bude 3,5 denní, na čtvrtek a pátek uvolníme děti ze školy. Stále je ještě možné se přihlašovat ZDE.

6.6.2018

SCHŮZKA V LODĚNICI !!!

Ve středu 6.6. budou mít Bobři schůzku v loděnici.
2.-3.6.

Vandr

Dvoudenní výprava do přírody s prvky tréninku přežití v nepříznivých podmínkách. Spát budeme pod širákem. Akce začíná v sobotu ráno, ale je možné přijít v pátek na malou oslavu dne dětí a Gumových narozenin.
26.5.2018

Turnaj O putovní lakrosku

Poslední dětský lakrosový turnaj v rámci dětské ligy. Zúčastnit se mohou všichni včetně úplných začátečníků. Turnaj pořádáme, tak uvítám pomoc i členů, kteří lakros nehrají. Původně jsme plánovali celovíkendovou akci na kolech, ale většina Bobrů má v pátek nebo neděli jiný program, tak nakonec zůstaneme u jednodenní akce. Jako pořadatelé tam ale jedeme už v pátek a budeme přespávat na naší základně v Kornu.
19.5.2018

Pochod Praha - Prčice

Jako každoročně akci spolupořádáme a budeme pomáhat v cíli pochodu, dopoledne absolvujeme krátkou trasu 23km. Vybraní jedinci (týká se pouze starších 13 let) pojedou autobusem rovnou do Prčice, kde budou pomáhat s přípravou cíle. Vrátíme se pořadatelským autobusem až poměrně pozdě večer a hned druhý den máme brigádu, doporučuji tedy přespat v klubovně. Na brigádu mohou přijít i ti, kteří nepůjdou v sobotu na pochod, sraz v neděli je v 9:30 v klubovně.
16.5.2018

Květinový den

Květinový den pořádá Liga proti rakovině a my pomáháme každoročně s prodejem kytiček. Bobři mají tuto akci místo schůzky, první parta (ti, co to stíhají) se sejde v klubovně okolo 15:30, ostatní vytvoří další skupinku nebo se postupně přidají.
15.5.2018

Navalis

Svatojánské slavnosti Navalis, kterých se jako vodní skauti můžeme zúčastnit na našich lodích přímo na Vltavě. Součástí programu je koncert, ohňostroj, rogala, parašutisti, benátské lodě a mnoho dalšího. Více informací ZDE nebo na stránkách www.navalis.cz.

My bychom se zúčastnili večerního programu na vodě od cca 20h do skončení ohňostroje ve 22:30. Vzhledem k pozdějšímu ukončení je akce vhodná spíše pro starší, ale koho rodiče pustí může přijít.

Zájemci nechť se hlásí co nejdříve Gumovi, nejlépe SMS.


11.-13.5.2018

Lakrosový turnaj Damnice

Turnaj pro hráče od 11 let v Damnicích na Moravě.
4.-8.5.2018

Sázavské pádlo

Tradiční prestižní závod vodáckých oddílů na Sázavě. Povinná akce. Téma tentokrát Sázavské hry. Vlastní závody jsou o víkendu, ale je možné se zúčastnit až do úterý 8.5., kdy je státní svátek. Pokud někdo nemá v pondělí ředitelské volno a chtěl by na Sázavě zůstat, můžeme napsat žádost o uvolnění z vyučování. I když předpokládám, že na akci budou všichni členové oddílu, prosím o upřesnění počtu dní ZDE.

Na závod hlídek na kánoích jsem nominoval šest dvojic: Ferda-Aidam, Noname-Max, Banán-David, Sirius-Jáchym, Nevim-Murďa, Jurda-Ondra. Rád bych, aby se ještě alespoň jednou před závody sešli tak, jak spolu pojedou a trénovali. Ostatní jsou věkem ještě na pramici, na schůzkách budou trénovat správné záběry. Do závodní posádky na pramici počítám se Samem, Trollem, Tobiášem a Matýskem. Jako doprovod počítám s Lubošem, Ondrášem a Prokopem. Všichni se pak sejdeme na schůzce 2.5. v loděnici a definitivně rozdělíme posádky.

2.5.2018

SCHŮZKA V LODĚNICI !!!

Ve středu 2.5. bude schůzka v loděnici. Dáme dohromady posádky na Sázavské pádlo, připravíme lodě a budeme trénovat. Účast všech závodníku povinná!
27.4.-1.5.2018

SkaRe - plachtění na Seči

Skautská regata oplachtěných pramic na Sečské přehradě. Akce je na prodloužený víkend až do 1.5. Pokud někde nemají ve škole v pondělí ředitelské volno, můžeme napsat žádost o uvolnění z vyučování. V nejhorším je možné odjet v neděli večer, někteří vedoucí se budou vracet do Prahy. Vyplňte prosím přihlašování ZDE, abychom měli přehled, které dny se zúčastníte.
20.-22.4.2018

Setkání oddílů Prahy 3

Okresní setkání skautských oddílů na Červeném Hrádku. Povinná akce. Víkend setkávání oddílů a společných her a soutěží. Budeme již spát pod stany.
14.-15.4.2018

Výprava na Sázavu

Bobři se mohou zúčastnit výpravy na vodu s Albatrosy. Zároveň to bude jeden z tréninků na Sázavské pádlo. Starší lakrosoví hráči, kteří se chtějí zúčastnit nedělního Ha-ha turnaje, budou odjíždět v sobotu večer. V pátek odpoledne je možné přijít do klubovny, kde budeme připravovat menu na nedělní kulinářskou soutěž.
15.4.2018

Ha-ha turnaj

Lakrosový turnaj smíšených týmů. Je určen pro starší hráče (od 11 let). Hraje se na hřišti na Pankráci - Družstevní ochoz 5a. Součástí je kulinářská soutěž (letos na téma "vaříme z biopotravin"), Bobři budou připravovat menu v pátek od 18h v klubovně.
8.4.2018

Čistá Sázava

Letos se zúčastníme čištění řeky Sázavy.
7.4.2018

Dětský lakrosový turnaj Strašice

Další ze série turnajů dětské ligy, tentokráte ve Strašicích na Brdech. Turnaj je jednodenní, na akci máme zajištěný lakrosový autobus.
29.3.-2.4.2018

Velikonoční soustředění

Velikonoční akce přístavu v Novém Městě nad Metují, která bude pro hráče lakrosu zároveň jarním lakrosovým soustředěním. Zúčastnit se mohou ale samozřejmě všichni členové oddílu. Kromě sportování už vyjedeme na vodu a podniknene nějaké výpravy do okolí. Přihlašujte se prosím ZDE do 20.3. Cena akce je 1100,- Kč, peníze budeme vybírat v hotovosti před odjezdem.
24.-25.3.2018

Slibový oheň Bobrů

Nejdůležitější jarní akce, na které se mají sejít všichni členové oddílu. Oheň bude tentokrát v přírodě na Krásné hoře, noc ze soboty na neděli strávíme ve sklepení bývalé hájovny nebo pod turistickým přístřeškem či ve stanech. Je možné přijít již v pátek večer do klubovny, kde přespíme do soboty. Kluci si budou připravovat jídlo sami, společně budeme vařit jen vodu na čaj a polévku. Každý bude mít sebou konzervu (něco k ohřátí, např. fazole, lečo...) na sobotní poledne (do konzerv pak sbíráme smůlu), něco na opékání na večer (uzeninu nebo maso), nějaké buchty na snídani a jednu nebo dvě instatntní polévky (Yum-yum či podobné) na nedělní oběd (k tomu samozřejmě přiměřené množství pečiva). Dále nezapomenout na krojovou košili se všemi náležitostmi, dobře vybavenou KPZ (nejlépe ve variantě na přežití) a nejméně litrovou nádobu na vodu. Jinak co nejméně věcí, 2 dny to vydrží v tom, co mají na sobě. Vše v jediném batohu, kde jestě musí zbýt místo na erární věci.
18.3.2018

Nedělní herna v klubovně

Po rádcovské akci mohou zájemci přijít v neděli kdykoliv během dne do klubovny, kde bude zřízena herna. Také čajovna s deskovými hrami, šipkami, kuželkami, fotbálkem, povídáním či promítáním filmu nebo nějakých fotek z akcí s vyprávěním, pečením a pojídáním moučníků či čehokoliv jiného, co připravíme. Akce je zdarma, možná bude i kasino.

Akce se kromě účastníků rádcovského setkání mohou zúčastnit i ostatní Bobři starší 11 let.


16.-17.3.2018

Okresní rádcovské setkání

Akce pro kormidelníky, bocmany a další členy starší 13 let. Účastníkům by mělo přijít pozvání malem, je nutné potvrdit svou účast nebo neúčast odpovědí na tento mail nepozději do pátku 9.3. Pokud bude zájem, tak mohou účastníci pokračovat i v neděli u nás v klubovně, kde bychom připravili čajovnu s občerstvením, deskovými i jinými hrami, šipkami, stolním fodbálkem, promítáním a dalšími aktivitami podle přání.
11.3.2018

Lakrosová brigáda

V neděli mohou zájemci přijít do klubovny pomoci s přípravou na jarní lakrosovou sezónu. Na programu budou opravy a údržba lakrosové výstroje, úklid lakrosové klubovny, údržba hřiště, výroba stěny na házení a chvílemi si možná i zatrénujeme.
3.3.2018

Zimní výprava a rada starších

Zimní oddílová výprava Bobrů do přírody. Po skončení akce pojedeme s oddílovou radou (vedoucí, roveři, kormidelníci, bocmani a starší 13 let, kteří se chtějí porady zúčastnit) autem do Čerčan na chatu. Zde přespíme a po nedělním programu se vrátíme do klubovny, kde naložíme věci na bazén a pojedeme plavat.
4.3.2018

Bazén v Suchdole

Poslední bazén v tomto školním roce, tentokrát 16-18h v Suchdole.
18. a 19.2.2018

Brigády v klubovně

Přístavní brigáda v klubovně i areálu. Bude probíhat celý víkend, je možné přicházet i během dne a odcházet podle potřeby.
2.2.-10.2.2018

Zimní lyžařský tábor Jilemnice

Zimní tábor přístavu se letos koná na skautské základně v Jilemnici. Na sjezdovky budeme jezdit do Herlíkovic. Projedeme se také na běžkách a nebudou samozřejmě chybět hry a soutěže. Kapacita objektu je 35 míst, nyní je již naplněna. Stále se ale ještě lze přihlašovat ZDE, vždy pár dětí z nějakých důvodů nakonec nemůže jet. Odjíždíme již v pátek ráno a vracíme se v sobotu odpoledne. Cena je 3500,- Kč.
Všechny informace jsou ZDE nebo v rubrice ke stažení.
Odevzdávejte prosím závazné přihlášky (útržek z informací) a posílejte peníze na účet.

27.1.2018

Dětský lakrosový turnaj Rampouch 2018

Dětský turnaj pro hráče do 15 let se koná v hale TJ Sokol Vršovice, Holandská 365.
28.1.2018

Bazén v Suchdole

Plavecký a vodácký výcvik v bazénu v Suchdole. Bazén je pronajatý od 12 do 14h.
27.1.2018

Zimní přechod Brd

Tradiční skautská akce se setkáním na Kytínské louce. Určeno pro ty, kteří se nezúčastní lakrosového turnaje, půjdou společně s ostatními oddíly z přístavu.
21.1.2018

Zimní lakrosový turnaj (dospělí)

Vzhledem k malému počtu přihlášených týmu bude zimní turnaj jednodenní, pouze v neděli 21.1. Je přihlášen tým Albatros, Bobři (nad 11 let) mohou hrát s Albatrosy nebo doplnit nějaký další tým.
14.1.2018

Bruslení

Turnaj v hokeji nebude, led není. Zájemci ale mohou v neděli přijít, půjdeme si zabruslit na Letnou.
13.1.2018

Prahou plnou strašidel

Tradiční závod Prahou plnou strašidel. Soutěží se v tříčlenných hlídkách v oblasti Malé strany a Starého města. Každá hlídka by měla mít jedny hodinky a jeden mobilní telefon. Pokud máte doma nějaký dobrý plán centra Prahy s rejstříkem ulic, dejte ho dětem sebou, jinak mapku dostanou od nás. Závod je určen ve zjednodušené formě i pro veřejnost (zejména rodiče s dětmi), všichni jste srdečně zváni. Na místě bude možné zakoupit nějaké malé občerstvení, teplý čaj je zdarma. Bližší informace na www.strasidla.net. Pro Bobry bude akce končit v Tyršově domě na Malé Straně, my se jako pořadatelé ještě zdržíme.
7.1.2018

Brigáda

Malá brigáda v prostorách klubovny, většinou v místnostech.
27.12.-2.1.2017

Vánoční a Silvestrovská akce v Čerčanech

Tradiční vánoční a Silvestrovská akce u Gumy na chatě. Přihlašujte ZDE.
21.12.2017

Vánoční koncert v klubovně

Tradiční vánoční koncert, kde vystupují členové přístavu, kteří hrají na nějaký hudební nástroj. Interpreti, hlašte se prosím ZDE.
17.12.2017

Pátek třináctého

Soutěž 2-3 členných družstev v poskytování první pomoci a vodní záchraně. Akci pořádá Vodní záchranná služba a kromě vlastního soutěžení se tu bude možné i něco naučit a odkoukat. Zájemci se mohou hlásit ZDE. Před akcí bude pro ty, kteří chtějí v klubovně spát, "technické" dopoledne - budeme něco stavět, opravovat, rozebírat (podle věkového složení zájemců).
16.12.2017

Vánoční besídka přístavu

Vánoční setkání všech oddílů našeho přístavu - povinná prosincová akce. Letos bude jednodenní v Praze v Sokolovně v Hostivaři.
9. a 10.12.2017

Nácviky na vánoční besídku

Oba dny budeme nacvičovat a připravovat věci na naše vystoupení na vánoční besídce. Důležitějším dnem bude sobota, kdy bych rád, aby od 13 do 16h tam byli všichni členové oddílu, kteří se besídky zúčastní. V neděli bude příprava přerušena bazénem.
10.12.2017

Bazén v Suchdole

Plavecký a vodácký výcvik v bazénu v Suchdole. Bazén je pronajatý od 12 do 14h.
2.12.2017

Jednodenní výprava

Jako výprava na přání bude návštěva IQ Landie v Liberci a pokud bude čas, zajdeme se odpoledne vykoupat do Libereckého bazénu. Pojedeme FlixBusem, abychom ušetřili, odjezd je ale ráno už v 6:50 z Florence, příjezd ve 20:05 tamtéž. Je možné přijít už v pátek a přespat v klubovně.

V neděli po akci mohou zájemci pomoci se "zimními" pracemi v klubovně, jednotlivci mohou opět přespávat v klubovně.


16.-19.11.2017

Valná hromada Čerčany

Nejdůležitější povinná akce podzimu. Spát budeme u Gumy na chatě. Vše sbalit do jednoho batohu na záda, půjde se kus pěšky. Všichni by měli mít hotové kroje (košile, nášivky, šátek, turbánek).
4. a 5.11.2017

Brigády v klubovně

Oba víkendové dny se koná brigáda. V sobotu v 11h odjedeme na bazén a po 15h budeme opět pokračovat v práci. Je možné přijít už v pátek večer (po 18h), budeme se věnovat hlavně psaní kroniky. Z pátku na sobotu i ze soboty na neděli mohou kluci spát v klubovně.
4.11.2017

Bazén Suchdol

Plavecký a vodácký výcvik v bazénu v Suchdole. Bazén je pronajatý od 12 do 14h.
26.-29.10.2017

Podzimní prázdniny Na Dědku

Podzimní tábor, tentokrát společný s Racky. Bydlet budeme na skautské základně Na Dědku u Rožmitálu pod Třemšínem, spí se v budově, na karimatkách nebo na slamnících.
Přihlašujte se prosím ZDE, abychom měli představu o počtu účastníků. Rackové mají samostatné přihlašování na svých stránkách ZDE.
21. a 22.10.2017

Rokytka a Botič

část Bobrů se zúčastní lakrosového turnaje v Damnici, zbytek může jet na vodu s ostatními oddíly přístavu. Akce je spíše pro starší členy. Přihlašovat se můžete ZDE.
20.-22.10.

Lakrosový turnaj Damnice

Lakrosový turnaj dospělých (pro hráče od 11 let). Spát budeme přímo u hřiště pod stany.
14. a 15.9.2017

Brigáda - stavba včelína

Původně plánovanou výpravu rušíme, bude potřeba pomoci v areálu při stavbě včelína. Pomoci mohou i starší Bobři, práce bude dost.
7.-8.10.2017

Výprava na Lužnici

Nejvýznamější akce na vodu v podzimní sezóně, určená pro všechny členy. Je i velká šance zajezdit si na kajaku, mám v plánu si jich několik dalších vypůjčit. Hráči lakrosu si navíc ještě zatrénují na hřišti a v tělocvičně školy, kde budeme ubytováni.
Rodiny se stravují samostatně, děti bez rodičů společně. Pokud se někdo chce přidat ke společnému stravování, nechť se ozve do pátku, abychom odpoledne nakoupili dost jídla. Cena za stravování je 100,- Kč. Zúčastnit se mohou i rodiče - vodáci, bývalí členové, přátelé a známí. Na akci zajišťujeme autobus a potřebujeme připravit lodě, proto musíme co nejdříve znát počet účastníků. Přihlašujte se tedy do 28.9. ZDE.
28.9.-1.10.2017

Lakrosové soustředění v Kolíně

Po čtvrtečních závodech pořádáme lakrosové soustředění na prodloužený víkend. Mohou se zúčastnit i začátečníci a členové jiných oddílů. Bydlet budeme ve skautské klubovně Kalcovka v Kolíně. Nezapomenout plavky, v Kolíně je docela dobrý aqapark. Věci na soustředění a na závody je možné přinést do klubovny už ve středu na schůzku a případně v klubovně přespat.
28.9.2017

Závod Napříč Prahou přes tři jezy

Tradiční prestižní závod pramic na Vltavě. Tuto akci již řadu let spolupořádáme a opět bychom uvítali pomocníky z řad rodičů v cíli závodu. Přihlásil jsem 4 posádky, 3 nasazené pojedou na P550 hlavní závod (kategorie S a B) a jedna pojede v kategorii Z.
kat.S: Banán, Ferda, Noname, Ondráš, Olda
kat.S: Aidam, Nevim, Max, Jurda, Hardy
kat.B: Siriuis, Troll, Smíšek, Sam, Bubla
kat.Z: David, Murďa, Jáchym, Tobiáš, Matýsek, Guma
24.9.2017

Trénink na 3 jezy

V neděli budeme v loděnici dokončovat přípravu lodí na závody a trénovat. Členové vybraných posádek by se měli zúčastnit všichni, s loděmi mohou přijít pomoci i nezávodící.
Přihlásil jsem tyto posádky:
kat.S: Banán, Ferda, Noname, Ondráš
kat.S: Aidam, David, Max, Jurda
kat.B: Siriuis, Troll, Smíšek, Sam
kat.Z: Nevim, Murďa, Jáchym, Tobiáš, Matýsek
23.9.2017

Dětský lakrosový turnaj O vykopávku

Tradiční dětský turnaj v Praze. Zúčastnit se mohou hráči do 15 let, spodní věková hranice není omezena. Akce je vhodná i pro úplné začátečníky.
16.-17.9.2017

Výprava na vodu

Nabídková víkendová akce na vodu. Nakonec jsme se rozhodli, že pojedeme na Orlici. V sobotu navštívíme v Žamberku akci v muzeu starých strojů, v podvečer popojedeme kousek po Tiché Orlici na tábořiště a v neděli budeme pokračovat po řece kam až dojedeme. Spát budeme pod stany, stravovat se společně.
9. a 10.9.2017

Brigády v klubovně a loděnici

První oddílový víkend bude pracovní. V sobotu je brigáda v klubovně. V neděli pojedeme do loděnice, je tedy nutné přijít ráno včas (do 9:30) nebo přijet rovnou do loděnice. Do klubovny se v neděli vrátíme do 14h, kde bude brigáda pokračovat.
26.8.-2.9.2017

Horolezecký tábor a zvelebování Korna

Každoroční zvelebování Korna (naší základny v Českém krasu) proběhne letos souběžně s horolezeckým táborem. Ten se bude zaměřovat na skálolezení v okolí – plotna naproti vechtrovně, bývalý lom Alkazar a případně i Svatý Jan pod Skalou. Když nebudeme na skalách, povíme si o využití různých uzlů, jak lézt správně a zároveň si lezení ulehčit a co dělat v krizových situacích. Pro zájemce proběhne i nácvik jednolanové techniky (Tomáškova propast, Mexiko). Aktivity budou namixovány se zvelebováním, tj. drobnými i většími pracemi na základně. Je možné přijet i jen na část. Účast od 11 let, mladší po domluvě. Cena 700,- Kč nebo 100,- za den při kratších pobytech. Vedoucí akce: Cedník, Vojta Žižka. Případné dotazy na albatrosove@gmail.com. Přihlašování ZDE.
1.-15.7.2017

Putovní tábor po řece Otavě

Informace o táboře jsou v rubrice "ke stažení". Jsou zde také přihlášky, které prosím vyplňte a odevzdejte středy 28.6.
24. a 25.6.

Přípravka na tábor

Tradiční příprava na tábor s posledními opravami lodí a materiálu, šitím vlajek atd. Pokud bude chvíli čas, projedeme se i na vodě.
20.6.

Bobři proti All stars týmu hráčů z dětské ligy

Exhibiční lakrosové utkání Bobrů proti výberu hráčů dětské ligy. Vlastní zápas se koná od 18h na Letné, skončit by měl do 19h. Kdo není ve výběru do týmu, může přijít alespoň fandit, stejně tak jako rodiče, známí a kamarádi. Zatím počítám s těmito hráči: Zdenda, Vítek, Ondráš, Ferda, Noname, Banán, Aidam, Sirius, Jurda, Max a David.
17.-18.6.2017

Vodácká výprava na Jizeru

Původně plánovaná vodácká akce na Blanici je zrušena, z důvodu opravy přehrady se nebude pouštět voda. Jako náhradní akci pojedme na vodácký "vandr" na Jizeru do okolí Benátek nad Jizerou. Na rozdíl od Blanice to není nijak divoká voda, takže mohou jet i začátečníci. Kromě splutí kousku řeky plánuji i výpravu do okolních lesů.
14.6.

Oddílová schůzka v loděnici

Oddílová schůzka v loděnici bude ve středu 14.6. Odjezd od klubovny v 16:30, přijďte tedy raději o něco dříve. Sraz v loděnici je v 17:00, prosím starší členy, aby jeli raději přímo do loděnice, abychom se v klubovně vešli do auta. Návrat v 19:15 do klubovny, v loděnici skončíme asi v 18:45.
9.-11.6.2017

Lakrosový turnaj Heřmaničky 2017

Lakrosový turnaj dospělých, zúčastnit se mohou hráči od 11 let. Bobry jsem jako tým nepřihlašoval, ale zahrají si s Albatrosy, případně s jiným týmem, pokud by nás bylo hodně.
3.-4.6.2017

Pražské kolo Svojsíkova závodu

Na pražské kolo postoupily dvě družiny Bobrů - Konišiva a Auťáci. Akci ale spolupořádáme, takže využiji služeb i starších členů z družiny Somálci na stanovišti, které máme na starosti. Kromě toho je možné doplnit postupující hlídky dalšími členy z nepostupujících družin stejného oddílu, což asi budeme muset udělat, protože někteří naši členové jsou na škole v přírodě.
Zatím vypadá složení hlídek takto:
Auťáci: Ondráš, Ferda, Matýsek, Sam, Jurda
Konišiva: Maty, Aidam, David, Max, Gaius, Banán.
Prokopa a Žábu bych využil na stanoviště.
Jedeme v sobotu ráno, z pátku na sobotu přespíme v klubovně, trochu se připravíme na závody, sbalíme společné věci (stany, kotlíky ...), nakoupíme suroviny na soutěžní vaření (pudink a rizoto) a uděláme minioslavu dne dětí a narozenin.
26.-28.5.2017

Lakrosový turnaj Damnice (pro hráče od 11 let)

Lakrosový turnaj dospělých O tvarůžkový pohár na Moravě v Damnicích. Spát budeme pod stany, stravovat se společně. Zúčastnit se mohou hráči od 11 let, tým Bobrů jsem přihlásil.
21.5.2017

Dětský lakrosový turnaj na Vypichu

Poslední letošní lakrosový turnaj, započítávaný do dětské ligy. Uskuteční se v Praze na Vypichu.
20.5.2017

Pochod Praha - Prčice

Jako každoročně akci spolupořádáme a budeme pomáhat v cíli pochodu, dopoledne absolvujeme krátkou trasu 23km. Vybraní jedinci (týká se pouze starších 13 let) pojedou autobusem rovnou do Prčice, kde budou pomáhat s přípravou cíle. Vrátíme se pořadatelským autobusem až poměrně pozdě večer a hned druhý den máme turnaj, doporučuji si vzít věci na lakros sebou a přespat v klubovně.
14.5.2017

Brigáda

Původně plánovaná sobotní akce se nekoná. V neděli bude brigáda v klubovně, doděláme hřiště.
10.5.2017

Květinový den

Květinový den pořádá Liga proti rakovině a my pomáháme každoročně s prodejem kytiček. Bobři mají tuto akci místo schůzky, první parta (ti, co to stíhají) se sejde v klubovně okolo 15:30, ostatní vytvoří další skupinku nebo se postupně přidají.
5.-8.5.2017

Sázavské pádlo

Tradiční vodácké závody na Sázavě, povinná květnová akce. Tábořit budeme pod stany v kempu v Pikovicích. Počítám s následujícími posádkami:
Kategorie A - pramice: Martin, Štěpán, Sam, Tobiáš, Matýsek
Kategorie B - hlídky na kánoích: Ondráš, Maty, Ferda, Banán, Gaius,
           Noname, Jurda, David, Max, Prokop
Ze zbylých členů doufám, že postavím ještě jednu hlídku. Každopádně si na vodě zajezdí i nezávodící.
28.4.-1.5.2017

SkaRe - skautská regata oplachtěných pramic

Letošní rok se zúčastníme závodů a tréninku na plachetnicích. Jedeme na prodloužený víkend, akce je na Moravě u Dolních Věstonic. Plachtit se bude na nádrži Nové Mlýny.
21.-23.4.2017

Setkání oddílů Prahy 3 - Červený Hrádek

Důležitá povinná akce na Červený Hrádek, kde se uskuteční setkání všech skautských oddílů Prahy 3. Součástí závodů bude postupový Svojsíkův závod, kterého se zúčastní všechny naše družiny.
13.-17.4.2017

Velikonoční tábor Nové město nad Metují

Jak je již tradicí, pořádáme velikonoční tábor v Novém městě nad Metují. Budeme jezdit na vodu, sportovat (včetně lakrosových tréminků), plachtit a nebudou chybět ani vycházky do okolí, různé hry a soutěže a samozřejmě pondělní koledování. Přihlašujte se prosím ZDE.
Poplatek je 1100 Kč a je možné jej platit na účet 2400529789/2010, SS 2300, VS stejný jako na příspěvky, nebo přinést v hotovosti před odjezdem na tábor.
9.4.2017

Brigáda v klubovně

Nedělní brigáda po turnaji.
7.-8.4.2017

Turnaj O putovní lakrosku

Dětský lakrosový turnaj bude na fotbalovém hřišti v Srbsku u Berouna. Bobři ho letos opět po loňském vítězství pořádají, odjedeme tedy už v pátek večer připravovat. Kdo nestíhá jet s námi v pátek, může přijet na turnaj ráno vlakem v 7:47 z Hlavního nádraží, který je v 8:31 v Srbsku. Zahájení turnaje je v 8:45.
24.-26.3.2017

Slavnostní oheň Bobrů

Nejdůležitější oddílová akce jara. Oheň bude tentokrát v přírodě na Babce u Řevnic, noc ze soboty na neděli strávíme pod skalním převisem či ve stanech. Ohni bude předcházet páteční večer v klubovně, kde přespíme do soboty. Kluci si budou připravovat jídlo sami, společně budeme vařit jen vodu na čaj a polévku. Každý bude mít sebou konzervu (něco k ohřátí, např. fazole, lečo...) na sobotní poledne (do konzerv pak sbíráme smůlu), něco na opékání na večer (uzeninu nebo maso), nějaké buchty na snídani a jednu nebo dvě instatntní polévky (Yum-yum či podobné) na nedělní oběd. Dále nezapomenout na krojovou košili se všemi náležitostmi, dobře vybavenou KPZ (nejlépe ve variantě na přežití) a nejméně litrovou nádobu na vodu. Jinak co nejméně věcí, 2 dny to vydrží v tom, co mají na sobě. Vše v jediném batohu, kde jestě musí zbýt místo na erární věci.
12.-18(19).3.2017

Zimní tábor 2017 Labská

Na letošní zimní tábor, který se koná 12.-18.3.2017 (jarní prázdniny Prahy 1 až 5) v Krkonoších se přihlašuje ZDE. Nyní je již kapacita objektu zaplněna, ale je možné se hlásit jako náhradníci.
Všechny informace jsou ZDE nebo v rubrice ke stažení.
Odevzdávejte prosím závazné přihlášky (útržek z informací) a posílejte peníze na účet.
Nakonec se přihlásil malý počet lidí, co by chtěli zůstat do neděle, všichni se tedy vrátíme v sobotu podle původního plánu.
4.3.2017

Dětský lakrosový turnaj se bohužel nekoná

Tým stopařů nakonec z důvodu nemoci hlavního pořadatele a neúčasti většiny oddílů turnaj zrušil. Kluci budou mít tedy celý víkend volný.
26.2.2017

Brigáda v klubovně

Brigáda v neděli po bazénu.
25.2.2017

Bazén Suchdol

Plavecký a vodácký výcvik v bazénu v Suchdole. Bazén je pronajatý od 12 do 14h. Po bazénu budeme pokračovat brigádou v klubovně s možností přespání do neděle.
19.2.2017

Rada starších a zasloužilých v Čerčanech

Pokračování sobotní výpravy pro starší členy, kteří mají co říci k další budoucnosti oddílu. Týká se to těchto členů: Koblih, Ondráš, Maty, Gaius, Banán, Noname, Aidam, David, Max, Ferda.
18.2.2017

Zimní výprava

Jednodenní pěšácká výprava do lesů.
2.-5.2.2017

Lyžování v Rakousku

O pololetních prázdninách jedeme lyžovat do Rakouska. Cena pro děti do 15 let je 1800,- Kč, 15-18 let 2300,- Kč, pro dospělé 2600,- Kč. V ceně je strava, ubytování, doprava, skipasy a pojištění. Platit je možné na účet 2800829959/2010 v.s. 020217 nebo v hotovosti (klidně i v Eurech) před odjezdem. Odjíždíme ve čtvrtek pozdě v noci, abychom byli ráno na sjezdovce (pravděpodobně Bad Kleinkirchheim nebo Turracher Höhe). Tam budeme celý den lyžovat a pak pojedeme na noc k našemu příteli Tomášovi do Sankt Michael ob der Gurk. V sobotu bychom lyžovali v blízkém skiareálu Petzen a pak opět přespali u Tomáše. V neděli dopoledne bude akce podle nálady a finančních možností, odpoledne pojedeme do Prahy. Přihlášky jsou již uzavřeny.
27.-29.1.2017

Brigády a akce okolo dětského turnaje

O víkendu, kdy se koná dětský turnaj, je možné se zúčastnit akce už od pátku odpoledne, kdy bude brigáda a připravíme lakrosové vybavení na víkend. V sobotu půjdeme na lakrosový turnaj, po kterém je opět možné přespat v klubovně. V neděli dopoledne (odchod v 9:00) bychom si šli zabruslit a zahrát hokej na přehradu. Odpoledne (od 13 do 17h) je v klubovně brigáda. Je možné se zúčastnit jakékoliv části akce, společné jídlo na celý víkend je jen pro brigádníky (zdarma), ostatní si vezmou svačinu podle doby účasti.
28.1.2017

Rampouch 2017

Dětský halový lakrosový turnaj v hale TJ Sokol Vršovice, Praha 10, Holandská 365.
21.-22.1.2017

Zimní lakrosový turnaj (dospělí)

Turnaj je pro týmy dospělých, hrát mohou ale hráči od 11 let, ale je to spíše pro starší.
15.1.2017

Bazén Suchdol

Plavecký a vodácký výcvik v bazénu v Suchdole. Bazén je pronajatý od 12 do 14h.
14.1.2017

Prahou plnou strašidel

Tradiční závod Prahou plnou strašidel. Soutěží se v tříčlenných hlídkách v oblasti Malé strany a Starého města. Každá hlídka by měla mít jedny hodinky a jeden mobilní telefon. Pokud máte doma nějaký dobrý plán centra Prahy s rejstříkem ulic, dejte ho dětem sebou, jinak mapku dostanou od nás. Závod je určen ve zjednodušené formě i pro veřejnost (zejména rodiče s dětmi), všichni jste srdečně zváni. Na místě bude možné zakoupit nějaké malé občerstvení, teplý čaj je zdarma. Bližší informace na www.strasidla.net. Pro Bobry bude akce končit v Tyršově domě na Malé Straně, my se jako pořadatelé ještě zdržíme.
26.12. - 2.1.2017

Vánoce a Silvestr v Čerčanech

Tradiční akce ke Gumovi na chatu. Přihlašujte se prosím ZDE. Je možné se zúčastnit i části akce, pak se platí 100,- Kč na den + 200,- Kč na silvestrovskou veselici (skládáme se hlavně na ohňostroj). Je možné využít peníze z odpracovaných brigád.
22.12.2016

Vánoční koncert

Tradiční vánoční koncert 4. přístavu pro rodiče a známé. Vystoupí zde členové našich oddílů. Pokud tedy někdo hraje na nějaký hudební nástroj, prosíme o přihlášení ZDE.
17.-18.12.2016

Vánoční besídka Lensedly

Výjezdní předvánoční akce 4. přístavu. V sobotu odpledne proběhne vánoční besídka. Věci na společné občerstvení, případně objemné dárky či rekvizity na vystoupení si mohou děti zabalit zvlášť, povezeme je autem. Batohy s osobními věcmi si ponesou na zádech. V neděli proběhne výprava do okolí.
11.12.2016

Nácvik na besídku

Hlavní nacvičovací den, zkoušet budeme převážně dopoledne. Odpoledne pak připravíme případné rekvizity, bude tedy možné odcházet mezi 14 a 17h.
10.12.2016

Bazén v Suchdole

Plavecký a vodácký výcvik v bazénu v Suchdole. Bazén je pronajatý od 12 do 14h. Odpoledne po bazénu budeme nacvičovat na besídku a pokračovat i v neděli. Do nedělního nácviku bude možné spát v klubovně.
4.12.2016

Brigáda v loděnicích

V neděli budeme vyklízet loděnici v Braníku, věci přestěhujeme na Zlíchov. Zde provedeme úklid a zazimování lodí.
3.12.2016

Brigáda na Bílém koni

Další z akcí do Hloubětínského podzemí, kde pomáháme s likvidací odpadu. Overaly je možné zapůjčit v klubovně. Pokud bude zájem, mohli bychom pak jít s brigádníky do aquaparku.
16.-20.11.2016

Kormidelnický kurz na Petrášce

Okresní kurz pro kormidelníky, bocmany a členy starší 13 let. Přihlášeni jsou Ondráš, Gaius, Maty, Prokop, Banán, Ferda, Noname. Jedeme do Krkonoš na chatu Petráška, která je poměrně vysoko v horách. Je nutné tedy sbalit do jednoho batohu (kam dáte i malý batůžek) a nebrat žádné zbytečné a těžké věci. Může být už dost chladno, možná i sníh, nezapomenout čepici, rukavice a dobré boty.
11.-13.11.2016

Valná hromada Bobrů

Nejdůležitější povinná akce podzimu. Spát budeme u Gumy na chatě, není tedy potřeba karimatka a ešusy. Vše sbalit do jednoho batohu na záda, půjde se kus pěšky. Všichni už musí mít hotové kroje (košile, nášivky, šátek, turbánek).
6.11.2016

Bazén v Suchdole

Plavecký a vodácký výcvik v bazénu v Suchdole. Bazén je pronajatý od 12 do 14h. Kdo se zúčastní sobotního turnaje, může přespat ze soboty na neděli v klubovně.
5.11.2016

Ha-ha turnaj

Poslední letošní lakrosový tréninkový turnaj pro děti i dospělé na Vypichu. Příchozí se na začátku rozlosují, takže spolu hrají hráči z různých týmů. Určeno pro hráče od 10 let. V pátek mohou přijít do klubovny ti, kteří budou připravovat jídlo na doprovodnou kulinářskou soutěž, mohou zde také přespat. Přespání je možné i do neděle, kdy jdeme do bazénu.
25. - 30.10.2016

Podzimní sportovní tábor

V době podzimních prázdnin pořádají Bobři sportovní tábor na Moravě v Ivančicích, který vyvrcholí lakrosovým turnajem o víkendu V Damnicích. Akce je otevřená všem dětem z jiných oddílů a týmů. Kromě lakrosu chystáme i vycházky do okolí, soutěže, hry, další sporty. Přihlašujte se prosím ZDE.
23. a 24.10.2016

Rokytka a Rio Botičo

Tradiční splouvání pro pokročilejší vodáky, kterým nevadí máchání v podzimní divoké vodě pražských potoků Rokytky a Botiče. Neoprény na půjčení budou k dispozici. Přihlašujte se prosím ZDE, abychom zajistili lodě a odvoz.
14.-16.10.2016

Raftový víkend

Pro zájemce nad 14 let nabízíme účast na raftovém víkendu na kanále v Roudnici nad Labem. Přihlašovat je nutné do 8.10 ZDE, kde také najdete odkaz na podrobné informace. členové oddílu Bobrů budou platit 500,-Kč + jídlo, zbytek bude dotován z oddílových peněz. Akce je vhodná i pro začátečníky.
15. a 16.10.2016

Brigády v klubovně

V sobotu i neděli bude v klubovně brigáda. Je možné přicházet i odcházet podle potřeby. V sobotu odpoledne pravděpodobně pojedeme uklízet do loděnice, je tedy nutné přijít nejpozději do 12h. O víkendu je možné v klubovně přespávat.
7.-9.10.2016

Cyklovýprava na Korno s jeskyněmi

Nabídková akce pro ty, co rádi jezdí na kole a chtějí se podívat do jeskyní Českého krasu. Pokud bude zájem, bude součástí i výcvik lezení na lanech. Spát budeme na naší základně Korno v blízkosti Srbska u Berouna. Tam i zpět jedeme na kolech (40km). Sbalit je možné do batohu (nemusí být brašny), věci pojedou doprovodným autem. Kolo i věci do jeskyní je možné po dohodě zapůjčit, ale je nutné vše si vše připravit v týdnu před akcí. V pátek na to již nebude čas, potřebujeme hned po srazu vyrazit, abychom nejeli dlouho potmě.
1.-2.10.2016

Výprava na Lužnici

Nejvýznamější akce na vodu v podzimní sezóně, určená pro všechny členy. Je i velká šance zajezdit si na kajaku, mám v plánu si jich několik dalších vypůjčit. Hráči lakrosu si navíc ještě zatrénují na hřišti a v tělocvičně školy, kde budeme ubytováni.
Zúčastnit se mohou i rodiče - vodáci, bývalí členové, přátelé a známí. Na akci zajišťujeme autobus a potřebujeme připravit lodě, proto musíme co nejdříve znát počet účastníků. Přihlašujte se tedy do 25.9. ZDE.
28.9.2016

Závod Napříč Prahou přes 3 jezy

Tradiční prestižní závod pramic na Vltavě. Tuto akci již řadu let spolupořádáme a opět bychom uvítali pomocníky z řad rodičů v cíli závodu. Přihlásil jsem 4 posádky, 3 nasazené pojedou na P550 hlavní závod, ostatní si mohou trasu splout na pramici v kategorii OPEN a nebo pomáhat v cíli závodu.
Trochu jsem změnil složení posádek, zohledňuji účast na přípravě:
Ondráš, Gaius, Maty, Noname
Aidam, David, Banán, Nevim
Náhradníci: Vítek Š., Fanda, Žába
Max, Jurda, Martin + 1 Albatros nebo Racek ještě pojedou za vlčata
Jestliže zbydou náhradníci, pojedou se zbylými členy ostatních oddílů v kategorii OPEN.
Pokud se chtějí rodiče podívat na závod, tak mezi 10:10 a 11:30 někde u Vltavy, nejlepší podívaná je z Karlova mostu. Vyhlášení výsledků bývá na ostrově Štvanice (cíp pod Negreliho viaduktem) ve 13:00 až 13:30.
25.9.2016

Příprava na 3 jezy

Po larosovém turnaji budeme připravovat lodě na závody v loděnici na Zlíchově. Posádky budou také trénovat, proto je žádoucí účast všech závodníků.
24.9.2016

Dětský lakrosový turnaj O vykopávku

Tradiční dětský turnaj v Praze. Zúčastnit se mohou hráči do 15 let, spodní věková hranice není omezena. Akce je vhodná i pro úplné začátečníky.
21.9.

Schůzka Bobrů v loděnici

Ve středu 21.9. bude schůzka Bobrů v loděnici. Nezapomeňte věci na převlečení a přijďte do klubovny včas!
17.-18.9.2016

Teplá a Střela

Dvoudenní výprava na vodu, kde si v rámci Českého poháru vodáků sjedeme řeky Teplou a Střelu. Přihlašujte se prosím co nejdříve ZDE, abychom mohli včas zajistit dopravu.
10. a 11.9.2016

Příprava pramic na 3 jezy

Hlavní náplní brigád bude příprava lodí na závod přes 3 jezy.
7.9.2016

První schůzka Bobrů

Po prázdninách se sejde oddíl Bobrů ve středu 7.9. od 16:30. První schůzka ještě není určena pro případné nové členy (kdo bude k Bobrům přecházet od Racků, bude mít ještě rozlučkovou schůzku ve čtvrtek 8.9.- klidně se ale může na první Bobří schůzku přijít podívat), "vítání nováčků" bude až na následující schůzce 14.9. Pokud tedy chcete přivést nějaké kamarády, tak raději až na druhou schůzku.
2.-4.9.2016

Lakrosový turnaj Mirošov

Turnaj ke 30 výročí založení týmu Fťácy. Pro hráče od 11 let.
1.9.2016

První lakrosový trénink

První lakrosový trénink bude hned ve čtvrtek po prázdninách od 16 do 18h. Kromě vlastního tréninku bych rád vyřešil i administrativní záležitosti, uděláme přerozdělení dresů, opravy lakrosek atd.. Kdo již nehraje za žáky ligu, nechť přinese dres, pokud ho již neodevzdal. Dres také mohou přinést ti, kteři by jej rádi vyměnili za větší. Od některých členů budu potřebovat registrační karty podepsané od rodičů (dám vědět pomocí SMS, koho se to týká). Další trénink bude v pondělí 5.9., oddílové schůzky jsou až od úterý 6.9.
23.-31.8.2016

Slovinsko 2016

Na úplném konci prázdnin jedeme do Slovinska. Bude to částečně cyklistická výprava, ale nebudou chybět procházky přírodou, návštěva jeskyní a koupání v moři. Bydlet budeme u našeho přítele Tomáše. Cena bude 3000,- Kč včetně pojištění a kapesného. Podrobnější informace jsou již v rubrice ke stažení.
1.-16.7.2016

Tábor Sázava

Letošní tábor bude putovní po řece Sázavě. Začínat budeme v kempu na Stvořidlech, pokud to vodní stav dovolí, sjeli bychom si bez bagáže peřeje Stvořidla. Po vodě bychom chtěli dojet až do Prahy. Další informace v souboru Informace o táboře Sázava v rubrice ke stažení.

Odpolední brigády

Blíží se začátek tábora a s ním i přípravy věcí a opravy vybavení. Skoro každé odpoledne je možné přijít do klubovny s něčím pomoci. Byl bych rád, kdyby se každý člen oddílu zúčastnil alespoň jedno odpoledne a každý z účastníků tábora pak alespoň jednoho dne o víkendu 25.-26.6.
Předpokládané odpolední brigády:
14.6. úterý 16-19h
16.6. čtvrtek 16-20h (není trénink, Rackové jdou do loděnice)
17.6. pátek 15-noc (před Blanicí, je možné v klubovně přespat)
20.6. pondělí nebude (je pouze trénink), Albatrosové mají zápas
21.6. úterý 15:30-16:45 (pak mají Bobři zápas)
22.6. středa od 15h (před schůzkou), po schůzce zde je možné zůstat do 20h
23.6. čtvrtek 17-18:30 (po tréninku, pak mají Albatrosové zápas)
24.6. pátek od 17h (před víkendovými přípravkami, opět lze spát v klubovně)
Přicházet a odcházet lze i během uvedených časových rozmezí. Tým Albatros ještě bude hrát baráž o postup do 1. ligy, takže časy upřesním podle rozpisu barážových zápasů.
25. a 26.6.2016

Přípravky na tábor

Poslední přípravy na tábor, doufám že doděláme vše, co plánuji. Ráno prosím o včasné příchody, dopoledne nemusíme být v klubovně (loděnice, nákupy atd.). Odpoledne je případně možné odejít i dříve. Alespoň jeden den by se měl zúčastnit každý člen oddílu.
18.-19.6.2016

Akce na Blanici - Bobři na kajacích

Poslední vodácká akce před táborem bude na Blanici. Byl bych rád, aby si většina Bobrů vyzkoušela jízdu na kajaku na trochu divočejší vodě. Podle zájmu účastníků ale můžeme vzít rafty i kanoe. Na zajištění akce bych potřeboval vědět předběžný počet zájemců, proto prosím o přihlašování ZDE.
Pokud budou zájemci na závod Českého poháru vodáků (ČPV), tak se mohou zúčastnit, ostatní vyrazí v sobotu na vodu po závodnících. V neděli se pouští voda dopoledne na volné splutí, tam pojedeme všichni dohromady.
11. a 12.6.2016

Brigády a další akce

O volném víkendu je možné se zúčastnit sobotního vyklízení Hloubětínského podzemí, odpoledne a v neděli pak budeme v klubovně opravovat lodě. Pokud bude zájem, půjdeme se v sobotu večer někam vykoupat (dohodneme se předběžně na schůzce). V klubovně je současně vůdcovský kurz, ale jednotlivci mohou teoreticky přespat ve správcovně.

SCHŮZKY V ČERVNU

Dvě schůzky před závěrečnou vodáckou akcí věnujeme nácviku jízdy na kajacích.
8.6. pojedou na vodu Žraloci
15.6. Borůvky a Průsmyci.
Sraz na schůzky je normálně v 16:30 v klubovně, ale prosím o dochvilnost, abychom včas odjeli na Štvanici. Návrat bude okolo 19h do klubovny.
Nezapomeňte věci na převlečení. Kormidelníci družin, co nejedou na vodu, si připraví program na družinovou schůzku. Původně plánovaná schůzka na vodě 22.6. bude v klubovně.
3.-5.6.2016

Lakrosový turnaj Heřmaničky

Lakrosový turnaj dospělých (pro hráče od 11 let). Spíme ve stanech na fotbalovém hřišti. Stravovat se budeme společně.
27.-28.5.2016

Turnaj O putovní lakrosku

Dětský lakrosový turnaj O putovní lakrosku letos pořádají Bobři. Bude se hrát v Praze na Vypichu. Turnaje se mohou zúčastnit všichni členové oddílů do 15 let včetně (v den zápasu jim nesmí být 16 let). Spodní věková hranice není omezena. Novinkou turnaje bude soutěž pro hráče ročníky 2004 a mladší, kde si určitě dobře zahrají i začátečníci.
25.5.2016

Schůzka v loděnici

Schůzka Bobrů 25.5. bude na vodě. Tentokrát pojedeme do loděnice na Zlíchově, kdo to lépe stíhá přímo do loděnice, může jet rovnou, dorazíme tam asi v 16:45. V klubovně je sraz o půl hodinky dříve než obvykle, odjedeme nejpozději v 16:10.
21.-22.5.2016

Praha - Prčice a nedělní potápění

Jako každoročně budeme pomáhat v cíli pochodu, se zájemci dopoledne absolvujeme krátkou trasu. Kdo nepůjde pochod (týká se pouze starších 13 let), pojede autobusem rovnou do Prčice, kde bude pomáhat s přípravou cíle. Před i po akci je možné přespat v klubovně. V neděli se pojedeme se zájemci potápět, ale výpravy se mohou zúčastnit i "nepotápěči". Prosím ještě o přihlašování ZDE.
13.-15.5.2016

Lakrosový turnaj Damnice

Lakrosový turnaj dospělých (pro hráče od 11 let) O tvarůžkový pohár v Damnici. Pojedeme auty, spát budeme ve stanech.
11.5.2016

Květinový den

Příští schůzka Bobrů je květinový den. Sraz v klubovně je již od 15:30 v KROJÍCH! Na prodávání budou kluci odcházet postupně, jakmile se jich sejde skupinka. Přicházet je možné až do 17:30 a postupně se střídat. Prodává se cca do 19:30.
6.-8.5.2016

Sázavské pádlo

Tradiční vodácké závody na Sázavě, kterých se pravidelně zúčastňuje většina členů oddílu. Počítám s následujícími posádkami:
Kategorie A - pramice: David, Aidam, Žula, Jurda
Kategorie B - hlídky na kánoích: Ondráš, Matouš, Gaius, Noname
Prokop, Banán, Maty, Nevim
Všichni ostatní jedou jako náhradníci, ale určitě se na vodě svezou.
30.4.-1.5.2016

Výprava na vodu

Tento víkend jsme plánovali zájezd autobusem na horní Vltavu. Přihlásilo se však málo účastníků, takže jsme museli autobus zrušit. O víkendu tedy budou dvě jednodenní akce na vodu. V sobotu půjdeme do loděnice, kde trochu poklidíme, případně něco opravíme a budeme jezdit po Vltavě v okolí loděnice. V neděli pojedeme na Sázavu, kde si sjedeme úsek Krhanice - Pikovice, který se příští týden pojede jako závod na Sázavském pádle. Přespat je možné ze soboty na neděli v klubovně.
22.-24.4.2016

Setkání oddílů Červený Hrádek

Důležitá povinná akce na Červený Hrádek, kde se uskuteční setkání všech skautských oddílů Prahy 3. Součástí závodů bude postupový závod světlušek a vlčat, kterého se zúčastní i část mladších skautů z Bobrů (narození po 30.6.2004 - Žula, Aidam, Jurda, Martin). Ti budou odjíždět dříve autem (16:00 od klubovny), ostatní pak později vlakem (sraz v 17:30 v klubovně).
16.-17.4.2016

Vandr Klínec

Nabídková akce - "trampský" vandr jako za starých časů. Spát budeme "pod širákem". Jídlo si budou vařit jednotlivci nebo skupinky sami, většinou ve vlastních ešusech. Každý bude mít čaj, nějaký prášek do vody (šumák, vitacit), 2-4 brambory, něco na opékání (uzenky, maso, koření), polévku (klasickou v sáčku nebo instatntní), pečivo a další jídla nastudeno podle vlastního uvážení (salám, sýr, sušenky, ovoce).
8.-10.4.2016

Cyklovýprava a jeskyně

Cyklovýprava na základnu do Korna. Na víkend dohodneme nějakou prohlídku či práci v některé z jeskyní Českého krasu.
24.-28.3.2016

Velikonoční tábor se slibovým ohněm

Na velikonoce se opět chystáme do Nového města nad Metují. Bobři zde budou mít ve čtvrtek večer slibový oheň, kde bych uvítal účast všech. Umožníme i dřívější odjezd, pokud si přejete trávit svátek v rodinném kruhu. Pokud to umožní počasí, vyrazíme i na vodu. Také se chystáme trénovat lakros a navštívit tělocvičnu místního Sokola.
Přihlašování zde.
Poplatek je 1000 Kč a je možné jej platit na účet 2400529789/2010, SS 2300, VS stejný jako na příspěvky (zde), nebo přinést v hotovosti před odjezdem na tábor.
12. a 13.3.2016

Brigáda v klubovně

Přístavní brigáda.
28.2.-5.3.2016

Zimní lyžařský tábor Krkonoše

Všechny informace jsou zde nebo v rubrice ke stažení.

27.2.2016

Brigáda v Hloubětíně a příprava zimního tábora

V sobotu před horami je možné se ještě zúčastnit brigády na Bílém koni v hloubětínském podzemí. Odpoledne pak budeme připravovat věci na hory a nakládat věci do vozíků a aut, abychom ráno měli co nejméně práce. Docela by pomohlo, kdyby si lyžařské vybavení přinesli účastníci sobotní akce sebou. Ze soboty na neděli bude možné v klubovně přespat, brigádníci budou mít večeři a snídani zdarma.
19.-21.2.2016

Roverská akce Čerčany

Tento víkend pořádá naše roverská družina výpravu na chatu do Čerčan a jsou ochotni sebou vzít i další členy oddílu. Akce se téměř celá uskuteční bez dospělých vedoucích, kluci si tak vyzkouší pořádání výpravy tak, jak si sami představují.
14.2.2016

Akce v klubovně po turnaji

V neděli po lakrosovém turnaji je možné přijít do klubovny (nebo zde zůstat po turnaji) na malou brigádičku, případně nějaké sportovní, technické či kulturní aktivity (podle toho, jak se sejdeme).
13.2.2016

Dětský halový lakrosový turnaj

Dětský lakrosový turnaj v hale na Barrandově pro hráče do 15 let. Spodní věková hranice není omezena, mohou se zúčastnit i neregistrovaní hráči včetně začátečníků.
5.-7.2.2016

Kormidelnický kurz

Kurz pro kormidelníky družin a členy starší 13 let. Zakončen bude bazénem v Suchdole.
7.2.2016

Bazén Suchdol

Plavání, potápění a eskymování v bazénu v Suchdole. V bazénu jsme od 12 do 14h.
31.1.2016

Lasergame a klubovna (bruslení).

V neděli si jdeme zahrát Lasergame již ráno, pak se vrátíme do klubovny, kde budou probíhat nějaké drobné pracovní a technické aktivity. Pokud bude dost zájemců, půjdeme si (nebo část účastníků) zabruslit na nějaký stadion, přírodní led bohužel není. Je možné odcházet i během dne, účast na Lasergame je však podmíněna odpracováním alespoň 2h během pololetních akcí v klubovně.
30.1.2016

Techmanie a aquapark

V sobotu pojedeme do Plzně na expozici Techmanie a do aquaparku. Vrátíme se později, klubovna již bude volná a předpokládám, že většina účastníků nedělní akce zde přespí.
29.1.2016

Vaření a bowling

Dopoledne budeme péci a připravovat pokrmy i na další pololetkové dny, odpoledne jdeme na bowling na Chmelnici. Večer je klubovna obsazená hráči deskových her. S těmi, co zde chtějí přespat vymyslíme nějakou aktivitu mimo klubovny a spát budeme nad Rackovnou a ve správcovně.
29.1. - 31.1.

Pololetní akce za odměnu

Za půlroční výkony (a u někkterých možná i za vysvědčení) členů oddílu Bobři uskutečníme 29.1. (pololetní volno) až 31.1. několik akcí. V pátek jdeme na bowling, odpoledne budeme vařit a péci dobroty. V sobotu ráno jedeme do Plzně, kde navštívíme Techmanii a aquapark. V neděli ráno půjdeme na lasergame a pak si zabruslit (bude-li led). Volné chvíle mezi akcemi vyplníme vyráběním, hrami, sportovními a pracovními aktivitami v klubovně.
Akce budou poněkud finančně náročné, nejlepším členům oddílu jako odměnu poskytneme slevu a část zaplatíme z oddílové kasy. Platby jsem vypočítal podle hodnocení jednotlivců takto:
1. Matouš Pá-0Kč, So-150Kč, Ne-0Kč
2. Ondráš Pá-50Kč, So-200Kč, Ne-50Kč
3.-5. Žula, Gaius, Ferda Pá-80Kč, So-250Kč, Ne-120Kč
6.-10. David, Noname, Maty, Žába, Banán Pá-120Kč, So-300Kč, Ne-200Kč
Ostatní budou platit plnou cenu, to je Pá-170Kč, So-400Kč, Ne-280Kč
V ceně je i jídlo a doprava do Plzně a zpět. Je možné se zúčastnit jen některé z akcí, v sobotu by ale mělo být alespoň 10 dětí, abychom mohli uplatnit slevu na Techmanii (což je 110,-Kč + 1 dospělý zdarma).
Přihlašujte se zde
23.1. a 24.1.2016

Zimní lakrosový turnaj

Turnaj je pro týmy dospělých - hrát mohou ale hráči od 11 let. Přihlásili jsme nakonec dva týmy (Albatrosy a Bobry), Bobři tedy budou hrát samostatně a bude to dobrý trénink na jarní ligu.
23.1.2016

Zimní přechod Brd

Tradiční setkání skautů na Kytínské louce. Většina dospělých a starších členů oddílu mají lakrosový turnaj, zbytek Bobrů půjdou společně s Albatrosy pod vedením Davídka.


16.-17.1.2016

Brigáda v klubovně

Přístavní brigáda v klubovně a areálu. Je možné během víkendu přicházet i odcházet podle potřeby.
9.1.2016

Praha plná strašidel

Tradiční závod Prahou plnou strašidel. Soutěží se v tříčlenných hlídkách v oblasti Malé strany a Starého města. Každá hlídka by měla mít jedny hodinky a jeden mobilní telefon. Pokud máte doma nějaký dobrý plán centra Prahy s rejstříkem ulic, dejte ho dětem sebou, jinak mapku dostanou od nás. Závod je určen ve zjednodušené formě i pro veřejnost (zejména rodiče s dětmi), všichni jste srdečně zváni. Na místě bude možné zakoupit nějaké malé občerstvení, teplý čaj je zdarma. Bližší informace na www.strasidla.net. Pro Bobry bude akce končit v Tyršově domě na Malé Straně, my se jako pořadatelé ještě zdržíme.
27.12.2015 - 3.1.2016

Vánoce a Silvestr v Čerčanech

Tradiční akce ke Gumovi na chatu. Je možné se zúčastnit jen části pobytu. Cena za kratší pobyt je 100,- Kč na den + 100,- Kč na Silvestra (skládáme se na ohňostroj). Přihlašování.
22.12.2015

Vánoční koncert

Prosíme členy, kteří na něco hrají, i úplné začátečníky, aby se přihlásili k účinkování. Kromě hudby klidně i s přednesem básně či taneční/gymnastickou/jinou kreací či zpěvem. Čím více nás bude, tím je to vždy větší zábava! Občerstvení je pro hosty i účinkující zajištěno, nicméně se nebráníme pomoci i v tomto směru. Večer má na starosti David Svoboda - Cedník (cednik@email.cz), jemu směřujte případné dotazy k podrobnostem, nebo se ptejte vedoucích oddílu.
Účastníci se zapisují ZDE.
Klavír a stojánek na noty je k dispozici.


19.12.2015

Vánoční setkání oddílů

Letošní vánoční setkání bude jednodenní v přírodě. Každý připraví jeden univerzální dárek, který dá do tomboly. Na konci vánočního setkání se pak rozlosují mezi účastníky. Na místě bude možné si něco upéct u ohně.
13.12.2015

Bazén Suchdol

Plavání, potápění a eskymování v bazénu v Suchdole. V bazénu jsme od 12 do 14h. Kdo se zúčastní víkendové brigády, vezme si sebou i věci do bazénu.
12. a 13.12.2015

Brigáda v klubovně

Oba víkendové dny strávíme v klubovně na přístavní brigádě, v neděli bude přerušená bazénem.
28.-29.11.2015

Lakrosové soustředění v Říčanech

Poslední větší lakrosová akce v tomto kalendářním roce. Bude hlavně sportovní, ale najdeme si čas i na procházku do lesa a prohlídku města. Trénovat budeme v tělocvičně v místní sokolovně, kde i přespíme. Přihlašujte se zde.
13.-17.11.2015

Bobří výprava s valnou hromadou

Nejdůležitější akce podzimu určená pro všechny členy oddílu. Jedeme jako tradičně do Čerčan, tentokrát na čtyři dny.
6.-8.11.

Práce v klubovně a na kronice

O víkendu před a po bazénu je možné pomoci v klubovně s drobnými údržbárenskými a opravářskými pracemi. Také dopíšeme kroniku. V klubovně je možné i přespat.
7.11.2015

Bazén Suchdol

Plavání, potápění a eskymování v bazénu v Suchdole. V bazénu jsme od 14 do 16h.
28.10. - 1.11.2015

Podzimní tábor

Podzimní "táborová" akce oddílů Bobři, Albatrosové a Kačky. Jedeme na skautskou základnu, spát budeme v budově. Většinu času budeme trávit venku v přírodě, najdeme si ale i čas na trénování lakrosu. Oblečení raději teplejší, s množstvím vybavení to ale nepřehánět, věci si ponesou děti od vlaku - vše sbalit do batohu na záda!. V batohu je nutné ještě nechat trochu místa pro společné věci.
V rubrice "ke stažení" je vybavení KPZ na přežití. Zvýrazněné položky by měli mít všichni.
Část účastníků (nebo všichni) se 28.10. zúčastní pietní akce na Vítkově a na tábor odjede odpoledne.
Potvrďte prosím svou účast zde. Pokud někdo nemůže jet, ale mohl by se zúčastnit 28.10. akce na Vítkově, zaškrtne pouze tento den.
18.10.2015

Rio Botičo

Splouvání pražského potoka Botič - nabídková akce pro zkušenější vodáky. Pojedeme od Hostivařské přehrady až do loděnice. Potvrďte prosím svou účast zde.
17.10.2015

Dětský turnaj

Nejprestižnější dětský lakrosový turnaj, který se hraje již od roku 1967. Tentokrát bude ve Strašicích na Brdech (u Rokycan). Zúčastnit se mohou všichni členové oddílů (ne pouze registrovaní hráči), spodní věková hranice není omezena, horní je 15 let včetně (v den turnaje nesmí být hráči 16 let). Turnaj je vhodný i pro začátečníky, bude zde možnost se něco naučit.
9.-11.10.2015

Lakrosový turnaj Damnice

Lakrosový turnaj pro dospělé v Damnici na Moravě. Mohou se zúčastnit hráči od 11 let. Spát budeme ve stanech u hřiště, stravovat se budeme společně.
3.-4.10.2015

Lužnice i pro rodiče

VZHLEDEM K MALÉMU POČTU PŘIHLÁŠENÝCH BUDE SPLOUVÁNÍ LUŽNICE JEDNODENNÍ a pojedeme osobními auty. Zájemci mohou přespat u Gumy na chatě, v neděli navštívíme nějaké zajímavé místo v okolí a budeme trénovat. Ostatní pojedou do Prahy. Mohou se zúčastnit i rodiče - vodáci, lodě a vodácké vybavení zapůjčíme. Cena 350,- Kč pro dospělého. Děti rodičů, kteří s námi pojedou platí už jen 150,- Kč, děti bez rodičů platí 250,- Kč. V ceně není jídlo, rodiny (oddíly) se budou stravovat samostatně. Na neděli budeme vybírat ještě 100,- Kč na jídlo.
28.9.2015

Závod Napříč Prahou přes 3 jezy

Tradiční závod Prahou. Závod spolupořádáme a máme opět na starosti občerstvení v cíli. Uvítáme tedy i pomoc rodičů, většina dospělých pojede s posádkami závod.
Rodiče se mohou podívat na závod mezi 10:10 a 11:30 někde u Vltavy, nejlepší podívaná je z Karlova mostu. Vyhlášení výsledků bývá na ostrově Štvanice (cíp pod Negreliho viaduktem) ve 13:00 až 13:30.
V sobotu 26.9. a neděli 27.9. proběhnou treninky (spíše spádlování posádek) a příprava lodí (opravy, vlnolamy...) v loděnici na Zlíchově. Na víkendových přípravkách je nutná účast celé posádky alespoň jeden půlden. Proto bych rád sestavil posádky co nejdříve, aby byli kluci schopni se dohodnout na nejvhodnějším termínu. Potvrzujte tedy prosím co nejdříve svou účast i neúčast!!! Gumovi ústně či SMS nebo zde.
Nominace do posádek:
Nasazená P550 skauti: Zdenda, Vítek, Ondráš, Gaius
Druhá posádka skautů P550: Maty, Matouš, Žába, Mops
Nasazená P550 vlčata: Aidam, David, Jurda, Nevim
Náhradníci vlčata: Žula

26. a 27.9.2015

Trénink na 3 jezy a oprava lodí

Příprava před závodem přes 3 jezy v loděnici na Zlíchově. Každý závodník by se měl zúčastnit alespoň půldenní přípravy se svou posádkou. Přihlašujte se spolu se závodem zde.
20.9.2015

Dětský lakrosový turnaj O vykopávku

Tradiční lakrosový turnaj, tentokrát na Letné. Zúčastnit se mohou všichni členové všech oddílů (ne pouze registrovaní hráči), i úplní začátečníci. Dolní věková hranice není omezena, horní na 15 let včetně (v den zápasu nesmí být hráči 16 let).
19.9.2015

Muzeum starých strojů

Akce s Pavlem, nutné se přihlásit na papír v klubovně.
16.9.2015

Schůzka Bobrů na vodě

Během schůzky budeme převážet pramice z loděnice v Braníku do loděnice na Zlíchově.


12.-13.9.2015

Teplá a Střela

Splouvání Teplé a Střely v rámci ČPV (český pohár vodáků). Jedeme auty, spát budeme ve stanech. Také navštívíme Karlovy Vary. Pro zajištění dopravy potřebujeme vědět počet zájemců, proto se hlašte zde . Kdo si chce vypůjčit neoprény, nechť tak učiní při schůzkách nebo v pátek. V sobotu ráno už nebude čas. Nakládáme v pátek odpoledne po 17h.
9.9.2015

První schůzka Bobrů v klubovně


6.9.2015

Brigáda v klubovně

V neděli po oslavě proběhne přístavní brigáda, kde možná pomohou i někteří účastníci sobotní veselice. Účastníci nedělní brigády mohou zůstat spát v klubovně.
5.9.2015

Oslava 95. výročí založení Čtyřky

Oslava významných výročí. Bobři (zejména starší) mohou přijít dopoledne pomoci s přípravou. Od 13h bude připraven dětský den pro naše členy a děti bývalých členů, kde se kluci střídavě zúčastní aktivit a služby u nich. Vlastní oslava začíná od 16h. Bobry prosím o potvrzení účasti zde . Vzhledem k plánovanému nocování většího počtu osob mohou Bobři v klubovně přespávat pouze, pokud se zúčastní nedělní brigády.
Na odpoledne a večer jsou zváni všichni, kdo mají nějaký vztah ke 4. přístavu. Ti potvrzují účast zde . Zveme i rodiče, kteří nám pomáhali např. při pořádání velkých akcí (Strašidla, 3 jezy...), občas se s námi zúčastní nějaké akce (brigády, Lužnice, letní akce ...) či mají jiný přínosný vztah ke 4. přístavu (sponzorské dary...).
2.9.2015

Veletrh neziskových organizací a první schůzka

První akcí Bobrů po prázdninách je účast na veletrhu neziskových organizací na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde budeme mít stánek. Kromě pomoci s prezentací budeme také mít na starosti lakrosové aktivity. Informace o akci zde .
Akce je ve středu, kdy měla být první schůzka po prázdninách. Sejdeme se tedy tentokrát na "Jiřáku" a okolo 17h probereme oddílové organizační záležitosti nového školního roku. První "ostrá" schůzka bude až 9.9., kde proběhne i "vítání" nováčků.
Svou účast potvrďte zde .
31.8.2015

První lakrosový trénink Bobrů 17-18:30

První setkání lakrosového týmu Bobři po prázdninách. Přineste prosím lakrosové poplatky a potvrzení rodičů nebo průkaz člena podepsaný rodičem. Vše bych měl odevzdat na lakrosovém kongresu ve čtvrtek 3.9. Ostatní informace k lakrosu jsou v rubrice "info".
27. a 28.6.

Přípravky na tábor

Přípravný víkend před táborem. V sobotu budeme v klubovně připravovat a opravovat táborové vybavení. K večeru pak pojedeme na nákup. V neděli pojedeme do loděnice pro zbytek lodí a pokud už bude vše připraveno, vyjedeme na vodu.
19.-21.6.2015

Vandr s návštěvou Mirakula

Vandr do lesů okolo Milovic. V sobotu navštívíme zábavní park Mirakulum. Spíme pod širákem, stravujeme se z vlastních zásob.
12.-14.6.2015

Pražské kolo Svojsíkova závodu

Na pražské kolo postoupila naše družina. Do závodu jsou přihlášeni: Jakub Rilják, Matouš Lacko, Jakub Matějka, Vít Bidlo, Ondřej Staněk a Zdeněk Musil. Pořadatelé závodu nakonec nesehnali auto na dopravu materiálu, tak jim to povezeme my. Část Bobrů tedy může jet už dříve autem s věcmi, kdo to nestíhá, pojede s Albatrosy vlakem.
4.-7.6.2015

Navigamus 2015

Celostátní setkání vodních skautů na Seči. Navigamus je 3,5 denní, na pátek budeme uvolňovat děti ze školy. Celková cena akce je 850,- Kč, kdo zaplatil pouze zálohu nebo ještě neplatil, přinese zbytek peněz na sraz. Informace o Navigamu jsou na navigamus.cz.
5.-7.6.2015

Lakrosový turnaj Heřmaničky

Tradiční lakrosový turnaj dospělých (od 11 let) v Heřmaničkách. Spát budeme ve stanech, stravujeme se společně.
22.-24.5.2015

Lakrosový turnaj Tvarůžkový pohár

O víkendu se Bobři zúčastní lakrosového turnaje na Moravě. Hraje se na fotbalovém hřišti v Damnici kousek od Brna. Spát budeme ve stanech, stravovat se společně.
16.5.2015

Praha - Prčice

Jako každoročně budeme pomáhat v cíli pochodu, se zájemci dopoledne absolvujeme krátkou trasu. Kdo nepůjde pochod, pojede autobusem rovnou do Prčice, kde bude pomáhat s přípravou cíle. Před i po akci bude možné přespat v klubovně, v neděli bude nabídková akce "za odměnu" - Jumppark a případně aquapark.
8.-10.5.2015

Sázavské pádlo

Tradiční závody na Sázavě. Ve čtvrtek mají Bobři zápas, hráči si již mohou přinést věci na víkend (v 17h) a přespat do pátku v klubovně. Ostatní mohou přijít fandit nebo se dostavit ve 20:30, případně v pátek v 8:00. V pátek dopoledne bude několik členů dělat špalír při pietní akci na Vítkově (upřesním kdo), ostatní pojedeme naložit lodě a odvezeme první várku do Pikovic. Účastníci pietní akce pak přijedou společně za námi.
30.4.-3.5.2015

SkaRe a jeskyňářská akce

Závody na plachetnicích na Křetínské přehradě, spojené s návštěvou jeskyní v Moravském krasu.
24.-26.4.2015

Setkání oddílů Prahy 3

Velmi důležitá povinná akce, proběhne zde postupový Svojsíkův závod. Každá skautská družina bude jako součást závodu vařit sobotní večeři pro svou družinu + jednu porci navíc pro rozhodčí ze surovin, které si přiveze. Vařit může na ohni nebo na vlastním vařiči.
17.-19.4.2015

Cyklovýprava na Korno

Výprava na kolech na naši základnu na Korno. Chystám se dohodnout i nějaké jeskynní lezení.
2.-6.4.2015

Velikonoční tábor a lakrosové soustředění

Hráči týmu Bobři budou mít lakrosové soustředění na stejném místě jako bude přístavní velikonoční tábor. Akce se tedy mohou zúčastnit i kluci, co lakros nehrají. Také se mohou zúčastnit Rackové, kteří se přihlásili a na lakrosové tréninky. Bydlet budeme ve skautských klubovnách, trénovat v prostorách Sokola Nové město nad Metují. Kromě lakrosu budou na programu procházky po okolí, hry, soutěže a také vyrazíme na vodu. Vybírat budeme 1000,- Kč. Přihlašování ZDE.
29.3.2015

Autovýlet do Českého ráje

Nabídková akce "za odměnu". Pojedeme obhlídnout areál Pleskoty, kde se bude konat sraz oddílů Prahy 3, podíváme se do Prachovských skal, najdeme nějaké kešky a na závěr navštívíme aquapark. Akce je zadarmo.
20.-22.3.2015

Slavnostní oheň

Nejdůležitější akce jara.
14.3.2015

Žákovský lakrosový turnaj

Dětský lakrosový trurnaj na Letné. Mohou se zúčastnit i začátečníci.
7. a 8.3.2015

Brigády v klubovně

Víkend velkých přístavních brigád, na kterých budeme zvelebovat klubovny a areál.
21.2.-1.3.2015

Lyžařský tábor

Již tuto sobotu odjíždíme na hory. Jedeme do Jablonce (skautský dům, Vysoká 41), lyžovat budeme na Tanvaldském Špičáku a na Ještědu. Nezapomeňte vyplněné přihlášky, pokud jste je ještě neodevzdali. Cena tábora je 3200,- Kč (doprava, ubytování, strava, vleky). Kdo do 18.2. neposlal peníze na účet, přinese hotovost. Kapesné smí být max. 200,- Kč.
Nezapomeňte zápisníky, najdeme si někdy večer chvilku, abychom na nich zapracovali.
Příští týden není oddílová schůzka ani trénink.
Informace a přihláška zde..
7.2.2015

Bazén v Suchdole

Poslední letošní plavání v Suchdole. Tentokrát s vodními hrami a soutěžemi. Vlastní plavání je od 12 do 14h.
30.1. až 1.2.2015

Pololetkový mix - PROSÍM O HLASOVÁNÍ !!!

Během pololetních prázdnin plánuji (pokud bude dostatečný počet zájemců) několik aktivit, které jsem nazval "pololetkový mix". Bude možné se zúčastnit každé akce zvlášť, případně i spát v klubovně. Určitě bude technický den, jednodenní výprava do přírody a sportovní aktivity a návštěvy muzea. K večeru pak deskové hry, práce na kronice Bobrů a plnění odborek. Zúčastněte se prosím HLASOVÁNÍ, v prvních třech sloupcích vyplňte dny, které můžete přijít a v dalších sloupcích, které aktivity by vás bavily. Můžete vyplnit vše nebo třeba jen jeden den a jednu aktivitu. Podle hlasování pak určím, který den se co bude konat. Cena akce bude 100,- Kč na den (včetně jídla).
Zatím je málo účastníků, pokud jich ještě pár přibyde, tak to vypadá, že:
V pátek 30.1. bude technický den, od odpoledne až večer deskové hry
V sobotu 31.1. bychom jeli na výpravu a večer se vykoupali v Šutce, kde má být vstup pro děti do 15 let za 1,- Kč
V neděli 1.2. bychom dopoledne sportovali a odpoledne šli do musea. Do musea je šance jít za zlevněné vstupné, koná se akce Ledová Praha. Musím ale vyzvednout "zlevněnky" na jména, tak se hlašte !!!
V nabídce jsou zadrama např. Náprstkovo muzeum, Pražský hrad, Poštovní museum. Zlevněné např. Museum Gastronomie, Museum miniatur, Museum pověstí a strašidel, Museum útrpného práva...
24. a 25.1.2015

Zimní lakrosový turnaj dospělí

Tradiční zimní lakrosový turnaj pro dospělé (hrát mohou starší 11 let).Přihlásil jsem samostatný tým Bobrů, doufám tedy, že se většina z nich zúčastní. Prosím o dodání potvrzení rodičů (kdo ještě nepřinesl).
11.1.2015

Plavání v Suchdole

Na neděli máme opět pronajatý bazén v Suchdole, vlastní plavání je od 12 do 14h.
10.1.2015

Prahou plnou strašidel

Tradiční závod Prahou plnou strašidel. Soutěží se v tříčlenných hlídkách v oblasti Malé strany a Starého města. Každá hlídka by měla mít jedny hodinky a jeden mobilní telefon. Pokud máte doma nějaký dobrý plán centra Prahy s rejstříkem ulic, dejte ho dětem sebou, jinak mapku dostanou od nás. Závod je určen ve zjednodušené formě i pro veřejnost (zejména rodiče s dětmi), všichni jste srdečně zváni. Na místě bude možné zakoupit nějaké malé občerstvení, teplý čaj je zdarma. Bližší informace na www.strasidla.net. Pro Bobry bude akce končit v Tyršově domě na Malé Straně, my se jako pořadatelé ještě zdržíme.
27.12.2014-4.1.2015

Vánoce a Silvestr v Čerčanech

Tradiční akce ke Gumovi na chatu. Je možné se zúčastnit jen části pobytu (vyberte dny). Cena za kratší pobyt je 100,- Kč na den. Vypadá to, že bude mrznout, vezměte si také brusle, kdo máte. Neberte žádné zbytečné a těžké věci, pojedeme vlakem. Nezapomeňte dobré boty (do sněhu), čepici a rukavice.
19.-21.12.2014

Předvánoční lyžování

Lyžování pro zájemce, pokud bude sníh. Zatím jsou sjezdovky mizerné, akce se asi konat nebude. Pokud náhodou ano, tak pojedeme do Špindlerova mlýna. Předběžná cena 800,- Kč děti do 12 let, 1100,- ostatní.
19.12.2014

Vánoční koncert

V pátek večer se koná tradiční vánoční koncert, kde vystoupí naši současní i bývalí členové. Na koncert jsou zváni rodiče, přátelé a známí. Prosíme všechny, kteří hrají na nějaký hudební nástroj, aby se hlásili Cedníkovi (David Svoboda). Pokud se bude konat víkendové lyžování, je nutné přinést si věci na lyže sebou, odjedeme ihned po skončení koncertu.
13.12.2014

Vánoční besídka

Vánoční besídka bude letos v Praze ve Švehlově sokolovně (U branek 674, Praha 10) v Hostivaři. Mohou se přijít podívat i rodiče. Vystoupení začnou od 16h, cca od 18h je občerstvení a rozdávání dárků. pak společná zábava asi tak do 20h.
12.12.2014

Pátek třináctého

Poučné a soutěžní odpoledne na téma první pomoci. Pořádáme spolu s vodní záchrannou službou.
7.12.2014

Příprava na besídku a bazén Suchdol

V neděli dopoledne budeme pokračovat v přípravě na vánoční besídku, po poledni odjedeme do bazénu.
6.12.2014

Nácvik na vánoční besídku

V sobotu budeme nacvičovat vystoupení na vánoční besídku a připravovat rekvizity. Hlavní doba nácviku je 10:00-14:00. V klubovně bude možné přespat až do neděle, kdy budeme pokračovat v přípravě besídky a odpoledne půjdeme plavat do Suchdola.
23.11.2014

Bazén v Suchdole

Plavání, potápění a eskymování v bazénu. Vlastní bazén je od 9 do 11h.
22.-23.11.

Brigáda v klubovně

Velká zejména úklidová brigáda v klubovně a areálu. Bude zde možné zůstat až do neděle, kdy je ráno bazén a odpoledne bude pokračovat brigáda. Lze přijít a odejít i kdykoliv během obou dní.
14.-17.11.2014

Valná hromada Bobrů v Čerčanech

POVINNÁ AKCE. Velké oddílové setkání na tradičním místě u Gumy na chatě.
8.11.2014

Lakrosový Ha-ha turnaj

Turnaj smíšených lakrosových týmů na Vypichu pro zájemce starší 11 let. Jako tradičně je součástí turnaje "kulinářská" soutěž, kdo bude chtít v pátek pomoci s přípravou pokrmu, může přijít v 16:30 do klubovny. V omezeném počtu bude možné přespat do soboty ve "správcovně", klubovna je celá obsazená.
24.-29.10.2014

Podzimní prázdniny Moravský kras

Jeskyňářská výprava do Moravského krasu. Navštívíme nepřístupné i přístupné jeskyně a propasti, také pár povrchových procházek. Bydlet budeme ve skautské klubovně v Křtinách. Do jeskyní je nutné mít správné oblečení a obutí: overal (nejlépe montérková kombinéza), podoveral (např. stará tepláková souprava nebo termoprádlo), holinky s traktorovou podrážkou nebo pohorky, baterku "čelovku", pracovní rukavice (něco je možné zapůjčit v klubovně). Sbalit do batohu na záda, jeskyňářské věci do zvláštního igelitu nebo tašky - budou se převážet zabahněné.
19.10.2014

Rio Botičo

Po loňském úspěchu této akce u našich členů zařazuji jako nabídkovou akci splouvání pražského potoka Botič. Pojedeme od Hostivařské přehrady až do loděnice. Potvrďte prosím svou účast zde.
18.10.2014

Lezení do Tomáškovy propasti

Lezecká příprava před jeskyňářskou výpravou do Moravského krasu.
10. a 11.10.

Pomoc při referendu o Parukářce

V době voleb 10. a 11.10. se koná současně referendum o zachování zeleně na Parukářce. Pro nás je velmi důležité, aby referendum dopadlo dobře, proto jsme přislíbili pomoc. Nakonec se ukázalo jako nepříliš vhodné, aby byly u volebních místností děti. Hledáme teď několik dobrovolníků nad 18 let, tentokrát nemusí mít bydliště v Praze 3, aby nám pomohli jako informátoři před školami, aby voliči věděli, že se kromě voleb ještě koná referendum.
5.10.2014

Brigáda v klubovně

Kdo chce, může v neděli přijít pomoci do klubovny na malou brigádu.
4.-5.10.2014

Splouváni Lužnice

Akce byla zrušena pro nedostatek přihlášených.
28.9.2014

Napříč Prahou přes tři jezy.

Tradiční závod, který (stejně jako v minulých letech) spolupořádáme. Pokud by měl někdo z rodičů chuť a čas nám pomoci v cíli u občerstvení pro závodníky a výběru čísel, nechť se spojí s Gumou (724600621). Rodiče se mohou podívat na závod mezi 10:10 a 11:30 někde u Vltavy, nejlepší podívaná je z Karlova mostu. Vyhlášení výsledků bývá na ostrově Štvanice (cíp pod Negreliho viaduktem) ve 13:00 až 13:30.
Na závod počítám s posádkami:
B (mladší): Dan, Luboš, Younnes, Matouš.
S (starší): Ondráš, Gaius, Ríša, Maty.
Ostatní utvoří společnou posádku s Albatrosy nebo půjdou pomáhat do cíle.
Potvrďte prosím účast zde.
27.9.2014

Příprava na 3 jezy

Před závodem půjdeme ještě lehce potrénovat do loděnice, zalepit a připravit lodě, abychom se v neděli ráno již nezdržovali. Také budeme připravovat v klubovně věci do cíle závodu, jehož jsme spolupořadatelé.
26.9.2014

Šárecké podzemí

Kdo má zájem se podívat do podzemních prostor v Divoké Šárce, nechť se zúčastní této nabídkové akce.
21.9.2014

Dětský den na Parukářce II.

Druhý dětský den, který pořádáme v rámci kampaně k referendu za zachování zeleně na Parukářce. Účast všech starších členů oddílu je více než žádoucí, abychom obsadili jednotlivé aktivity pro děti. Pomoci mohou i rodiče (viz. info o referendu Parukářka).
20.9.2014

Dětský lakrosový turnaj O vykopávku

Tradiční dětský turnaj v Praze na Letné (Pozor, změna - původně se měl konat na Vypichu).
13.9.2014

ČPV Střela

Letos se na podzim nejede Teplá, tak je přesunut Český pohár vodáků na Střele na sobotu. Pojedeme tedy jen na jeden den. Zájemců je dostatek, takže akce se koná.
7.9.2014

Dětský den na Parukářce I.

První dětský den, který pořádáme v rámci kampaně k referendu za zachování zeleně na Parukářce. Účast všech starších členů oddílu je více než žádoucí, abychom obsadili jednotlivé aktivity pro děti. Uvítáme i pomoc těch, kteří přijdou k aktivitám večer (18-20) a vystřídají ty, co potřebují odejít dříve. Pomoci mohou i rodiče (viz. info o referendu Parukářka). Akce se nakonec uskuteční u nás v areálu, protože na Parukářce se koná jiná akce.
6.9.2014

Lakrosový den

Odložený lakrosový turnaj O putovní lakrosku se nekoná, ale zájemci ze všech oddílů mohou přijít během soboty do klubovny, kde se budou konat aktivity spojené s lakrosem a sportem. Kromě tréninku si zahrajeme lakros i fodbálek, opravíme naše lakrosové vybavení, nainstalujeme reflektory na osvětlení hřiště, zprovozníme sklad sportovního materiálu atd. Mohou přijít i začátečníci (od věku cca 8 let), kteří se chtějí o lakrosu něco dozvědět a naučit se.
8.8.-17.8.2014

Cykloakce Dánsko

Výprava na kolech po cyklostezkách Dánska. Informace se závaznou přihláškou jsou v rubrice "ke stažení".
28.6.-12.7.2014

Doplnění informací k táboru Bobrů

V pátek před táborem budeme od 17h nakládat lodě. Uvítal bych účast alespoň starších členů. Zároveň je možné si již přinést sbalený loďák a případně již v pátek tábor zaplatit (pokud platíte v hotovosti). Obojí nám ušetří čas v sobotu ráno. Po dohodě je možné z pátku na sobotu v klubovně přespat. Balte minimum věcí, v loďáku by mělo zbýt místo na malý batůžek (který bude na cestu zvlášť) a nějaké drobnosti ze společných věcí. Pokud má někdo malý (20 l) loďáček vezme ho sebou na stan. Ve středu před táborem (25.6.) nebo v pátek při nakládání (27.6.) přinesou krojové košile všichni Bobři, kterým jsou již malé. Nové budou bohužel až v pátek. Jinak vše podle informací v rubrice "ke stažení". Nezapomenout pas, přihlášky a bezinfekčnost! Družinám připomínám výrobu družinových vlajek a mečů. Kapesné je možné mít i v korunách, vyměním je za zloté.
21. a 22.6.2014

Přípravky na tábor

Jako každoročně budeme připravovat a opravovat vybavení na tábory. Převážně se budeme pohybovat v areálu klubovny nebo v loděnici. Nejdůležitější je účast v sobotu, kdy se bude vše připravovat a rozdělovat úkoly, k večeru plánuji promítání filmu k tématu tábora. V neděli dopoledne pak už jen dokončíme, co jsme nestihli, odpoledne pro účastníky obou dní bude "akce za odměnu". Ze soboty na neděli je možné přespat v klubovně. Pomoci mohou přijít i ti, kteří nejedou na tábor.
18.6.

Schůzka na vodě

SCHŮZKA NA VODĚ JE PŘESUNUTA Z 11.6. NA 18.6. !!! Pojedeme na vodu do loděnice a již si přivezeme lodě na tábor.
14. a 15.5.2014

Přístavní brigáda

Velká brigáda pro členy všech oddílů (kromě Racků a Želv, kteří jsou na přípravce na tábor), mohou přijít i rodiče a další spřízněné duše. S částí členů možná pojedeme v sobotu na ČPV Blanici (pokud se přihlásí alespoň 8 účastníků). Nedělní lakrosový turnaj pořadatelé zrušili pro nedostatek přihlášených týmů.
15.6.2014

Dětský turnaj

LAKROSOVÝ TURNAJ BYL ZRUŠEN PRO NEDOSTATEK PŘIHLÁŠENÝCH TÝMŮ.
14.5.2014

ČPV Blanice

Závod českého poháru vodáků na Blanici se nakonec pojede. Je určen pro zkušenější členy. Zbytek oddílu se zúčastní víkendové brigády. Na Blanici pojedene jen pokud se přihlásí alespoň 8 účastníků.
12.6.2014

Veletrh neziskových organizací

Ve čtvrtek se koná na náměstí Jiřího z Poděbrad veletrh neziskových organizací, kde má náš 4. přístav také informační stánek. Uvítal bych účast starších Bobrů, zejména na obsluhu "lakrosové" aktivity. Jinak se samozřejmě mohou všichni včetně rodičů přijít na akci podívat, probíhá od 14 do 20h.
6.-8.6.2014

Lakrosový turnaj Heřmaničky 2014

Turnaj pro "dospělé", zúčastnit se mohou vybraní hráči nad 11 let.
30.5.-1.6.

Cyklovýprava

Cyklovýprava je určená pro všechny členy oddílu a zároveň bude malou generálkou na letní akci do Dánska. Sbalit minimum věcí, vše si povezeme na kolech. Kola je vhodné mít vybavená nosičem, případně brašnami. Vařit budeme v ešusech (nebrat tedy plastové misky). Spát budeme venku, podle počasí usoudíme, zda povezeme do trojice stan. Kdo bude ještě chtít něco upravit na kole, může přijít v pátek odpoledne po 16h. V sobotu už na to nebude čas. Z pátku na sobotu je možné přespat v klubovně.
25.5.2014

Brigáda a příprava kol

Tento víkend nemají Bobři žádnou oddílovou akci. Pokud ale bude mít někdo v neděli volno, může přijít na pomoc na malou brigádu. Budeme pokračovat v dělání podlahy ve správcovně a opravíme klouzačku do bazénku. Odpoledne asi tak od 14h bude možné si připravit kola na cyklovýpravu, která se bude konat příští týden.
17.5.2014

Pochod Praha - Prčice

Jako v minulých letech půjdeme dětskou trasu a pak budeme pomáhat u stánků v cíli. Kdo ze starších kluků (nad 12 let) nechce jít pochod, může jet autobusem přímo do cíle a pomáhat při stavbě stánků a přípravě cíle - letos máme trochu nedostatek pomocníků. V klubovně je možné přespat jen v omezené míře, koná se zde kurz. Kdo to nemá daleko, ať raději přijde až ráno. Ze soboty na neděli mohou v klubovně spát jen ti, kteří se zúčastní nedělní brigády.
18.5.2014

Brigáda a aquapark

V neděli po pochodu Praha - Prčice bude v klubovně malá brigáda a odpoledne půjdeme do aquaparku v Čestlicích, ale pouze s těmi, kteří se zúčastní pomoci na pořádání pochodu i brigády (platit ho budeme z peněz vydělaných akcí Prčice).
14.5.2014

Květinový den

I letošní rok se tradičně zúčastníme květinového dne, kterou pořádáme spolu s Ligou proti rakovině. Děti prodávají kytičky a výdělek jde na financování prostředků pro léčbu rakoviny. Do klubovny je možné přijít už od 15h, postupně pošleme jednotlivé skupinky do okolí klubovny, všichni by na sobě meli mít kroj (košile nebo tričko + šátek).
8.-11.5.

Sázavské pádlo

Tradiční závody o Sázavské pádlo. Ve čtvrtek se zároveň zúčastníme pietní akce na Vítkově a připravíme lodě. Pak odjedeme na Sázavu, kde budeme v pátek trochu trénovat (vodu i lakros). Vlastní závody jsou v sobotu a neděli, další parta a druhá várka lodí budou přijíždět v pátek odpoledne (ti, co jdou v pátek do školy nebo do práce).
8.5.2014

Pietní akce na Vítkově a příprava lodí na Sázavské pádlo

I letos se zúčastníme kladení věnců k výročí osvobození na Vítkově. Zároveň bude probíhat brigáda v klubovně, kde budeme hlavně připravovat lodě na Sázavské pádlo.
1.-4.5.2014

SkaRe - plachtění na Seči

Letošní výroční SkaRe (20 let) bude čtyřdenní. Je vhodné i pro začátečníky, protože bude dostatek času se naučit plachtit. Ve středu místo schůzky bude v areálu "čarodějnický oheň" a naložíme vše potřebné, abychom mohli brzy ráno vyrazit. Ze středy na čtvrtek bude možné v klubovně přespat.
27.4.2014

Dětský lakrosový turnaj

"Turnoi de lacrosse" pro týmy hráčů a hráček do 15 let včetně. Hrát se bude na Vypichu. Vhodné i pro začátečníky.
26.4.2014

Gulášova svatba

V sobotu se žení Guláš a bere si Jitku. Obřad začíná v 11:30 ve Vrtbovské zahradě (Karmelitská 373/25). Obřadu se může zúčastnit kdokoliv z přístavu. Večerní veselice je jen pro zvané, z Bobrů jsou pozváni Guma, Bulva, Tygr, Kubík, Zdenda, Vítek a Ondráš. Bude v restauraci Na tý louce zelený (Zelená louka 451/3, Praha 4 - Kunratice) od 17:00 hod (z klubovny odcházíme v 16:00) a asi se tam zdržíme do noci. Oblečení i do chladu - bude se sedět i venku. Mezi obřadem a hostinou se vrátíme do klubovny na malou brigádu. Ze soboty na neděli mohou v klubovně přespat ti, kteří jdou v neděli na lakrosový turnaj.
17.-21.4.2014

Velikonoční tábor

Velikonoční tábor je tradiční akce 4. přístavu do Nového města nad Metují. Pokud to počasí dovolí, vydáme se již i na vodu, zejména se chystáme plachtit na Rozkoši. Jinak budeme podnikat výpravy do okolí, nebudou chybět hry a soutěže, možná půjdeme i do bazénu.
11.-13.4.2014

Setkání oddílů Prahy 3

Sraz oddílů z Prahy 3 na Červeném Hrádku. Součástí setkání bude postupový závod světlušek a vlčat, hra pro skauty a skautky, orientační běh a lakrosový turnaj.
2.-6.4.

Lyžování v Itálii

Na závěr sezóny jedeme lyžovat do Itálie do střediska Aprica. Odjíždíme ve středu 2.4. po oddílové schůzce, účastníci z oddílu Bobrů by měli na schůzku přijít již sbaleni, nejlépe cca v 16:30, abychom se pak již nezdržovali nakládáním. Ostatní mohou přijít až v 18:30. Cena bude 3000,- Kč (doprava, ubytování, skipasy, strava, pojištění). Pokud to bude možné, pošlete platbu na účet 496380093/0800 v.s. 140402.
28.-30.3.

Slibový oheň Čerčany

Nejdůležitější akce jara, které by se měli zúčastnit všichni členové oddílu. Spát budeme u Gumy na chatě u Čerčan.
22. a 23.3.

Brigáda v klubovně

Brigáda je tentokrát určena i pro mladší členy.
16.3.

Plavání v Suchdole

Vlastní plavání je od 13 do 16h.
15.3.2014

Jarní výprava

Sobotní výprava do lesů před nedělním plaváním.
1. a 2.3.

Brigáda v klubovně

Malá brigáda určená především pro starší členy. je možné přijít i odejít podle potřeby. Ze soboty na neděli může omezený počet brigádníků přespat (půdy budou obsazené).
12.2.2014

Schůzka v olympijském areálu na Letné

V únoru se nekoná schůzka 5.2., jsme na horách. O týden později (12.2.) půjdeme do olympijského sportoviště na Letnou. Děti do 15 let mají vstup zdarma, ostatní platí 50,- Kč. Následující schůzka (19.2.) je v době jarních prázdnin Prahy 3. Pokud se nám na sportovišti bude líbit, tak akci zopakujeme s dětmi, které zůstávají v Praze. Jinak se sejdeme v klubovně na pracovní schůzce.
15.2.2014

Olympijský park

Nabídková akce do Olympijského parku na Letné.
31.1.-8.2.2014

Lyžařský tábor Jilemnice

Letos jedeme na hory mimo jarní prázdniny. Uvolňovačky pro děti do školy jsou již připravené v klubovně. Podrobnější informace a přihláška (pro ty, co ještě neodevzdali) jsou v rubrice "ke stažení".
25.-26.1.2014

Zimní lakrosový turnaj

Lakrosový turnaj dospělých. Mohou se zúčastnit vybraní hráči starší 11 let.
25.1.

Zimní přechod Brd

V sobotu se uskuteční 45. ročník již tradičního přechodu Brd. Někteří Bobři se zúčastní lakrosového turnaje, kdo z ostatních má zájem, může se přidat k Albatrosům. Jde se z Řevnic na Kytínskou louku, kde bude nástup a vyměňování kartiček. Poté se vydáme do Mníšku pod Brdy, odkud pojedeme zpátky.
18. a 19.1.2014

Brigáda a bruslení

Celý víkend bude v klubovně brigáda (hlavně pro starší členy), v sobotu přerušená plaváním. V neděli si můžeme jít zabruslit na Štvanici, pokud o to bude zájem (vstup je zdarma).
18.1.2014

Bazén Suchdol

Vlastní plavání je od 14 do 16h. Jako obvykle bude možné si vyzkoušet potápění a cviky na lodích. Před i po bazénu a v neděli je v klubovně brigáda.
11.1.2014

Prahou plnou strašidel

Tradiční závod Prahou plnou strašidel. Soutěží se v tříčlenných hlídkách v oblasti Malé strany a Starého města. Každá hlídka by měla mít jedny hodinky a jeden mobilní telefon. Pokud máte doma nějaký dobrý plán centra Prahy s rejstříkem ulic, dejte ho dětem sebou, jinak mapku dostanou od nás. Závod je určen ve zjednodušené formě i pro veřejnost (zejména rodiče s dětmi), všichni jste srdečně zváni. Na místě bude možné zakoupit nějaké malé občerstvení, teplý čaj je zdarma. Vzhledem k tomu, že letos tuto akci opět pořádá náš přístav, uvítali bychom, kdybyste děti vyzvedli přímo u Tyršova domu na Malé straně cca v 19:30 (můžete přijít i dříve, hlídky budou dobíhat okolo 18:00 hodiny), do klubovny jinak dorazíme až v cca 20:30. Bližší informace o vlastním závodě jsou na www.strasidla.net.
27.12.-5.1.

Vánoce a Silvestr v Čerčanech

Tradiční výprava ke Gumovi na chatu. Je možné se po předchozí domluvě zúčastnit jen části akce (přijet později či odjet dříve). Na kratší pobyt vybíráme 100,- Kč / den.
20.-22.12.2013

Lyžování v Harrachově

Sjezdové lyžování pro dobré lyžaře. Spát budeme u Krocana, platí se pouze doprava, strava a vleky – děti do 13 let 800 Kč, mládež do 17 let 1000 Kč a dospělí 1200 Kč.
20.12.2013

Vánoční koncert

Vánoční koncert 4. přístavu v naší klubovně. Zveme všechny rodiče i známé. Pokud se ještě někdo z dětí, kdo umí hrát na nějaký hudební nástroj, nepřihlásil, nechť tak urychleně učiní (nejlépe přímo Cedníkovi nebo Gumovi). Hned po koncertu odjíždíme na lyžování do Harrachova.
14. - 15.12.2013

Vánoční přístavní besídka

Letošní vánoční besídka je dvoudenní výjezdní do sokolovny v Lensedlích bez účasti rodičů.
7.-8.12.2013

Nácviky na besídku a brigáda

O víkendu budeme střídavě nacvičovat a pracovat v klubovně. Klíčový nácvik, kde by meli být všichni účinkující, je v neděli dopoledne. V neděli odpoledne budeme hlavně připravovat rekvizity. V sobotu dopoledne připravíme vše na nácvik, odpoledne pak jedeme do bazénu. Ze soboty na neděli je možné v klubovně přespat.
7.12.2013

Bazén

Další z plaveckých výcviků v bazénu. Tentokrát se s Bobry zaměříme na potápění.
29.12.-1.12.2013

Nalejvárna - kormidelnický kurz

Kurz pro členy oddílu starší 13 let a ty, kteří vykonávají v družině funkci kormidelníka nebo bocmana.
22.-24.11.

Valná hromada Bobrů v Čerčanech

Nejdůležitější akce v listopadu, kde by se měli sejít všichni členové oddílu. Spát budeme na chatě.
17.11.

Bazén

Na neděli odpoledne jdeme po brigádě do bazénu v Suchdole. Vlastní plavání je od 14 do 16h.
16. a 17.11.

Brigáda v klubovně.

Velká přístavní brigáda pro všechny členy. V klubovně bude možné přespávat (i z pátku na sobotu od 17h). V neděli budeme pracovat jen dopoledne, pak jedeme do bazénu.
2. a 3.11.2013

Brigáda v klubovně.

Brigáda je určena především pro starší členy.
26.-30.10.2013

Podzimní prázdniny na Brdech (Bobři, Albatrosové a Kačky).

Letošní podzimní prázdniny pořádáme výpravu k Rožmitálu pod Třemšínem, kde budeme bydlet na skautské základně. Bereme sebou jízdní kola (ale není to podmínkou účasti).
20.10.2013

Rio Botičo

Na neděli o "volném" víkendu nabízím pro zkušené členy možnost splutí pražského potoku Botič v rámci akce Rio Botičo. Dojedeme od Hostivařské nádrže až do loděnice na Zlíchově.
19.10.2013

Ha-ha turnaj

Zájemci starší 12 let, kteří alespoň trochu zvládají lakros se mohou zúčastnit sobotního turnaje dospělých na Vypichu. Je možné přijít do klubovny už v pátek od 17h, kdy budeme něco péct, neboť v rámci turnaje je zároveň kulinářská soutěž. Bude možné pak přespat v klubovně.
12.-13.10.2013

Lakrosový turnaj a výprava na Korno

Dětský lakrosový turnaj "O vykopávku" na Vypichu v Praze. Hned po turnaji odjíždíme na výpravu na naši základnu Korno na kolech. V sobotu se každý stravuje z vlastních zásob, v neděli budeme jíst společně. V neděli pravděpodobně navštívíme nějakou jeskyni. Věci povezeme autem, nemusí se tedy balit "na kola". Nedělní akce se mohou zúčastnit i ti, kdo nemají kola (pojedou vlakem či doprovodným autem), nějaké kolo je však možné zapůjčit po předchozí domluvě v klubovně.
5.-6.10.2013

Splouvání Lužnice i pro rodiče s dětmi

Poslední letošní výprava na vodu. Je určená i pro rodiče. Cena pro dospělé účastníky je 350,-Kč. Děti rodičů, kteří se akce zúčastní, mají výpravu zdarma, ostatní budou platit 200,- Kč. Stravování si zajišťují účastníci (rodiny) sami, pro děti bez rodičů zajistíme stravování společně za poplatek 100,- Kč. Jedeme autobusem, spí se v tělocvičně. Prosím o přihlášení - zatím je zapsáno málo účastníků a potřebujeme objednat autobus. Je možné, aby se s námi svezli i rodiče - nevodáci se svými dětmi na raftech.
29.9.2013

Jednodenní výprava

V neděli po 3 jezech pojedeme na výpravu, která je určena pro všechny členy oddílu, včetně nováčků.
28.9.2013

Závod Napříč Prahou přes 3 jezy

Tradiční závod, který (stejně jako v minulých letech) spolupořádáme. Pokud by měl někdo z rodičů chuť a čas nám pomoci v cíli u občerstvení pro závodníky a výběru čísel, nechť se spojí s Gumou (724600621). Rodiče se mohou podívat na závod mezi 10:10 a 11:30 někde u Vltavy, nejlepší podívaná je z Karlova mostu. Vyhlášení výsledků bývá na ostrově Štvanice (cíp pod Negreliho viaduktem) ve 13:00 až 13:30.
5.-6.10.2013

Splouvání Lužnice i pro rodiče s dětmi


14.-15.9.2013

ČPV Teplá a Střela

Závody Českého poháru vodáků pro starší členy. Oba dny se jede na vodu, spíme pod stany.
7.9.2013

Dětský lakrosový turnaj "O putovní lakrosku" v Rokycanech

Odložený lakrososvý turnaj v Rokycanech. Je možné spát v klubovně z pátku na sobotu i ze soboty na neděli, kdy bude brigáda.
8.9.2013

Brigáda v klubovně

Pracovní akce v klubovně a areálu, je možné zde spát po lakrosovém turnaji ze soboty na neděli.


24. 8. -1. 9.

Zvelebování Korna 2013

Každoroční pobyt na Kornu spojený s brigádami a zvelebováním naší základny. Je možné přijet i jen na část, podmínkou je dát vědět (732 131 483 – Cedník), abychom zrovna nebyli někde pryč.
3.-11.8.2013

Letní vandr

Vandr po Novohradských horách pro zájemce. Sebou minimum věcí – jen na přežití: Deku nebo spacák, jedno převlečení, bunda do deště, náhradní ponožky a trenky, plavky, malý ručník, ešus, lžíci, nůž, uzlovačku, baterku, dobře vybavenou KPZ (se zapalovačem), svačinu (jen na cestu vlakem, žádné zásoby a sladkosti), vše sbaleno na zádech, nic mimo batoh. V batohu by mělo zbýt místo na společné věci (kotlík, celta, sekerka, poživatiny....), 500,- Kč. Nebereme karimatky (je možné vzít si alumatku) a v žádném případě mobilní telefon či podobnou věc.
22. a 23.6.2013

Přípravka na tábor

Dvě jednodenní akce zaměřené především na přípravu táborového vybavení. V sobotu dopoledne jdeme do loděnice a možná vyrazíme na chvilku na vodu. Celý víkend bude možné spát v klubovně.
15.6.2013

Výprava byla pro malý počet zájemců zrušena


7.-9.6.2013

Lakrosový turnaj Heřmaničky

Lakrosový turnaj pro dospělé, mohou se zúčastnit hráči od 12 let. Spíme na hřišti ve stanech.
31.5.-2.6.

Dětský lakrosový turnaj Rokycany

Vlastní lakrosový turnaj je až v neděli, na sobotu buď pojedeme na naši základnu na Korno, kde budeme horolezit, nebo pojedeme rovnou do Rokycan, kde se 1.6. koná dětský den.
24.-26.5.2013

ČPV Sázava

Závody Českého poháru vodáků na trase Týnec-Pikovice. Spát budeme v Chrástu nad Sázavou v budově.
18.5.-19.5.

Pochod Praha - Prčice a brigáda

Jako v minulých letech půjdeme dětskou trasu a pak budeme pomáhat u stánků v cíli. V neděli po akci bude v klubovně brigáda a pak snad konečně půjdeme do slíbeného aquaparku, kam jsme to 8.5. nestihli.
15.5.2013

Květinový den

Společně s Ligou proti rakovině opět prodáváme kytičky. Do klubovny je možné chodit již od 15 hodin, jakmile se utvoří parta s vedoucím, odebere se na nějaké frekventované místo (Flora, Jiřího z Poděbrad), kde se pak mohou děti postupně střídat.
10.-12.5.2013

Sázavské pádlo

Tradiční závody na Sázavě, tentokráte s tématem komiksů.
8.5.2013

Pietní akce na Vítkově a brigáda

Nakonec jsme se rozhodli vyhovět prosbě paní starostky a zúčastnit se pietní akce na Vítkově. Kromě toho bude brigádnický den a možná si půjdeme k večeru zařádit do akvaparku (15 - 18h)
3.-5.5.2013

Horní Vltava

Autobusový zájezd na horní Vltavu, kde jsme získali povolení k splutí. Zveme kromě starších členů oddílu i rodiče, bývalé členy a všechny další známé. Cena je 400,- Kč.
30.4.-1.5.2013

Čarodějnický rej a sportovní den

Turnaje, závody a sportovní soutěže pro týmy i jednotlivce. Večer před akcí si uděláme "čarodějnický oheň" a bude možné do středy zůstat v klubovně.
26.-28.4.2013

SkaRe - skautská regata oplachtěných pramic

Závody oplachtěných pramic. Letos se koná až na Moravě na Hlučínské přehradě, nakonec to bude jen víkendová akce. Kromě plachtění budeme trénovat na Sázavské pádlo.
19.-21.4.2003

Setkání oddílů Prahy 3

Velmi důležitá akce, na které proběhne okresní kolo Svojsíkova závodu a závodu světlušek a vlčat. Spí se tentokrát převážně v budově.
13.4. a 14.4.2013

Návštěva veletrhu a brigáda

Dostali jsme několik volných vstupenek na veletrh pro děti a "náctileté" FOR KIDS a FOR TEENS. Šli bychom se tam podívat v sobotu dopoledne. Zbytek víkendu mohou zájemci pomoci při dostavbě nové plachetnice P550.
6. - 7.4.2013

Dětský lakrosový turnaj a cyklovýprava na Korno.

V sobotu se zúčastníme dětského lakrosového turnaje na Vypichu, po jeho skončení hned pojedeme na kolech na naši základnu na Korno. Ti, kteří se zúčastní jen turnaje, skončí cca v 16h na Vypichu a pak se společně odeberou do klubovny a domů. Kola by bylo vhodné přivézt do klubovny již v týdnu před akcí (během schůzek nebo v pátek), abychom nemuseli vše nakládat ráno a stihli začátek turnaje. Batohy tentokráte pojedou autem. Bohužel asi nebude možné spát v klubovně z pátku na sobotu, protože se zde koná zasedání náčelnictva Junáka.
28.3. - 1.4.2013

Velikonoční tábor

Velikonoční tábor je tradiční akce 4. přístavu do Nového města nad Metují. Pokud to počasí dovolí, vydáme se již i na vodu. Jinak budeme podnikat výpravy do okolí, nebudou chybět hry a soutěže, možná půjdeme i do bazénu. Oddíl Bobrů a Albatrosů má akci spojenou se slibovým ohněm (Bobři čtvrtek, Albatrosové sobota), je tedy důležité, aby se tu sešli pokud možno všichni členové těchto oddílů (i za cenu dřívějšího odjezdu). Přihlášky na tábor jsou v rubrice "ke stažení".
24.3.2013

Brigáda

Narychlo svolávám nedělní brigádu, potřebujeme přemístit suť do kontejneru a přivézt lodě. Brigádníci, kteří tu budou od rána (odpracují 6h), půjdou za odměnu večer zadarmo do aquaparku (napište si úkoly předem). Strava je pochopitelně také zdarma.
15.-17.3.2013

Jarní výprava do Čerčan

Dvoudenní jarní výprava ke Gumovi na chatu. Kromě vycházek a her se budeme připravovat na slibový oheň, proběhne večer s kytarou a také trochu potrénujeme na blížící se lakrosový turnaj.
3.3.2013

Museum a brigáda

Návštěva uměleckoprůmyslového musea - výstava "angličáků" a expozice "Stroje času". Odpoledne bude brigáda v klubovně.
2.3.2013

Jednodenní výprava

nejspíše do Brdských lesů.
9.-17.2.2013

Zimní lyžařský tábor Hostinné

Tábor se koná v Krkonoších v Hostinném, spát budeme ve skautském domě.. Převážně bude zaměřen na sjezdové lyžování, ale vyrazíme i na běžky (nějaké vybavení na běžky máme a vezmeme je sebou), pěší výpravy a do bazénu (nezapomenout plavky!). Lyžařské vybavení a batohy povezeme autem, svačinu a drobnosti na cestu sbalit zvlášť do malého batůžku. Vybírat budeme 3000,- Kč včetně vleků. Na sjezdovkách budeme uplatňovat různé slevy, je tedy nutné, aby měl každý nějaký průkaz s fotografií a datem narození. Přihláška je v rubrice "ke stažení".


1.-3.2.2013

Zimní olympiáda 4. přístavu

Během pololetních prázdnin pořádáme v klubovně pro všechny oddíly všehochuť akcí - sportovní, technické, kulturní, intelektuální. Bude možné přebývat v klubovně celé tři dny nebo se zúčastnit jen části akce. Součástí bude i sobotní plavání v bazénu v Suchdole (12-14). Hlavní turnaje: Pink-ponk (Pá 1.2. 9-17h), Šachy (Pá 1.2. 9-16h), večerní soutěžní show (Pá 1.2. 18-20), Stolní hokej (So 2.2. 9-10:30), Plavání (So 2.2. 10:30-15:30), Šipky (So 2.2. 15:30-19), Výtvarná soutěž (So od 15:30), Znalostní soutěž (So 18-20), Hokejový turnaj a bruslařské soutěže (Ne 3.3. 9-13h), šití na stroji (Ne 9-17), soutěž siláků, gymnastů a atletů (Ne 13-17). Kromě toho budou ve volných chvílích probíhat další aktivity (stavění z Merkuru, překážková dráha, vystřihovánky, uzlování, rukodělky, vaření, fotosoutěž, možná i běh na lyžích).
26.-27.1.2013

Zimní lakrosový turnaj dospělí

Lakrosový turnaj pro vybrané hráče od 12 let.
26.1.2013

Zimní přechod Brd

Tradiční setkání skautů na Brdech.
19. a 20.1.2013

Brigáda a bruslení

Pracovní akce v klubovně. Pracovat budeme už po návratu z bazénu, ze soboty na neděli je možné přespat v klubovně. V neděli si půjdeme dopoledne zabruslit, pokud bude ucházející přírodní led. Brusle i hokejky máme na zapůjčení i pro ty, co nemají vlastní.
19.1.2013

Bazén Suchdol

Plavecký a vodácký výcvik v bazénu.
12.1.2013

Prahou plnou strašidel

Tradiční závod Prahou plnou strašidel. Soutěží se v tříčlenných hlídkách v oblasti Malé strany a Starého města. Každá hlídka by měla mít jedny hodinky a jeden mobilní telefon. Pokud máte doma nějaký dobrý plán centra Prahy s rejstříkem ulic, dejte ho dětem sebou, jinak mapku dostanou od nás. Závod je určen ve zjednodušené formě i pro veřejnost (zejména rodiče s dětmi), všichni jste srdečně zváni. Na místě bude možné zakoupit nějaké malé občerstvení, teplý čaj je zdarma. Vzhledem k tomu, že letos tuto akci opět pořádá náš přístav, uvítali bychom, kdybyste děti vyzvedli přímo u Tyršova domu na Malé straně cca v 19:30 (můžete přijít i dříve, hlídky budou dobíhat okolo 18:00 hodiny), do klubovny jinak dorazíme až v cca 20:30. Bližší informace o vlastním závodě jsou na www.strasidla.net.
26.12.2012 - 2.1.2013

Vánoční tábor a Silvestr v Čerčanech

Tradiční akce pro ke Gumovi na chatu. Čeká nás bláznivý týden ve městečku Faramond na Aljašce, kde nebude chybět drsná příroda s divokou zvěří, saloon s barem, herna jako v Las Vegas, opravdoví banditi, zlatonosný potok, sportovní klání (včetně hokejového turnaje) a bujaré oslavy příchodu Nového roku s nezapomenutelným ohňostrojem. Zúčastnit se mohou všichni od nejmladších po dospělé.
21.12.2012

Vánoční koncert

Vánoční benefiční koncert, kde budou vystupovat naši současní i bývalí členové. Prosím rodiče dětí, které hrají na nějaký hudební nástroj, aby se včas ozvali Cedníkovi nebo vedoucím svých oddílů.
15. - 16.12.2012

Vánoční besídka

Vánoční besídka bude tentokráte jen mezioddílová bez přítomnosti rodičů a bude se konat v sobotu na Brdech. Po besídce bude možné přespat v klubovně do neděle, kde bude probíhat další akce Bobrů (podle jejich vánočního přání - pravděpodobně půjdeme do aquaparku), případně brigáda. V sobotu se zároveň koná v klubovně dobročinný jarmark (pořádají maminky ze školky), kam zveme všechny rodiče. Zároveň se budeme zbavovat všech zapomenutých věcí (zejména dětské oblečení) z minulosti, v sobotu i neděli si bude možné cokoliv vybrat - umístěno to bude v podkroví nad Rackovnou až do neděle večer, kdy vše sbalíme a připravíme na odvoz do kontejneru charity.
8. a 9.12.2012

Nácvik na besídku a brigády

Víkend bude věnovaný nácviku na vánoční besídku s přípravou rekvizit a brigádou v areálu. Nejdůležitější část víkendu bude neděle dopoledne, kdy by se v klubovně měli sejít všichni Bobři na nácvik. Brigádníci, kteří zde budou oba dny mají stravování zdarma, ostatní si přinesou jídlo podle doby pobytu.
2.12.2012

Brigáda v klubovně


1.12.2012

Zimní výprava

Nabídková výprava do Brdských lesů.
16.-18.11.2012

Valná hromada Bobrů v Čerčanech

Nejdůležitější akce podzimu. Spíme na chatě. Není potřeba karimatka a žádné jídelní nádobí. Sbalit do jednoho! batohu na záda tak, aby se s ním děti lehce pohybovaly terénem (minimum věcí). Pokud mají jen velký a těžký spacák, je možné vzít si jen lehkou deku, na chatě bude teplo. Každá družina si připraví recept (recepty) na nějakou sladkost, kterou bude na akci péct (koláč, buchty, cukroví..). Podmínkou je pečení na plechu (ne tedy bábovku či dort), aby se vše vešlo najednou do trouby. Suroviny na pečení pořídíme na místě.
3. a 4.11.

Brigáda a bazén v Suchdole

Víkend před naplánovaným bazénem v Suchdole (14-16h) vyplníme přístavní brigádou. Je určena především pro starší členy.
24.-28.10.2012

Jeskyně Slovinsko

Informace o akci Slovinsko je v rubrice "ke stažení".
28.10.2012

Zajištění akce na Vítkově - svátek 28.10

Na zajištění oslav na vrchu Vítkově ke svátku 28. října potřebujeme zajistit asi 15 okrojovaných osob (hlavně dětí) do špalíru při kladení věnců. Za odměnu jsme účastníkům nabídli možnost návštívit zdarma aquapark. Zatím ještě nevíme, zda budeme schopni zajistit aquapark ihned po akci (což bychom nejradši), vzhledem k tomu, že téměř všichni naši vedoucí jsou na akci ve Slovinsku. Vše bude jasnější na začátku příštího týdne. Nyní bychom potřebovali vědět co nejdříve, kdo se může akce zúčastnit (nejlépe poslat mail či SMS Martině nebo Gumovi).
21.10.2012

Figuranti na zdravotním kurzu a příprava na Slovinsko

O víkendu v našem areálu pořádáme zdravotní kurz Perla. Byl jsem požádán pořadateli, zda bych nezajistil několik kluků jako figuranty pro namaskování úrazů. Účastníci akce do Slovinska zároveň mohou pomoci s opravou a údržbou lezeckého materiálu.
13.10.2012

Podzimní výprava

V sobotu bude výprava do lesů okolo Grybly. Je možné se zúčastnit celého víkendu s přespáním v klubovně (v neděli je brigáda a bazén).
14.10.2012

Brigáda a bazén v Suchdole

V neděli chystáme dopolední brigádu v klubovně a areálu. Odpoledne půjdeme do bazénu. Je možné přespat v klubovně po sobotní výpravě.
6.-7.10.2012

Lužnice

Poslední letošní výprava na vodu. Je určená i pro rodiče. Cena pro dospělé účastníky je 350,-Kč. Děti rodičů, kteří se akce zúčastní, mají výpravu zdarma, ostatní budou platit 200,- Kč. Stravování si zajišťují účastníci (rodiny) sami, pro děti bez rodičů zajistíme stravování společně za poplatek 100,- Kč. Jedeme autobusem, spí se v tělocvičně. Prosím o přihlášení - zatím je zapsáno málo účastníků a potřebujeme objednat autobus. Je možné, aby se s námi svezli i rodiče - nevodáci se svými dětmi na raftech.
28.9.-30.9.2012

Cyklovýprava Bobrů

Po závodě Přes 3 jezy pojedou Bobři na cyklovýpravu do neznáma. Kola a věci si přivezou do klubovny ve čtvrtek večer nebo v pátek ráno a hned po vyhlášení a úklidu lodí vyrazíme. Tentokrát si všichni povezeme věci na kolech (doporučuji osadit kola nosičem, příp. brašnami a zabalit minimum věcí) a budeme spát venku. Pokud chce někdo pomoci s přípravou kola (nebo něco zapůjčit), je možné jej přivést a zúčastnit se oprav: v pátek 21.9. od 15:00 před jeskyňářskou výpravou na Korno. v úterý 25.9. od 17:00 (v době schůzky Albatrosů, kteří budou v loděnici). ve čtvrtek 27.9. od 16:00 před lakrosovým tréninkem (je možné již přinést věci). Kolu je možné přivést i ve středu na schůzku. Kola by měla být vybavena i pro jízdu ve tmě. Sraz na závod přes tři jezy bude v pátek v 7:00 v klubovně nebo v 8:00 v loděnici Zlíchov. To už budou mít Bobři sebou věci na cyklovýpravu a ponechají je v klubovně. Hned po vyhlášení a úklidu lodí (asi tak v 15 -16h) se vrátíme do klubovny a vyjedeme (nebude již možné nic na kolech spravovat či upravovat).
28.9.2012

Závod přes 3 jezy

Závod Napříč Prahou přes 3 jezy Tradiční závody, který (stejně jako v minulých letech) spolupořádáme. Pokud by měl někdo z rodičů chuť a čas nám pomoci v cíli u občerstvení pro závodníky a výběru čísel, nechť se spojí s Gumou (724600621). Rodiče se mohou podívat na závod mezi 10:10 a 11:30 někde u Vltavy, nejlepší podívaná je z Karlova mostu. Vyhlášení výsledků bývá na ostrově Štvanice (cíp pod Negreliho viaduktem) ve 13:00 až 13:30.
26.9.2012

Schůzka v loděnici

středeční schůzka je v loděnici na Zlíchově.
21.-23.9.

Jeskyňářská příprava na Korno

Příprava vybraných jedinců na akci na Slovinsko, kam se chystáme v době podzimních prázdnin. Mohou jet ale všichni, kteří si chtějí zkusit a naučit lezeckou jeskyňářskou techniku. Nejschopnější jedinci budou mít ještě šanci se dostat do výběru na jeskyňářskou akci do Slovinska.
19.9.2012

Schůzka v loděnici

středeční schůzka je v loděnici v Braníku.
16.9.2012

dětský lakrosový turnaj O Vykopávku

Dětský lakrosový turnaj nám letos koliduje s výpravou na vodu. Všichni si mohou sjet Teplou (viz výše), hráči se v neděli ráno přesunou na Vypich.
14.-16.9.2012

ČPV Teplá a Střela

Závody českého poháru vodáků na Teplé a Střele. V sobotu pojedeme Teplou, vybrané posádky pojedou závod, ostatní pak volné splutí. Akce je určená pro Bobry, Albatrosy a Kačky. V neděli se část (zejména starší 16 let) přesune na Střelu, kde jedeme další závod ČPV. Ostatní mají v Praze Na Vypichu dětský lakrosový turnaj - viz níže.
12.9.2012

Promítání fotek z tábora a Norska

Ve středu 12.9. po schůzce Bobrů (od 19 hodin) bude v klubovně promítání fotek a videí z tábora a Norska. Zváni jsou všichni rodiče i další známí.
19.5.2012

Pochod Praha - Prčice

Jako již tradičně půjdeme dětskou trasu z Votic (26 km) a pak budeme pomáhat u stánků v cíli. V neděli po akci bude brigáda v klubovně, je zde možné přespat už od pátku.
4.-6.(8.)5.2012

Sázavské pádlo

Vodácké závody na pramicích (nar. 7.5.2000 a mladší) a kanoích (ostatní). Akce je určena pro všechny členy oddílů, na vodě se projedou i nezávodící. Na akci budou navazovat aktivity (rukodělné a technické práce, brigáda, návštěva muzea, možná i aquapark) v klubovně v pondělí (pro ty, kteří budou mít ředitelské volno) a úterý (pro Bobry účast na kladení věnců na Vítkově, pro Racky sportovní či jiné aktivity v areálu). V Pikovicích se spí v kempu pod stany, zbylé noci lze přespávat v klubovně.
27.4. - 1.5.2012

Raftování v Rakousku

Zájezd do Rakouska na rafty jako příprava na letní raftování v Norsku. Plná cena akce je 3000,- Kč pro děti a studenty (po dohodě mohou účastníci, chystající se do Norska, zaplatit jen zálohu od 1500,- Kč), 3500,- Kč pro dospělé výdělečně činné a nečleny přístavu. Zatím mám přihlášené Bobry: Jack, Tygřík, Ríša, Lukáš K., Kubík, Kuba*; Albatrosy: Kohn, Michal, Olda, Roubíček; Kačky: Markéta, Bětka. Spát budeme v Rakousku v kempu pod střechou v kójích s matracemi. Kromě vody půjdeme i na vycházku do přírody. Sbalit do batohu, ve kterém bude i lodní pytel na vodní věci (nebo do batohu věci na sucho a lodního pytle věci na vodu). Pojištění bude společné.
20.-22.4.2012

Setkání oddílů Prahy 3

Akce důležitá zejména pro ty nejmladší - světlušky a vlčata, kteří zde budou mít postupový závod. Akce se koná na základně Chvalov (byli jsme tam na podzimní prázdniny), spí se už pod stany.
6.-10.3.2012

Lyžování v Itálii

Jedeme na zkrácený termín 6.-11.3.2012. Děti je nutné uvolnit ze školy od středy 7.3. do pátku 9.3. S největší pravděpodobností to bude do lokality Aprica (nebo možná do Monte Bondone), jedeme auty. Celková cena pro děti a studenty je 3000,- Kč (někteří mají slevu za výsledky v bodování), pro dospělé výdělečně činné (a nečleny přístavu) 3500,- Kč. V ceně je doprava, ubytování, strava a 4 denní skipas. Prosíme rodiče, aby minimalizovali objem zavazadel, jedeme auty, která budou zaplněna do posledního místa a bereme sebou i značnou část potravin.
25.2.2012

Zimní výprava

Klasická "lesní" výprava do divokých hvozdů a skal.
19.2.2012

Hokejový turnaj

Tradiční hokejový turnaj o putovní cenu Ladislava Ritta. Brusle i hokejky je možné vypůjčit v klubovně. Po turnaji je možné zůstat v klubovně na brigádu (asi tak do 18 hodin).
2.2. - 12.2.2012

Zimní lyžařský tábor v Jilemnici

Tábor se koná v Krkonoších v Jilemnici, spát budeme ve skautském domě střediska Jilm. Převážně bude zaměřen na sjezdové lyžování, ale vyrazíme i na běžky (nějaké vybavení na běžky máme a vezmeme je sebou), pěší výpravy a do bazénu (nezapomenout plavky!). Lyžařské vybavení a batohy povezeme autem, svačinu a drobnosti na cestu sbalit zvlášť do malého batůžku. Vybírat budeme 3200,- Kč včetně vleků. Na sjezdovkách budeme uplatňovat různé slevy, je tedy nutné, aby měl každý nějaký průkaz s fotografií a datem narození.
28.1.2012

Zimní přechod Brd

Tradiční skautská akce se setkáním na Kytínské louce.
29.1.2012

Brigáda v klubovně

Jedna z dalších brigád v areálu určená hlavně pro starší členy. Pokud bude zamrzlá nějaká přírodní plocha, uskuteční se možná část dne hokejový turnaj, ještě dáme včas vědět.
21.1.2012

Plavání v Suchdole

Vlastní bazén je od 12 do 14 hodin jako obvykle. Kdo má zájem, může jít ještě před plaváním shlédnout výstavu stavebnice Já a Merkur.
7.1.2012

Prahou plnou strašidel

Tradiční závod Prahou plnou strašidel. Soutěží se v tříčlenných hlídkách v oblasti Malé strany a Starého města. Každá hlídka by měla mít jedny hodinky a jeden mobilní telefon. Pokud máte doma nějaký dobrý plán centra Prahy s rejstříkem ulic, dejte ho dětem sebou, jinak mapku dostanou od nás. Závod je určen ve zjednodušené formě i pro veřejnost (zejména rodiče s dětmi), všichni jste srdečně zváni. Na místě bude možné zakoupit nějaké malé občerstvení, teplý čaj je zdarma. Vzhledem k tomu, že letos tuto akci opět pořádá náš přístav, uvítali bychom, kdybyste děti vyzvedli přímo u Tyršova domu na Malé straně cca v 19:30 (můžete přijít i dříve, hlídky budou dobíhat okolo 18:00 hodiny), do klubovny jinak dorazíme až v cca 20:30. Bližší informace o vlastním závodě jsou na www.strasidla.net.
26.12.2011 - 2.1.2012

Vánoce a Silvestr na chatě v Čerčanech

Tradiční výprava ke Gumovi na chatu. Zúčastnit se může každý, kdo chce trávit vánoční prázdniny a Silvestra s kamarády z oddílů. Kromě her, soutěží a výprav po okolí zajdeme i do bazénu. Nebude chybět silvestrovská veselice s neodmyslitelným ohňostrojem.Po dohodě je možná účast na části akce. Pokud nám zamrzne, budeme i bruslit a hrát hokej.
18.12.2011

Vánoční besídka

Letošní vánoční besídka je v neděli večer v sokolovně v Hostivaři (TJ Sokol Hostivař, ŠVEHLOVA SOKOLOVNA, U Branek 674/7, Praha 10 – Hostivař), na vystoupení našich dětí se mohou přijít podívat i rodiče. Začátek bude okolo 16 hodiny, děti mají sraz již ráno, abychom připravili věci a doladili naše vystoupení. Po 13 hodině se budeme přemísťovat do Hostivaře a tam ještě připravíme sál a podium. Program skončí asi tak v 18:30 až 19 hodin, pak ještě uklidíme a vrátíme se do klubovny.
15.12.2011

Benefiční koncert

Předvánoční koncert pro rodiče a všechny známé, na kterém vystoupí naši současní i bývalí členové.
10.12.2011

Plavání v Suchdole (+ návštěva výstavy)

Bazén máme pronajatý jen pro nás od 12 do 14h. Bude zde probíhat i výuka plavání - vhodné i pro ty nejmenší. Po bazénu ještě budeme v klubovně chvíli nacvičovat na vánoční besídku (pokračovat pak v neděli dopoledne).
12.11.

Plavání v Suchdole

Bazén máme pronajatý jen pro nás od 12 do 14h. Bude zde probíhat i výuka plavání - vhodné i pro ty nejmenší.
25.-30.10.2011

Podzimní prázdniny na základně Chvalov

Letošní podzimní prázdniny jsou určeny pro všechny členy přístavu, včetně těch nejmenších. Ubytováni budeme na skautské základně Chvalov. Na programu budou především výpravy do okolí, hry a soutěže, sportování, návštěvy pamětihodností, určitě zajdeme i do aquaparku v Horažďovicích.

Připravované akce Kačky 2011/2012

17.a18.9. 2. jednodenní výpravy i pro nováčky 24.-25.9. ČPV Teplá a Střela (starší) 28.9. Závod Napříč Prahou přes tři jezy 7.-9.10. Výprava na Lužnici pro starší a rodiče s dětmi 15. a 16.10. Bazén, kino, kultura 26. -30.10. Přístavní podzimní prázdniny 5. a 6.11. Bazén, brigáda 17.-20.11. Velká holčičí výprava Vraňany 10. a 11.12. Bazén, nácvik na besídku 17. 12. Vánoční besídka 26.12.-2.1. Vánoce a Silvestr v Čerčanech (možno jet s oddílem Racků) 14.1. Prahou plnou strašidel – nejen skautský závod v nejen šifrování 21.1. nebo 22.1. bazén 28.1. zimní přechod Brd 25. 2 – 3.3. Zimní lyžařský tábor 10 nebo 11.3. bazén 5. – 9. 4. Přístavní Velikonoční tábor 20 – 22. 4. Setkání oddílů Prahy 3 5 – 8. 5. vodácký závod Sázavské pádlo 19.5. pochod Praha Prčice 30.6. – 15.7. tábor Ohře V r. 2012 jsou napsány pouze jisté termíny, mezi nimiž se uskuteční i splutí řek – Sázava, Blanice, přípravka na tábor a další výpravy.

Připraůvované akce Kačky 2011/2012

17.a18.9. 2. jednodenní výpravy i pro nováčky 24.-25.9. ČPV Teplá a Střela (starší) 28.9. Závod Napříč Prahou přes tři jezy 7.-9.10. Výprava na Lužnici pro starší a rodiče s dětmi 15. a 16.10. Bazén, kino, kultura 26. -30.10. Přístavní podzimní prázdniny 5. a 6.11. Bazén, brigáda 17.-20.11. Velká holčičí výprava Vraňany 10. a 11.12. Bazén, nácvik na besídku 17. 12. Vánoční besídka 26.12.-2.1. Vánoce a Silvestr v Čerčanech (možno jet s oddílem Racků) 14.1. Prahou plnou strašidel – nejen skautský závod v nejen šifrování 21.1. nebo 22.1. bazén 28.1. zimní přechod Brd 25. 2 – 3.3. Zimní lyžařský tábor 10 nebo 11.3. bazén 5. – 9. 4. Přístavní Velikonoční tábor 20 – 22. 4. Setkání oddílů Prahy 3 5 – 8. 5. vodácký závod Sázavské pádlo 19.5. pochod Praha Prčice 30.6. – 15.7. tábor Ohře V r. 2012 jsou napsány pouze jisté termíny, mezi nimiž se uskuteční i splutí řek – Sázava, Blanice, přípravka na tábor a další výpravy.
20. - 24. 8. 2011

20.-24.8. 13. letní zvelebování Korna

Akce na naši základnu v Českém krasu, od soboty do středy budeme zvelebovat vnitřek, okolí, opravovat zídku, sekat živé ploty, trávu, vlezeme do jeskyně nebo do Berounského akvaparku – jak bude zájem. Pro děti od 10 let.
1.-16.7.

Tábor Otava 2011

Letní vodácký tábor u Horního Poříčí. V rubrice "ke stažení" jsou již aktuální informace v souboru "Informace o táboře Otava 2011". Tentokrát nebereme na tábor kola, o to více budeme putovat po vodě. Ve čtvrtek 30.6. budeme nakládat (od 16:00), je možné si již přinést věci. Starší kluci, kteří nám pomohou s nakládáním, mohou v klubovně přespat.
11.05.2011

Květinový den

Jako každý rok budeme ve spolupráci s Ligou proti rakovině prodávat kytičky. Kdo to stinhe, přijde do klubovny již v 15:00, kdy odchází první skupinka. Ostatní se přidají v 16 hodin nebo budou mít normální schůzku. Vzhledem k tomu, že je od 18 do 19 hodin schůzka rodičů, předpokládáme návrat do 19 hodin.


15.-17.4.2011

Setkání oddílů Prahy 3 na Červeném Hrádku

Víkend plný soutěží, závodů a her. Součástí setkání bude Svojsíkův závod pro skauty a skautky, který je letos postupový. Stejný závod poběží i světlušky a vlčata. Spát se už bude pod stany, ti nejmenší mohou do chatek.
12.-20.3.2011

Zimní lyžařský tábor

Tábor se koná v Orlických horách na chatě Vesmír v blízkosti areálu Deštná. Převážně bude zaměřen na sjezdové lyžování, ale vyrazíme i na běžky (nějaké vybavení na běžky máme a vezmeme je sebou), pěší výpravy a do bazénu (nezapomenout plavky!). Lyžařské vybavení a batohy povezeme autem, svačinu a drobnosti na cestu sbalit zvlášť do malého batůžku. Vybírat budeme 3000,- Kč včetně vleků.
27.02.2011

Bazén

Poslední bazén v letošním roce bude tříhodinový (12-15) a částečně bude věnován "plaveckým" přeborům 4. přístavu.
6.-13.2.2011

Lyžování v Itálii

Lyžování v Itálii - lokalita San Martino di Castrozza - pro vybrané členy oddílů. Děti z Prahy 1 až 5 uvolníme ze školy. Celková cena je 4000,- Kč, (doprava, ubytování, skipasy, jídlo a pojištění). Podrobnější informace najdete v rubrice "ke stažení". Prosíme rodiče, aby minimalizovali objem zavazadel, jedeme auty, která budou zaplněna do posledního místa a bereme sebou i značnou část potravin.
29.01.2011

Zimní přechod Brd

Zimní výprava spojená se skautským setkáním na Kytínské louce.
15.01.2011

Bazén

Plavání v Suchdole, bazén máme pronajatý od 12 do 14 hodin.
16.01.2011

Hokejový turnaj a brigáda

V neděli byl plánován hokejový turnaj, ale vypadá to, že je příliš velká obleva. Pokud nebude možné bruslit, bude celý den brigáda v klubovně, jinak budeme pracovat po turnaji.
04.12.2010

Mikulášský závod po Praze

V sobotu se zúčastníme závodu tří až čtyřčlenných hlídek po Starém městě. Kdo má doma nějaký opravdu přehledný a malý plán centra Prahy, vezme ho sebou (je potřeba 1 na hlídku).
9.-10.10.

Cyklovýprava na Korno

Výprava na kolech, spát budeme na základně v Srbsku u Berouna. Skoro celá cesta je po cyklostezce po rovině, trasu ujely i pětileté děti. Věci povezeme v doprovodném autě. Zúčastnit se mohou všichni, pokud někdo nemá kolo, je možné nějaká zapůjčit, případně se bude na trase s někým střídat a pojede část v doprovodném autě.
11.09.2010

Setkání členů k 90. výročí založení přístavu

Sraz začíná dopolední projížďkou na parníku, od 17:00 pokračuje v areálu (promítání, vyprávění, hudba, ohýnek, občerstvení ...), chystáme i večerní ohňostroj (cca ve 21:00). členy oddílů využijeme částečně jako pořadatelskou službu.
06.06.2010

Jednodenní výprava

Jedodenní výprava do přírody i na vodu.
1.-5.4.2010

Velikonoce v Novém městě nad Metují

Tradiční velikonoční "tábor". Pokud bude slušné počasí, tak se už chystáme na vodu, ti nejmladší na raftech, straší na kánoích. Jinak budeme podnikat výpravy do okolí, sportovat atd. Spát budeme v klubovně místních skautů.
27.02.2010

Bazén

Vlastní plavání je od 12:00 do 14:00 v Suchdole. V sobotu odpoledne a v neděli bude v klubovně brigáda, je zde možné přespat. Nedělní brigáda končí cca v 18:00 hodin.
09.12.2009

Praha plná strašidel

Tradiční závod Prahou plnou strašidel. Soutěží se v tříčlenných hlídkách v oblasti Malé strany a Starého města. Každá hlídka by měla mít jedny hodinky a jeden mobilní telefon. Pokud máte doma nějaký dobrý plán centra Prahy s rejstříkem ulic, dejte ho dětem sebou, jinak mapku dostanou od nás. Závod je určen ve zjednodušené formě i pro veřejnost (zejména rodiče s dětmi), všichni jste srdečně zváni. Na místě bude možné zakoupit nějaké malé občerstvení, teplý čaj je zdarma. Vzhledem k tomu, že letos tuto akci pořádá náš přístav, uvítali bychom, kdybyste děti vyzvedli přímo u Tyršova domu na Malé straně cca v 19:30 (můžete přijít i dříve, hlídky budou dobíhat okolo 18:00 hodiny), do klubovny jinak dorazíme až v cca 20:30. Bližší informace o vlastním závodě jsou na www.strasidla.net.
21.22.11.2009

Vraňany

Jedeme společně s ostaními oddíly na plavání, potom k Źížale, do Vraňan, kde přespíme, budeme se připravovat na vánoční besídku a zahrajeme si i nějaké hry.


11.10.2009

Bazén a brigáda

Vlastní plavání je od 10:00 do 12:00 v bazénu Sportcentrum Suchdol, Praha 6, Kamýcká ulice. Je možné děti přivést i vyzvednout přímo tam, zaplavat si mohou jít i rodiče, máme pronajatý celý bazén. Odpoledne mohou zůstat děti (zejména ti starší) na brigádě v klubovně.